Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki

Villanyszerelő!
Köszönöm a cikket, nagyon tanulságos volt, különösen a kommentek, amelyek megerősítettek abban a hitemben, hogy az egyszerű földi halandó, még ha elektromossággal is foglalkozik, gőze nincs arról, hogy hogyan működhet a világegyetem. ::)
Ha tudnánk, akkor nem itt tartanánk és nem lenne miről butaságokat állítani és ez ugye teljesen nyilvánvaló.
Az, hogy valamiről nem tudunk, vagy nem ismerjük, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik! :-\ ...ez is nyilvánvaló.

Villanyreszelő

 Üdv.nyaki!

Szívesen !
Szerintem sem tudunk sok mindent,de van egy olyan érzésem,amit a cikk is ír,hogy a nagyhatalmak a pénz húz egy határt.
Remélem hogy a "Szemüveges" srác a műhelyben nem lesz váratlan "baleset" áldozata,mint ahogy egy két kísérletét szabadalmaztató feltalálóval történt.

Tűrhetetlen találmányok 5/6 - YouTube

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. március 29., 14:11:35 DÉLUTÁN
Az, hogy valamiről nem tudunk, vagy nem ismerjük, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik! :-\ ...ez is nyilvánvaló.

Ahogy ez a tény azt sem jelenti, hogy létezik, ami még nyilvánvalóbb...

Ez a "szenzáció" is a hagyományos sablonokra épít:

  • Elképesztő dolgokat ígér, világrengető lesz
  • Nem árulhat el semmi részletet, ködösít, tudományos érthető és bizonyítható magyarázat nincs (valószínűleg soha nem is lesz)
  • Elismert tudóst, intézményt, vagy korábban megtörtént nagy dolgot kever bele

Egely sem tett mást annak idején:
Valaki kérdőre is vonta 17 évvel később:
"Mi történt az évekkel ezelőtt igért 100-200 ezerért elérhető nullponti energiát elérhetővé tévő készülékkel ( Erőmű minden háztartásban !"
(Megjelent: NÉPSZAVA, 1995. november 23. csütörtök)

A következő cikk jelent meg a fent írt időpontban :
"A hír világszenzáció: Bóday Árpád mérnök - az Egely György-féle zöld csoport tagja - kifejlesztette egy olyan vákuumenergiával működő, mozgó alkatrész nélküli, váltóáramot adó berendezés prototípusát, melynek későbbi - sorozatgyártás utáni - változata egy éven belül, körülbelül 100-200 000,- forintért lesz kapható, és 25 kW elektromos energiát állít elő a háztartások számára. Igen nagy előnye e berendezésnek, hogy semmiféle környezet-szennyezést nem okoz."


nyaki

Szirti!
Én azért nagyon optimista vagyok a tekintetben, hogyha mi nem is, de gyerekeink megérik majd azt a jövőt, hogy a hatalom nem tudja rátenni a kezét mindenre, mert akárhogyan is nézzük, régen és most is, de különösen a 20.századtól semmi nem az, aminek látszik. Az emberi butaság és konzumidiótaság az utóbbi 50-60 évben hatalmas méreteket öltött és egyes népcsoportok ezt nagyszerűen ki is használják. Ha a jelenlegi rendszerek tartósan fennmaradnának, az emberiség halálra van ítélve, de legalábbis a nagy része.
Én úgy nevelem a gyerekeimet, hogy a szellem szabadságát ne érezze korlátok között.
Remélem ezzel nem teszek rossz lóra, sőt...

Szirty

Szia nyaki!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. március 30., 00:00:02 DÉLELŐTT
Én azért nagyon optimista vagyok a tekintetben, hogyha mi nem is, de gyerekeink megérik majd azt a jövőt, hogy a hatalom nem tudja rátenni a kezét mindenre, mert akárhogyan is nézzük, régen és most is, de különösen a 20.századtól semmi nem az, aminek látszik.

Maximálisan egyetértek mind a megállapításaiddal, mind pedig a vázolt elvekkel!
Én azonban nem vagyok annyira optimista.
Miért nem? Azért, mert ez a világ olyan, amilyenné mi emberek tesszük! A történelem is ezért ismétli önmagát.
Majd jön egy újabb világégés és megint kezdődik minden elölről, de lehet hogy most egészen a kőbaltától.

Ez a tendencia cseppet sem újdonság, már "A öreg" is megmondta:
,,Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút mivel fogják megvívni, de azt biztosan tudom, hogy a negyediket botokkal és kövekkel." (A. Einstein)

Gyurmaúr(fi-relé)

nyaki, te legalább neveled a gyereket, mert sokan még azt sem tudják, milyen cselekvésekből is tevődik össze egy gyerek nevelése! Többek közt ezért is tartunk ott, hogy szülők nagy részének halovány fingása sincs abban a tekintetben, hogy mikor tesz jót és mikor, milyen módon tesz nagyon rosszat a gyerekkel, pl amikor olyan szakmák felé akarja őt orientálni, melyről már most köztudott, hogy a gyerek minimum éhen hal, amennyiben azt választja, lett légyen bármilyen szorgalmas, kitartó, okos! Abban számomra nincs probléma, ha valaki villanyász szakmunkásság helyett vill mérnököt szeretne faragni a "büdös kölykéből", hiszen nyilván más egy vill mérnök, aki ha kellően agilis, igenis lehet belőle profi villanyász is, viszont fordítva nyilván azért nem olyan egyértelmű a dolog. De a tingli-tangli diplomákkal, ill szakmákkal mélységesen nem értek egyet, főként úgy, hogy a mai világban -és amilyen világ felé haladunk- egyértelműen felértékelődik a 3D-ben megfogható tudás, készség.


nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2013. április 02., 21:28:44 DÉLUTÁN
Óraátállítás

Kár hogy a képből nem derül ki hogyan sikerült neki ezt egy órával (60 perccel) visszaállítani :-) Vagy azt nem mondták?