Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szelei

Tisztelt uraim, köszönöm a májamat hizlaló szavakat. ;)

Szekrények tervezésén,szerelésén kívül komplett gépeket is tervezek, szerelek levegõ és hidraulikus hengerekkel, szelepekkel. Igaz ezek kisebb feladatokat látnak el külön külön. :)

Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy a képzést nagyon elszúrták. Nincsenek ellátva szakmai alapokkal, értem itt még a lakatos képzettséget is. Ez mellet nincs motiváció az általuk végzett munkában, odafigyelésben. Nem, hogy el lesni de a tanácsokat sem fogadják meg. A mai munkáltatók többségének azaz elvárása, hogy minél olcsóbban akár bontott vagy gagyi anyagokkal igénytelenül de mûködõ gépet berendezést azonnal készítsenek. Magamról tudom sokszor nekem is mondják hogyan oldjam meg olcsón, de kiharcoltam hogy hallgassanak az érveim után az általam javasolt módon és anyagokkal készülnek a gépek, munkák. >:(

Elnézést a kései válaszért kicsit el voltam havazva.

Ezt csak pihenés képen. Csepegõ radiátor kiszabadítása közben felfedezett üres palack tároló egy öltözõ falában. Kicsit szomjas a csapat!

nova

Ez azért nem kis mennyiség, ezt mind bedobálták a radiátor mögé ha jól értem?

Végül a távoli Indiából néhány kép, hogy értékelni tudjuk a hazai körülményeket :)
Bár az utolsó képen a szaki nem biztos, hogy hivatásos áramszolgáltató szerelõje. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Ezek amit bedobáltak és gondolj bele mi mehetett ki a szemétbe ezen felül. Mind ez egy fa megmunkáló üzembe. ???

És csonkolás nélküli balesetekkel megúszták! ::)

Fecó

Amikor megláttam a kapu mellé, a kerítésre felszerelve, azt gondoltam biztosan nincs benne áram, hiszen képtelenség hogy szakember ilyet csinálna, de még laikustól is nagy "butaságra" vall a szerelés. Belemértem, és feszültség alatt volt...

Üzenet összefûzve: 2011. szeptember 04., 12:43:09 DÉLUTÁN


Példa egy 20/0,4 kV transzformátor közvetlen közelében kialakuló zárlati áram nagyságára...

nova

Pedig a fotón a sorkapocs közepébe mintha nem is lenne bekötve vezeték felülrõl. Másik oldalt mi volt a kerítésen? Persze ettõl még szép kis baleset lehet belõle.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Nem tudom pontosan mi volt az elképzelése a "kivitelezõnek, a két fekete színû 10 mm2 MLC vezetéken ott vigyorgott a 230 V :)

nova

Biztosító berendezések hiánya, vagy bátorság nélkül nincs gyõzelem. Bár inkább a felelõtlen kategóriába esnek ezek a munkavégzési körülmények. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem pite, amit feltettél, Fecó! Különösen a "konnektor" kialakítása igazán egyedi, sõt akár "csibészesnek" is nevezhetnõk  ;D Azért elképesztõ, mikre nem vetemednek emberek és csak remélhetjük, hogy ezt nem egy "kolléga" készítette?!? Ami pedig a 20/0.4-est (tényleg a 20 már nem 22 mostanság?) illeti, mit lehet tenni, hisz a késes biztik zárlati áramterhelhetõsége több, mint 100kA, nemde?! Persze, ha lazán van karbantartva az aljzat, illetve nincs kellõe meghúzva a kábelsaru csavarja, sõt még némi nedvesség is kerûl oda, akkor lehet akármilyen tuti a cucc, elszáll, mint a gyõzelmi zászló...  :'(

szmihaly

De még mindig nem tudjuk,hogy mi van a kerítés túloldalán a vezetéknek! :(

Fecó

Egy kapcsoló volt a túloldalon. De addig is itt van a következõ találós kérdés:
Hány amperes a képen látható késes biztosítóbetét, és milyen kiolvadási jelleggörbéje lehet?