Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Novill

Látom megoszlanak a vélemények. Tekintve,hogy én csak Magyarországon dolgozom. Így nincs gyakorlati tapasztalatom a Mo-n kívül szerelt dugaszoló aljzatokról. Osztom a véleményed a nálunk használatos aljzatokkal kapcsolatosan. Mint gyakorló villanyszerelõ sokszor találkozom szétégett aljzatokkal, az aljzat rész a dug villánál lazán érintkezik a kilazult rugó miatt. Itt sokszor lehet találkozni a borzalmasan gyenge minõségû aljzattal. A védõérintkezõk el vannak hajolva, kitörve, így a védõvezetõ folytonossága nincs meg. A felülvizsgálatok során például a földelt  "T" dugóknál lehet találni védõvezetõ folytonosság hiányt. Ezért szoktam tanácsolni, ha lehet ne is használják.

szmihaly

Ma kaptam,közzé teszem változatlanul:

"Ma megint beleszaladtam egy hihetetlen történetbe.

Kimentem hibára egy bérelet házba. Elég lepukkant volt, de a vezetékhálózat viszonylag új, csak állati trágya minõségben volt fõleg a kötések, meg az elosztó.

Éppen ecsetelem a bérlõnek, hogy milyen teendõk lennének, erre megszólal:
- hát igen, a villanyszerelõnõ, eléggé összecsapta.
Mondom kicsoda??
A villanyszerelõnõ.
Bérlõ: egyszer átjött a tulaj valami rokonaival, és volt köztük egy nagydarab csaj, akire tett egy megjegyzést a bérlõ, hogy eléggé férfias járása van.
Tulaj: igen, azért mert nemrég még férfi volt, egyébként õ csinálta a házban a villanyt.
Basszus, a villanyszerelõ átoperáltatta magát nõvé. :DDD
Na szóval, itt van a villanyszerelõnõ gányolása:
Igen jól látjátok, a dobozban lévõ nulla sín, fázis szétosztását szolgálja."


nova

Idézetet írta: Szelei Dátum 2011. december 11., 17:30:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Novill Dátum 2011. december 11., 12:57:48 DÉLUTÁN
Arra lennék kíváncsi, hogy ezen csatlakozó aljzatok közül melyik biztosítja a legjobb érintkezést  hosszú távon.

Én inkább azt tartanám fõ kérdésnek! MELYIK A LEG BIZTONSÁGOSABB. :)

Mivel gyártója válogatja mind az aljzatok mind a dug-villák esetén, hogy mennyire stabil a szerelvénye mind mechanikai mind elektromos vezetõképesség szempontjából. Egyes szerelvények szinte beköthetetlenek, silány anyagúak, vezeték rögzítésénél vékony hõre lágyuló mûanyag adná a rögzítést! :'(

Azért mennyivel egyszerûbb és szebb is lett volna egy kis elosztó táblát felrakni.

Szerintem itt ezeknél a csatlakozóknál tényleg a mûanyag a fõ gyenge pont, hiszen ezek nem birják leginkább a mindennapi igénybevételt. :( A csavaros kötések sajnos elõfordul, hogy kilazulhatnak, ha nagyon meghúzzák õket eltörhet, ha nem akkor kilazulhat a kábel.

Üzenet összefûzve: 2011. december 12., 11:40:50 DÉLELŐTT

Idézetet írta: szmihaly Dátum 2011. december 11., 20:49:40 DÉLUTÁN
A villanyszerelõnõ.
Bérlõ: egyszer átjött a tulaj valami rokonaival, és volt köztük egy nagydarab csaj, akire tett egy megjegyzést a bérlõ, hogy eléggé férfias járása van.
Tulaj: igen, azért mert nemrég még férfi volt, egyébként õ csinálta a házban a villanyt.
Basszus, a villanyszerelõ átoperáltatta magát nõvé. :DDD


Ez azért már elég komoly :) Azért a villanyszerelõ (nõ) legalább használt érvéghüvelyeket, sajnos még olyan helyen is ahol nem kell wago sorkapocs. Persze az is kérdés, hogy ezek sodrott kábelek, mert ha nem akkor még rosszabb ha tesznek rá.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

"Szerintem itt ezeknél a csatlakozóknál tényleg a mûanyag a fõ gyenge pont, hiszen ezek nem bírják leginkább a mindennapi igénybevételt. :( A csavaros kötések sajnos elõfordul, hogy kilazulhatnak, ha nagyon meghúzzák õket eltörhet, ha nem akkor kilazulhat a kábel. "

Amit ki felejtettem a leg fontosabb! Azzal a tervezõvel köttetném be az összes háztartási dug-aljat, villát aki tervezte és el is fogadta mint üzletképes és használható jelzéssel ki adta termék elõállításra. De szabványosan 2 X 2,5 mm2 vezetõ érrel, mind tömör mind hajlékony (érhüvelyel) mondjuk 65-ös dobozba szerelhetõ süllyesztett kettes elosztó aljzat esetén. Szeretném hallani amikor emlegeti a le és felmenõjét a kitalálójának?! ;)

