Kötődobozok elrejtése ...

Indította egusztika, 2013. március 10., 17:43:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szelei

Azért írtam mert magánlakások esetén az alacsony belmagasság végett alig 20-30 cm. helyet hagynak felette és csak a lámpa nyílása használhatók szerelésre.

Ilyen helyzetben inkább gányolást lehet végezni mint szerelést, javításról nem is beszélve. Főnököm lakásának mennyezetére gégecsöveket rögzítve szerelték meg ami utólag sem hozzáférhető sem nem javítható, bővíthető. :'( Egyszóval fertelmes.

Gyurmaúr(fi-relé)

Idézetet írta: Szelei Dátum 2013. március 11., 14:56:15 DÉLUTÁN
Azért írtam mert magánlakások esetén az alacsony belmagasság végett alig 20-30 cm. helyet hagynak felette és csak a lámpa nyílása használhatók szerelésre.

Ilyen helyzetben inkább gányolást lehet végezni mint szerelést, javításról nem is beszélve. Főnököm lakásának mennyezetére gégecsöveket rögzítve szerelték meg ami utólag sem hozzáférhető sem nem javítható, bővíthető. :'( Egyszóval fertelmes.

Jaa, hogy a főnök Úrnál is bekövetkezett az, ami sajnos a legtöbb magánerős építkezésnél fennáll, azaz a sok kis "indívidum" önállóskodik; a tervező tervez egy épületet, mely a végére köszönő viszonyban sincs a rajzokkal. Hál Istennek, azért vannak olyan építkezések, ahol már a kezdeteknél egy asztalhoz űl a megrendelő, a tervező(k), a generál kivitelező és persze az egyes területek fővállalkozói és pl megbeszélik, hogy a monolit vasbeton födémben hol kell áttöréseket képezni, pl a fűtési, víz, villamos,stb vezetékeknek, csöveknek, illetve hogy az összes épületgépészeti cucc a legerősebb monolit vasbeton födémre kerűl felerősítésre, ezért a "bruttó" belmagasság 3-3.2 m, melyből nyugodtan lejöhet az a 20-30 cm és akkor még mindig meglesz az a 2.8-3 méteres belmagasság! Hál Istennek, az én legutóbbi építkezésemen is megvolt ez a fajta csapatmunka, az már más kérdés, hogy a kőműves és az ácsok menet közben szintén elkeztek indívidumkodni és pl lazán telenyomták sittel az én egyik födém áttörésemet, melyre hál Istennek nem volt szükségem...  :'(