Segítség kérés!

Indította Kérdező, 2018. április 15., 22:01:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Kérdező

Üdvözlök mindenkit!
Én segítséget szeretnék kérni.
A problémám a következő;
Szeretnék hálózat fejlesztést kérni 25-32 amperre.
Jelenleg a villanyszekrényünk egy oszlopra van felhelyezve.
Villanyszerelő kijött megnézte, azt mondta jobb lenne ha telekhatárra
raknának egy új szekrényt földkábellel. Mert a régi nincs jó állapotban. Ezt nem is vitatom.
Ennek a költsége 115.000Ft. A kérdésem annyi lenne, h ennek nem ingyenesek kellene lennie?
Válaszokat előre is köszönöm!  :)

Fecó

Idézetet írta: Kérdező Dátum 2018. április 15., 22:01:36 DÉLUTÁN
Üdvözlök mindenkit!
Én segítséget szeretnék kérni.
A problémám a következő;
Szeretnék hálózat fejlesztést kérni 25-32 amperre.
Jelenleg a villanyszekrényünk egy oszlopra van felhelyezve.
Villanyszerelő kijött megnézte, azt mondta jobb lenne ha telekhatárra
raknának egy új szekrényt földkábellel. Mert a régi nincs jó állapotban. Ezt nem is vitatom.
Ennek a költsége 115.000Ft. A kérdésem annyi lenne, h ennek nem ingyenesek kellene lennie?
Válaszokat előre is köszönöm!  :)
Az áramszolgáltató 32 Ampert HFH mentesen adja. A teljesítmény jár ingyen, a villanyszerelő munkája és az anyagok pénzbe kerülnek. Csak ezt fogyirodán néha rosszúl kommunikálják...

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről


Kérdező


Laikus23

Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre! A lényeg az hogy szeretném lecseréltetni a villanyórámat 16 amperosról 32amperosra...  október 21.-én ki is jött a lakásomra a DÉMÁSZ illetve a kivitelező villanyszerelő majd megállapították hogy nem tudják lecserélni a villanyórámat mivel az utcán a közeli villanykarón találtak valami hibát és hogy leadják a hibabejelentő lapot ezzel kapcsolatban aztán majd értesítenek... most november 9.-e van.. és még mindíg semmi... voltam bent a DÉMÁSZ-nál személyesen ahol annyit mondtak hogy legyek türelemmel... egyébként elektromos fütést szeretnék a lakásomba ezért kellene a nagyobb teljesítmény. Lassan jönnek a hidegek... az lenne a kérdésem hogy jogilag van e meghatározva idő pl.:hány nap alatt kell a bejelentéstől számítva a villanyórát kicserélni? Mert ugye október óta várok.. és már lassan 2 hónap is eltelik... Fűtésem meg nemsok  :) Szóval hogy ebben az esetben fordulhatok e valakihez panasszal vagy segítséggel? Válaszokat köszönöm!

tothgyula

Laikus 23! Üdvözletem!
Fordulhatsz a Fogyasztóvédelemhez, de nem az a megoldás. Démász Partner vegye a kezébe a dolgot, (méretlen hálózatról van szó) és 60 nap az átfutási idő. Azt nem írtad, hogy egy vagy 3fázisról van szó.Továbbá fontos, hogy a mért hálózat szabványos legyen. Ha nem az szabványosítani kell!
Üdv:TothGyula

mormogipapa

Sziasztok. Segítséget kérnék ne hülyézettek le nagyon. Hívott egy ügyfelem azt mondja hogy úgy van hogy az óra alatt 3 db C16 kismegszakító van tehát elvileg megvan a 32 amper. A jelenség az hogy van egy mellék épület ott van egy infrapanel 2000 watt, egy olajradiátor kb 2800 watt és egy bojler 1800 watt. Amikor megy a 3 eszköz egyszerre leveri az egyik C16 az óra alatt. Szerintetek mi lenne a megoldás? Jövőhetén megyek hozzá megnézni Köszi

Marton

A 3 fogyasztó együttes terhelése, teljesítménye 6600W, azaz 28A. Kérdés, hogy ezek a fogyasztók egy ugyan azon fázist terhelik-e? Ha igen, akkor jogos a 16A-es védelem kioldása! Úgy tűnik az írásodból, hogy 3 fázis rendelkezésre áll, tehát különböző fázisokra kell szétosztani a terheléseket.

S/K

...3 fázis rendelkezésre áll, de a melléképületbe is átmegy mind a három fázis?
Ha átmegy akkor el kell osztani a fogyasztókat ahogy Marton írta, ha nem akkor vagy öt eres vezeték kiépítése vagy felváltva üzemelhetnek a berendezések.

Feri65

Üdvözlök mindenkit!
Végzett villanyszerelő vagyok, kisebb nagyobb beruházásokon dolgoztam  de ennek  már lassan 35 éve, ezért nagy a lemaradásom a mai szabványokkal,  előírásokkal kapcsolatban.
Egy ideje olvasom a fórumot és azt látom hogy igen komoly tudással és tapasztalattal rendelkező szakemberek segítenek egymásnak véleményükkel tanácsaikkal.
Segítségre lenne szükségem mbcu kábelszereléssel kapcsolatban. A családban építettek egy fa szerkezetes mellék épületet és ennek világítását és  pár dugalj kiépítését szeretném elvégezni.
Ha vázolnátok az ide vonatkozó előírásokat nagy segítségemre lenne mert szeretném rendesen megcsinálni.
Előre is köszönöm Feri65.

Lewtsch

Sziasztok!
Van itt olyan, aki ismeri a jelenlegi villanyszerelési szabványokat és tudna segíteni azok gyakorlati értelmezésében? Olyanra gondolok például, hogy egy adott helyen egyszerűen nem tudok kábelekkel dolgozni, mert a vastagságuk miatt nem férnek el, így kiváltanám őket sok egyeres vezetékkel és azokat vinném végig szigetelt helyen (pl. gégecső, zárt kábelcsatorna stb.) - így valósulna meg a kettős szigetelés, erről kellene tudnom hogy a szabványnak is megfelel-e.
A mailcímem is publikus.
Köszi szépen: Laci