Novill

Ezzel csak egyet lehet érteni. Nekem volt már jó néhány olyan hiba elhárításom, amikor az ügyfél arra panaszkodott, hogy hiába kapcsol le mindent mégis nagyon pörgeti a villanyórát valami. Az egyik esetben egy szegecselt (bevásárló központokban árulják halomba rakva) 3-as hosszabbító okozta a problémát. Itt a hosszabbító üzemi vezetõi között indult meg az átvezetés a rossz minõségû szigetelõ anyag miatt.  Olcsó volt a hosszabbító, de a használat során sajnos fogyasztásban megfizette a jó minõségû hosszabbító árát.

nova

Idézetet írta: Szelei Dátum 2011. december 12., 17:28:03 DÉLUTÁN
Amit ki felejtettem a leg fontosabb! Azzal a tervezõvel köttetném be az összes háztartási dug-aljat, villát aki tervezte és el is fogadta mint üzletképes és használható jelzéssel ki adta termék elõállításra. De szabványosan 2 X 2,5 mm2 vezetõ érrel, mind tömör mind hajlékony (érhüvelyel) mondjuk 65-ös dobozba szerelhetõ süllyesztett kettes elosztó aljzat esetén. Szeretném hallani amikor emlegeti a le és felmenõjét a kitalálójának?! ;)

Ami jó szokott lenni még ilyen bekötés szempontjából az a szerelhetõ dugvillák, amelyre olyan kis helyet hagynak sokszor, hogy a sodrott erû MTK kábelt érvéghüvellyel bekötni kész mûvészet. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Idézetet írta: Novill Dátum 2011. december 12., 18:29:43 DÉLUTÁN
Ezzel csak egyet lehet érteni. Nekem volt már jó néhány olyan hiba elhárításom, amikor az ügyfél arra panaszkodott, hogy hiába kapcsol le mindent mégis nagyon pörgeti a villanyórát valami. Az egyik esetben egy szegecselt (bevásárló központokban árulják halomba rakva) 3-as hosszabbító okozta a problémát. Itt a hosszabbító üzemi vezetõi között indult meg az átvezetés a rossz minõségû szigetelõ anyag miatt.  Olcsó volt a hosszabbító, de a használat során sajnos fogyasztásban megfizette a jó minõségû hosszabbító árát.

Sajnos az itt kapható gagyi elosztóka úgy néz ki nem ellenõrzik megfelelõen! A csatlakozó-villa jelölés szerin 16 A.-es az elosztó alzat szintén 16 A. névleges jelölésû! De a vezeték amivel szerelik 0,75-1 mm2.-es 5-30 fm. hossznál. E-mellett a kábel szigetelõ réteg vastagsága sem felel meg az általunk használt szabványnak. Erek szín jelölése mint a kínai karácsonyfa izzósoré. Én a cégemnél meg tiltottam, hogy az anyag beszerzõnk be hozzon készre szerelt hosszabbítót. Inkább saját magam készítem kívánság alapján. Nem is volt égett, sérült hosszabbító azóta sem.

Gyurmaúr(fi-relé)

szmisi, részemrõl nagy hála és köszönet a de facto "kollegina" által okozott, ?1 rendbeli? (gyanítom, hogy máshol is otthagyta a "kézjegyét"), tömegyilkosságban való vétkes közremûködést bemutató fotokollekció közreadása miatt. Pontosan az ilyen "szerelõszabásúak" miatt tartunk ott, hogy én már félve merek közelíteni egy "classic" faszekrényes épülethet, hogy ugyan mit fogok találni a szekrényajtó mögött. Egyébként, mindig bíztatok mindenkit, aki még ilyennel bír, hogy kuporgasson össze (fõként,akinek 3 fázisos mérõi vannak) egy frankó Csatárira, vagy Henselre, mert ott akár egy komplet -tehát "B"-s túlfeszvédelmi cuccot, hozzátartozóan NH0-ás késessel, tûzvédelmi fõkapcsolót (erre a célra egy jókis VGK64,esetleg 101 is megteszi, én imádom, mert szerintem a világ egyik legjobb minõségû kapcsolója), a mérõket és természetesen a mért fõelosztót is tartalmazó "bitangot" lehet összeépíteni, sõt még elhelyezhetõ 1-2 400 és 230V-os ipari és normál háztartási csatlakozó is. Mivel pl a vaterán, expresszen szinte mindent össze lehet  ezekhez szedni, ezért a költség a bolti árak 1/3-ból is kihozható, viszont a korszerû, biztonságos csatlakozó és mérõhely által okozott hosszútávú elõny megfizethetetlen!
Igaz, Urak?!  ;D

Szelei

Idézetet írta: novaEz azért már elég komoly :) Azért a villanyszerelõ (nõ) legalább használt érvéghüvelyeket, sajnos még olyan helyen is ahol nem kell wago sorkapocs. Persze az is kérdés, hogy ezek sodrott kábelek, mert ha nem akkor még rosszabb ha tesznek rá.

Én bevallom kezdõként rátettem az érhüvelyt és bizony nem tudtam beletuszkolni a Wago sorkapocsba. :-[ Kiváncsi lenék hogyan csinálta a "MESTER (NÕ)". :'(

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!