Villanyszerelés Angliában (Hungarian electricians in the UK)

Indította spark04, 2013. február 02., 21:29:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

borogy

Amit elfelejtettem leirni, hogy ami dugvillas suto/fozolap azok atlagosan 3000Watt koruliek. Ami komolyabb eszkoz, pl 15kWatt ugye azokhoz a kabelt kell meretezni es ugy bekotni az eszkozbe. Ilyen magas erteknel mar nincs dugvilla. Ilyenkor mereteznek egy kulon (suto/"tuzhely") kapcsolot es csak ez az egy eszkoz van bekotve a gyorskioldos biztositekba.

A kerdesedre: 1 fuse/biztositek van a dugvillaban.

Par kepet csatolok, igy jobban ertheto lesz.

nyaki

Gondoltam, hogy így nézhet ki, bár pont a konyhából kihagyni az RCD-t...nagy dőreség.

Gyurmaúr(fi-relé)

És a legszebb az egészben az, ha egy ilyen GB Plugos készüléket behozol pl Magyarországra, akkor ugye adnod kell hozzá egy "Közép-Európai" dugvilla adaptert. Ezzel csak az a gáz, hogy az adapterrel bedugaszolt GB Plug úgy hajlítja el a hazai dugaljak nagy részének PE érintkezőjét (azért csak jét és nem it, mert ezzel az adapterrel a cucc csak az !egyik! PE érintkezőhöz ér hozzá!), ahogy azt kell. Szerintem sokkal jobb, ha egy (lakó)épületnek van egy jól kialakított főelosztója, melyben 1 helyen, áttekinthetően ott van az összes kismegszakító, esetleg olvadó bizti, RCD, kontaktor, miegymás, mintsem hogy a dugvillába van beapplikálva a szivar, ami ha leold, akkor -tudom, mert már előfordult, hogy vevőhöz kellett menni, szétszedni és cserélni a renitenskedő kárpittisztító gép GB Plugját- van ám sírás-rívás, hogy most hogyan tovább?  Még jó, hogy volt tartalékban 1-2 db szivar és így gond nélkűl ki tudtam cserélni, persze miután kiderítettem, hogy miért is olvadt ki. Ami a ring-circuitot illeti; abban mindenképp látok okosságot, hiszen így bármilyen havária is történik az adott áramkörön, nem marad áram nélkül az adott helyiség. Kétségkívűl több kábel szükséges egy ilyen Á.K kiépítéséhez, viszont van lehetőség 1 mérettel kisebb keresztmetszet alkalmazására. Abban viszont nincs kétség, hogy sokkal melósabb, mint a hagyományos sugaras kialakítás... 

borogy

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. május 11., 16:33:19 DÉLUTÁN
Gondoltam, hogy így nézhet ki, bár pont a konyhából kihagyni az RCD-t...nagy dőreség.

Szia. Magamat kell, hogy megint kijavitsam, rosszul fogalmaztam kicsit.

A konektorokat is RCD-vel kell mar biztositani az uj epuletekben a konyhakban is, ezalol kivetel a specialis konektorok.
Ez alatt azt ertem, pl egy nagyobb teljesitmenyu huto ami hirtelen vesz fel aramot, vagy legyen az egyeb nagyobb teljesitmenyu haztartasi eszkoz. Ezeket a dugaljakat fel kell cimkezni, hogy csak azt az egy eszkozt uzemeltessuk a konektorbol.

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: borogy Dátum 2013. május 12., 10:28:19 DÉLELŐTT
Ezeket a dugaljakat fel kell cimkezni, hogy csak azt az egy eszkozt uzemeltessuk a konektorbol.

Felelősség áthárítás?
Nálunk is vannak piros színű aljzatok a vezérlő teremben, mindegyiknél felirat van, hogy "Szünetmentes áramforrás, csak számítógép és monitor csatlakoztatására használható"
Ettől függetlenül ide van bedugva a kávéfőző és télen néhány olajradiátor is. :-)

Gyurmaúr(fi-relé)

Látod Szirty; itt mutatkozik meg az óriási különbség a Magyar és az Angol, de úgy általában az Európainak nevezhető társadalmak közt! Ők ugyanis vannak annyira fegyelmezettek, hogy nem dugaszolnak a piros konnektorokba olyan dolgokat, melyek nem odavalóak. És akkor mi csodálkozunk, hogy szeretett országunk ekkora sz@rban van?! Kicsit kéne már változni 1-2 dolognak ezekben a nagyon sötét átlagmagyar agyakban, pl annak, hogy nem sz@runk dupla seggel az ilyen-olyan feliratokra, szabályzatokra, figyelmeztetésekre, lett légyen az akár egy dugaljnál, kapcsolószekrényben elhelyezett figyelmeztető, vagy akár a "szemét lerakása tilos!", de akár egy sebesség korlátozó tábla. vagy a mozgássérült parkoló felfestés,stb...

Könyves Kálmán

A fegyelem betartása az egyik része, másik a betartatás, ami pedig a munkahelyi vezetök dolga lenne, erre már "nincs idejük a sok munkájuk mellett".

nyaki

"...egy nagyobb teljesitmenyu huto ami hirtelen vesz fel aramot, vagy legyen az egyeb nagyobb teljesitmenyu haztartasi eszkoz. Ezeket a dugaljakat fel kell cimkezni, hogy csak azt az egy eszkozt uzemeltessuk a konektorbol."

Még mindig nem értem, hogy ennek mi köze az RCD-hez? Ha valami nagyobb árammal indul, akkor nem B-s, hanem nagyobb fokozatú kismegszakítót teszek és csókolom. Az RCD létjogosultsága nem az induló/üzemi áramoktól függ!
...Persze könnyű innen okosnak lenni, a nagy Britanniában! ;D

versatile1976

üdv
Ati vagyok.
Én erősáramú berendezés-szerelő(villanyszerelő) szakmával rendelkezem.Igazából ez nem  épület villanyszerelés.Mi inkább1 és 3 fázisú motor vezérlésekkel ilyen jellegű kapcsolásokkal  foglalkoztunk az iskolában ezen kivül  javitással hibakereséssel is foglalkoztunk.Szóval az lenne a kérdésem hogy ha ezzel a szakmával szeretnék Angliában dolgozni akkor kint milyen  továbbképzésre jelentkezzek?
ECS-re?(electrical certification scheme)vagy city and guild2391?
esetleg city and guild 2382-12 17th edition? vagy melyikaz amelyikre egyáltalán jelentkezhetek a jelenlegi magyar bizonyitványommal?Vagy a 2382-10 wiring regulations kell nekem? Nemigazán vagyok képben annyiféle továbbképzés van villanyszerelőknek hogy öszintén szólva tanácstalan vagyok.ECS-card mire jó?
haépületvillanyszereléssel akarok foglalkozni akkor milyen képesitést kelle szerezni angliában?
Előre is köszönöm a segitségedet.
Attila

nova

Bevallom én nem vagyok jártas az Angliában alkalmazott oktatási rendszerrel kapcsolatban, de amíg szakértői segítséget kapsz addig esetleg érdemes böngészned a következő fórumot.

Electricians Forum | Electrical Advice Forum | An electrical forum for electricians in the UK | Electricians Forum

Nem kerestem rá, de szerintem nagy a valószínűsége, hogy találsz a témával kapcsolatos beszélgetést.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!