Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Nyugi ritkán alkalmazunk nagy szankciókat.  ;)
Viszont a jó hangulatot és a kulturált beszélgetést fontosnak tartom a villanyszerelő fórumon. Ezért is lett törölve az említett videó.

Üzenet összefûzve: 2012. november 24., 11:39:27 DÉLELŐTT

Alumínium létra veszélyei villanyvezetéknél.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Villanyreszelő

A tegnapi körfűrész témával kapcsolatban,nekem van itt egy rönkhasító,ami majdnem veszélytelen,és egyszerű,mondjuk a kuposmenet elkészítése az már nem :)




Szelei

A videón nem láttam se vészgombot sem kapcsolót. Kíváncsi lennék ha a kesztyűt elkapná mit kezdene az egész géppel.
És hány nap kórház lenne a vége. ???


Szirty

Üdv!

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. november 28., 22:17:31 DÉLUTÁN
A videón nem láttam se vészgombot sem kapcsolót. Kíváncsi lennék ha a kesztyűt elkapná mit kezdene az egész géppel.

Ó hát a képeken nem látszik, de egy "deadman switch" lábkapcsolón áll. :)

nova

Hét ez a rönkhasító, eléggé érdekes. Pont abba az irányba kell nyomni a rönköt amerre könnyen belecsúszhat a pörgő szerszámban.
Igaz nem vagyok jártas a gépiparban, de általában figyelni szoktak erre, hogy a forgó szerszámokkal ne sérthessük meg könnyen magunkat.


A másik kép egyszerű a megoldás. Önellátó villamos hálózat megvalósulási képe. Azaz perpetuum mobile. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Üdv nova!

Idézetet írta: nova Dátum 2012. november 29., 17:15:11 DÉLUTÁN
A másik kép egyszerű a megoldás. Önellátó villamos hálózat megvalósulási képe. Azaz perpetuum mobile. :)

Talán valami ilyesmire gondolsz?



Itt a megoldás is:



nova

Na ennek is mennyien dőlhetnek be. :)

Nem kell szünetmentes és generátor ha szünetel az áramszolgáltatói szolgáltatás, csak egy piezzo öngyújtó és egy hosszabbító.   ;D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Villanyreszelő

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. november 28., 22:17:31 DÉLUTÁN
A videón nem láttam se vészgombot sem kapcsolót. Kíváncsi lennék ha a kesztyűt elkapná mit kezdene az egész géppel.
És hány nap kórház lenne a vége. ???

Igazad van,megyek "Pista" bácsinak felszerelem a fejszéjére a vész stop gombot, az kevésbé veszélyes :D
Hogy kapja el a kesztyűt az a csepp,még csak élesnek sem mondható menet? talán a csavar a végén leveri a zománcot a kezéről.

Üzenet összefûzve: 2012. December 01., 12:46:31 pm

A 101 éves izzó története:


nova

Régebben láttam az általad beillesztett videót és ha jól emlékszem ez inkább a tervezett elavulásról szólt nem?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!