Villanyszerelés Amerikában (Hungarian electricians in the USA)

Indította András, 2011. február 09., 09:05:19 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

András

Ezt az mc kábelt gondolom csak egyszerû áramkörökhöz tudjátok használni nem?
Alternatív kapcsolások kialakításhoz és olyan rendszerekhez ahol nem csak a tápellátás fontos gondolom ti is csövet vagy gégecsövet használtok.

miki

Mekkora keresztmetszetû vezetéket használtok kint a normál hálózatokhoz? Mert mint írtad elég nagy áramokat kell vezetni. A minimum 100 A három fázisra vonatkozott vagy 1 fázisra? Csak a kíváncsiságból kérdezem  ;D

Novill

Olvasva a hozzászólásokat nekem is kérdésem merült fel, az államokban milyen feltétele van annak a gyakorlati életben, hogy mûködni tudjon egy villanyszerelõ vállalkozás. Nálunk Magyarországon 7 KW beépített teljesítménytõl tervezni kell a lakások villanyszerelését, melyet csak tervezõi jogosultsággal lehet. Fogyasztás mérõhelyek kialakítását csak regisztrált vállalkozói jogosultsággal lehet, melyre bizonyos idõszakonként letett vizsga után lehet megszerezni. Az új munkáknál a szükséges bizonylatokat csak villamos biztonságtechnikai felülvizsgálói jogosultsággal tud kiadni a villanyszerelõ, ez OKJ-s végzettséget jelent. Az új munkákat felelõs mûszaki vezetõi felügyelettel lehet csak végezni. Jó bonyolult ez nálunk, kíváncsi vagyok más országokban is így van-e az egész.   

tdezo

Most vettem csak eszre hogy tobben irtatok , a valaszok sorban :

- Az Mc kabel 3-5 vezetekkel gyartott.   Ebbol egy a fold , a tobbit lehet barmire hsznalni. Az erek , feher / nulla/  , fekete , piros ,kek . Ha ez nem eleg akkor meg lehet duplazni. 

!5A tol 60 Amp. -ig gyartjak.

Csovet csak akkor hasznalok ha mondjuk  van 4 kapcsolo egy dobozben es valtokapcsolo. Plusz meg at kell vinni az aramot is a masik dobozba.  Akkor egyszerubb egy 3/4 " -es femcso.
A msik amikor meg csovezek ha egy iranyba tobb aramkor megy az elosztobol. Akkor is megeri csobe menni es kesobb szetosztani  es atkapcsolni Mc -re


Itt maskepp nevezik a vezetekeket.  Negyzet incsben szamolnak. A hivatlos nev AWG  / american wire gauge/
Minel nagyobb a szam annal kisebb a vezetek.
A 14 -es a legkisebb erosaramra, ez 15 Amp. -ra biztosithato.  Csak lakohazakban hasznalt , altalanos lampakhoz es konnektorokho.   

12 -es 20A os biztositohoz, ez a legaltalanosabb.
10   30A , 8 40A , 6 60A , es igy tovabb.

Ha a homerseklet magasabb , vagy tobb vezetek van a csoben ezek a szamok valtoznak, ez egy eleg hosszu tema.
Itt is es Kanadaban is 3 wezetekes a lakossagi aram.  2 fazis es nulla . 120 a nulla es fazis , 240 a ket fazis kozott. A legelso elosztoban vagy kapcsoloban van a fold szetvalasztva, utana nem kotheto ossze.
Ha igen nagy a haz akkor felmennek 3 fazisra , de ez ritka.

A villanyszerelo vallalkozoi engedelyhez allamonkent valtozik az eloiras.  Floridaban :

kell eloszor egy villanyszereloi igazolvany , 4 ev gyakorlat utan lehet letenni,  ezutan ket evvel lehet jelentkezni a mastrvizsgara  . Ez az alap, Ahhoz hogy ebbol ceg legyen ahhoz le kell tenni egy uzleti jog vizsgat, hivatalosan be kell jegyeztetni egy ceget , venni kell biztositast a cegre.   Ezutan jon az adoszam , es kessz.

Lehet dolgozni , csak a tanacsi ellenorok ellenorzik a munkakat.

Az megengedett hogy csinald a sajat hazadat ha benne laksz villanyszerelo nelkul. De akkor is lesz elelnorzes.

Egszeru csaladi hazakhoz nem kell elejtromos tervezo.  Az epitesz berajzolja a lampakat , a kapcsolokat , konnektorokar es ennyi.

