Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

ÉS mi a helyzet azon computerekkel, pl a notebookal, melyek nem földeltel készülnek, hanem a "síma" öntött "szórakoztató elektronikai" dugvillával??  ::)

nyaki

Semmi.
Csak a kialakított tápegységtől függ, hogy mennyire válik életveszélyessé.
Amelyik földelt (FELV) kialakítású, azt melegen ajánlott védővezetővel ellátott dugaljba csatlakoztatni, amelyik meg kettős szigetelt,azt meg bárhová.

exchange


Szirty

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. május 04., 17:24:27 DÉLUTÁN
ÉS mi a helyzet azon computerekkel, pl a notebookal, melyek nem földeltel készülnek, hanem a "síma" öntött "szórakoztató elektronikai" dugvillával??  ::)

A helyzet ott kevésbé rossz, mert  készülék GND-re nem kötnek a 230V-os primerről hidegítő kondikat mint a földelőcsatlakozós változatoknál.
De problémák ott is lehetnek. Sok olyan kérdés van fórumokon, hogy "Miért búg az erősítőm ha bedugom a laptopba és annak a töltője a hálózatba van csatlakoztatva és miért nem ha akkuról megy?" stb...

Gyurmaúr(fi-relé)

A budaörsi  jelzőlámpa irányító szekrényben éldegélő "albérlő" jéghideg profi volt, hogy csúszása közben soha nem ért hozzá 230V-os részhez, mert azért az is van ám benne gazdagon! Ha jól tudom, a kígyók megérzik a nagyfeszültséget annak mágneses erőtere miatt, nincs is velük olyan baleset, hogy feltekredvén mondjuk egy 20kV-os cuccost -de akár egy erdő széli 0.4-es 4 csigás csupasz légvezetékesnél is - tartó (fa) oszlopra, a legtetején olyan megrázó élményük legyen, mint ennek a szerencsétlen nyestnek, aki nagygyon benézte a "vadlest"...
http://www.bama.hu/baranya/kozelet/kulonos-nyestpusztulas-kisszentmartonban-551705
:'(

exchange

1. kis kábel szakadás. (Nem túl jól látszik de kivehető)
2. Kicsit furcsa bakoszlop. (Középső összekötő fa) :)
3-4. Amikor a áramszolgáltató oszlopot cserél, és a kábelTV-s nem teszi vissza a kábelt a lakók így Tévéznek :)
Felhívták a szolgáltatót azok mondták is hogy hibajavítás 72 óra. :)

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem semmi állapotok... Melyik, áramSZOLGÁLTATÓI szempontból 3H-s települést állapotait mutatják be a fotók?? Nekem az ilyenek láttán percről percre egyre masszívabb lesz az a meggyőződésem, hogy igenis vissza kell állami tulajdonba venni az áramSZOLGÁLTATÁST, mert ezt a permanens ősk.oszt, ami az ország jelentős részén látható a 0.4-es hálózatot alkotó tereptárgyak tekintetében, nos ezt már tényleg nem lehet tolerálni!

exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. május 09., 20:56:21 DÉLUTÁN
Nem semmi állapotok... Melyik, áramSZOLGÁLTATÓI szempontból 3H-s települést állapotait mutatják be a fotók?? Nekem az ilyenek láttán percről percre egyre masszívabb lesz az a meggyőződésem, hogy igenis vissza kell állami tulajdonba venni az áramSZOLGÁLTATÁST, mert ezt a permanens ősk.oszt, ami az ország jelentős részén látható a 0.4-es hálózatot alkotó tereptárgyak tekintetében, nos ezt már tényleg nem lehet tolerálni!
Makó, Démász terület. Egyébként azért fejlesztik a hálózatot évente amennyire tudják, Évente 10 utcát kb felújítanak e-téren. de azért vannak ilyen furcsa helyek. Ezzel a állami tulajdonnal úgy vagyok hogy amit eddig megszerzett az állam azt nem fejlesztik leépül. Iskolák is rosszabb lett pár helyt Most pl Vízműveket vonták össze állami kényszerből, a helyi szinte minden díjjal rendelkező vízművet szétverték most van egy régiós szolgáltató január óta csekket nem kaptunk. De egyébként ezeket pl ami az első képen látszik a környéken lakók is simán bejelenthetnék csak hát lustaság az megy. Közvilágítás hibákat is csak Facebookon írják őrjöngve.

Egyébként kicsit levagyunk ejtve pl kábelTV még máshol 3-4 szolgáltató van itt 1 Jó drága árakon. Unokatesóm szentesen most kapot 30 Mb-s netet 1 mb-ről indult, Én nekem már régóta 1MB-s van és többet fizetek mint ő...

exchange

Nos mi a hiba a képen? :)
Forrás villanyszerelők lapja (Facebook oldal)

Múltkori képekhez annyi még hogy volt olyan utca vég hogy az utolsó 4 oszlopra nem volt normálisan feltéve a KábelTv csak körbe volt egyszer tekerve a oszlopon a kábellel, sajnos nem csináltam képet mert nem volt nálam a telefon, azóta meg megoldották.

nova

Mágneses térerősség elvén működő, energiaátviteli rendszer, képi megvalósulása.  ;D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!