Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szelei

Múlthéten csütörtökön kellett egy gépet bekötni a hálózatra. 4 X 16-os kábelt rá kötöttem a már meglévő 30 X 3 as alu sínre egy meglévő kábel mellé. Furcsálltam a lazának számító csavarokat mikor bontottam de úgy voltam vele majd az új bekötésnél véglegesre húzom. Mivel egyesével végeztem a rákötést nem is szedtem ki a bakelit lemezt ami a sínek táv tartása végett lett berakva annak idején.

A mai napon szóltak, hogy egy nagy durranás után le álltak a gépek és mutatom mi fogadott! Mind a négy csavar végén beégés, és fel sem lehetett ismerni, hogy új csavarral, alátétekkel lett szerelve. Most teljesen újra kötve már hibamentesen üzemel.

Sajnos saját tanulság mindent kétszer ellenőrizni, mielőtt bekötünk valamit!

petike199600


Marton

Jól látom, hogy ez egy VIV gyártmányú szigetelt sínrendszer vége? Már nem tudom mi is volt  a típusneve, 4xMüI 36-os csőbe szerelt sínek voltak, felszálló rendszernek is alkalmazták.

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Tető 2 m-rel arrébb szét törve, munkás a közelben egy sem. ;D

Legalább máma tiszteletben tartották a villamos hálózatot és annak tartozékait.

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Ez komolyabb lehetett, mint az Aug. 20-i tüzijáték,he-he... ;D Csak azt nem értem, hogyan lazulhatott meg ennyire a saru csavaros kötése röpke 1 hét alatt??

flatskerrobert

    Ezeket a képeket egy hotel portai főelosztójáról csináltam. Nekik így is jó. ÉV felülvizsgálat sehol.
Bérleményként üzemeltetik.
    Nem vállaltam a javítását!!!
FR.

szmihaly

IdézEz komolyabb lehetett, mint az Aug. 20-i tüzijáték,he-he...

Attól függ,hány amperral volt biztosítva..... ;)

IdézEzeket a képeket egy hotel portai főelosztójáról csináltam.

Robi! Az első képen a jobboldali 10A-es kismegszakító így feljavítva, hány amperes lett?,kioldási jelgörbe?  :) :)

flatskerrobert


Hát ez az, én is ezt kérdezném! " A 4mm2 rézvezetéknek mekkora lehet a túl áram, és zárlati kioldási árama.?" Valaki tudja!
FR.