Itt  a tervek maskepp neznek ki.  Nagyon keves informacio van rajt. Inkabb csak elosztok helyei , lampak, aramkor szamok , terhelesek, neha utalas arra hogy milyen anyagokat kellene hasznalni , semmi komoly.
A kivitelezo felelossege hogy szabvanyosan legyen megcsinalva , a revezoket egyalataln nem erdekli hogy mit csinalsz.
Ujabban megjelentek a Kinaiak , Kinabol kuldik a rajzokat ugy hogy negyon minimalis anyag vagy szabvanyismeretuk van.
De ez nem erdekes , azt mondjak  " csinald jol "

A lakas terhalest ki kell szamolni. Az egyszerusitett forma :  3W/ m2 + az osszes beepitett terheles.
Az elso 10KW 100% al , a fennmarado 40% -al. szamit. Ennyi.

Hova kuldjem a kepeket , ide vagy a masik kepek kategoriaba?

tdezo


nova

nyugodtan be teheted ebbe a témába

ezt a gombot használva külsõ linket felhasználva el tudod helyezni az oldalon képet ha külsõ kiszolgálóra töltöd fel a képet mint L.Zoltán is csinálta a http://kepfeltoltes.hu oldalt használva.
.
Vagy az oldal tárhelyére is feltöltheted a hozzászólás alján további opció menüt kinyitva a csatolás részbe. Csak itt sajnos megszorítás van a programban

Megszorítások: 4 hozzászólásonként, maximum összesített méret 192KB, maximum egyenkénti méret 128KB

ezt nem mi állítjuk sajnos :( ilyen a fórum motor.

Még annyit hozzátennék ha van lehetõség kis magyarázó szöveget is hozzáfûzhetnél majd a képekhez, hogy pontosan mit  látunk rajta, hogy mindenkinek egyértelmû legyen :) persze nem kötelezõ.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

tdezo

 A kepek 2-3 MB nagysaguak , meg a kepfeltoltes.hu sem fogadja el oket.  Sajnos ez nem fog igy menni. Majd megprobalok valamit kitalalni

tdezo

Na talatam egy helyet , ott van egy par kep.

Majd meg lesz tobb is , most ennyi.

Ez egy emeletes haz 11. emeleten van , egy lakas.
A szoveg:  Kezdem az also sorbol , visszafele.

-   furdoszoba bejarat. Mc cables , egy szeles doboz , 4 kapcsolonak. Tipukus Mc kivitelezes.  Az a kabel alul megy tovabb egy szobaba.

-   haloszoba beepitett szekreny. Ket konnektor alul , balra kapcsolo a lampanak belul , az a doboz hattal.

-   egy konnektor es egy doboz fent a fusterzekelonek.

-   ez az elektromos eloszto a lakasban.  A fekete az TV cable.

-   sollyesztett lampak , meg a doboz a tuzjelzo hangszoronak

-   furdo reszlet   Az a kerek az egy lampa lesz. A doboz , meg az a tarto lemez az ugyanaz mint a kapcsoloknak meg konnektoroknak , csak ez a takaro mas , igy lesz belole lampa.

- ez is az eloszto, Baloldalt van egy cso.   ez a vizmelegito , nem tudtam hany KW -os lesz  ezert csoveztem.

-   ket doboz bevagva a meglevobe. Megint a doboz ugyanaz de baloldalt kettos takaro van 2 kapcsolonak , jobboldalt egyegyes egy konnektornak. /  aramvedo/   Az a piros anyag az tuzvedelem miatt van rateve , olyan mint a gyurma.

-   ez pedig a latkep a egyik erkelyrol.  Itt lathato hogy a penz azert tud boldogitani




nova

Én is keresgéltem egy kicsit :)

Találtam egy olyat ami nem kíván regisztrációt és nagyon egyszerû használni. Feltöltöd a képet és utána alul a táblázatból kiválasztod a Hotlink for Forums (1) másolás vágólapra és egyszerûen beilleszted a kódot oda ahova szeretnéd és olyan formátum, hogy nem is kell szórakozni a fórum ikonjával :) Így jobban áttekinthetõ nem kell a weblapok között váltogatni.

Beillesztettem az elõzõ hozzászólásaidhoz a képeket remélem jó sorrendbe tettem be, amúgy nagy jók :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

tdezo

hol van ez a hely?  A kepek sorrendje eddig jo , johet a tobbi
  Azt is csinalhatjouk hogy en felteszem oket az image shack -re , te meg athozod ide oket