Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Idézetet írta: nova Dátum 2013. november 15., 19:11:44 DÉLUTÁN
A kis ajtón keresztül egy kis szigetelt szerszámmal, rúddal. :)

Én azt javasoltam hívják ki őket,szereljék fel rendesen.

Gyurmaúr(fi-relé)

és ezt egy regisztrált kolléga csinálta, aki -gondolom- nem tegnap, de nem is tegnapelőtt kezdte az ipart... No comment! És miután közölted az ismivel a tutit, gondolom fel kellett mosni?! :'(

Villanyreszelő

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. november 15., 20:45:27 DÉLUTÁN
és ezt egy regisztrált kolléga csinálta, aki -gondolom- nem tegnap, de nem is tegnapelőtt kezdte az ipart... No comment! És miután közölted az ismivel a tutit, gondolom fel kellett mosni?! :'(

Meglepődtem rendesen. Egy idős asszony,és a fia tulajdonában van,ők nem is nézték.
Azért mondtam neki,h hívja ki őket,meg azt is,h biztos fáradtak voltak.

Szelei


Könyves Kálmán

http://www.ma.hu/kekhirek/192120/Feszultseg_ala_kerult_a_koax__kis_hijan_odaveszett_a_kabelszerelo?place=srss

Meghibásodott tévékészülékhez hívták ki egy kábelszolgáltató cég két munkatársát egy szekszárdi lakáshoz, 2012. júniusában. A hiba keresése közben az egyik szakember szabad kézzel megfogott egy olyan kábelt, amelyben elvileg nem lehetett volna feszültség. Ennek ellenére a férfi kis híján halálos áramütést szenvedett, újra kellett éleszteni.

Villanyreszelő

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2013. november 16., 11:02:57 DÉLELŐTT
http://www.ma.hu/kekhirek/192120/Feszultseg_ala_kerult_a_koax__kis_hijan_odaveszett_a_kabelszerelo?place=srss

Meghibásodott tévékészülékhez hívták ki egy kábelszolgáltató cég két munkatársát egy szekszárdi lakáshoz, 2012. júniusában. A hiba keresése közben az egyik szakember szabad kézzel megfogott egy olyan kábelt, amelyben elvileg nem lehetett volna feszültség. Ennek ellenére a férfi kis híján halálos áramütést szenvedett, újra kellett éleszteni.

Üdv!

Érdemes lett volna fényképeket csinálni a szerelésről.
Ezért is jó külön szerelni az erős,és gyenge áramot.

Üzenet összefûzve: 2013. november 16., 11:21:02 DÉLELŐTT

Idézetet írta: Szelei Dátum 2013. november 15., 23:03:13 DÉLUTÁN
Most futottam bele ebbe a videóba.

Mit ne mondjak látványos (igaz csak az utolsó 30 s.).http://www.youtube.com/watch?v=T1TGjcuCQ1Y

Ha jobban megfigyelem a videot,látni,hogy a villanás a földzárlati ponton keletkezik.
Tehát a fém álványon keresztül,a munkásoknak jobb volt a szigetelésük a földtől.

sámli


Novill

Ha jól látom az és réz vezetők sodrott kötései, önmagában a sodrott kötés valamint a sorkapocsban való kötés nem bizonyult időt állónak. Ha bele gondolunk a kapható sorkapcsok minősége sok esetben nem a legjobb minőségű, főként ott ahol még a csavar alatt lemezke sincs.

Szirty

Üdv Novill!

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. november 18., 06:44:31 DÉLELŐTT
Ha jól látom az és réz vezetők sodrott kötései, önmagában a sodrott kötés valamint a sorkapocsban való kötés nem bizonyult időt állónak.

Ebben az esetben ez valóban nyilvánvaló. :-)
Ahogyan az is - csak sajnos kevésbé - hogy a probléma oka nem a sorkapcsos kötés volt, hanem a kivitelezés és a felhasznált sorkapocs rossz minősége.
Bármilyen nem megfelelően elkészített rugós szorítós kötés ugyanekkora ha nem sokkal nagyobb galibát tud okozni.

nyaki