Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Fecó


Gyurmaúr(fi-relé)

S hogy ne laposodjék el a rémségek kicsiny tárháza, íme néhány otromba fotó:
1. ként egy 400V-os Fagor mosógatógép, melyet nem oly rég kötöttem be, igaz, a csatlakozóhíd másik oldalán -tehát ahol a különbözõ elmenõ vezetékek vannak- nem ténykedtem, mert megbíztam abban a kollégában, aki legutoljára szervizelte a cuccost. Mint az a képekbõl látható, súlyos hiba volt...

Jól látjátok, a N betáp túloldalán lévõ csatlakozósarúk egyike-másika égett el, valószínûleg azért, mert az egyik saru elengedett, meglazult és a terhelés hatására szikrákat hányt...

2.ként pedig jelenlegi lakhelyem mellett található szörnyûség, mely egy kb 60 éves szabadvezeték. Érdekessége, hogy a betápot a mellettünk lévõ házban elhelyezett 10/0.4kV-os trafóból kapja, egy zsírúj földkábel segítségével, majd ugyebár az oszlopról kapjuk mi a szintén õskövület 4 szabadvezetékes csatlakozóval, illetve a másik képen a távolban látható másik oszlopról a trafós épület melletti épület. Igen, ez a csábos szabadvezeték kb 30m hosszú!
Remélhetõleg, elöbb-utóbb az ELMÛ  illetékes technikusa is fog szolgálni válasszal, hogy ez miért van emígyen,s hogy van-e valamiféle terve a cégnek ezzel a borzalommal kapcs?!  ::)

nyaki


nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei


nova

A biztosíték patkolásból is lehetne szép galériát készíteni. :)  Ez még abból is eléggé gyenge kivitel, ennél szebben is megsodorhatták volna. Persze ettõl még nem lenne szabályos és ajánlott.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Én nem a patkolt betétre gondoltam mint harmadik, hanem arra a bizonyos ajtópántra amit betét helyett tettek a biztosíték helyére. ;D

nova

Ez tényleg be volt tekerve helyette? Akkor ott csak a biztosíték betápláló vezetékének a keresztmetszete az áramkorlát.  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. július 04., 21:26:47 DÉLUTÁN
Én nem a patkolt betétre gondoltam mint harmadik, hanem arra a bizonyos ajtópántra amit betét helyett tettek a biztosíték helyére. ;D
Az is kibír annyit, mint az áramszolgáltatók által alkalmazott 4 mm-es alumíniumlemez, melyekkel rövidre zárják /mondhatnám folytonossá teszik:)/ a késes biztosítók aljzatait a betétek helyén.:)

Szelei

"az áramszolgáltatók által alkalmazott 4 mm-es alumíniumlemez"
Szerintem még a fele terhelést sem bírná mint az ajtópánt!!! Ezt mostanában nehéz lesz felül múlni. Mérete pont megegyezik egy 25 A-es betéttel csak színtiszta vas. Ekkora távon 2-3 ezer ampernél sem melegedne. ;D