Elektroszmog mérése, elektroszmog elleni védelem

Indította nova, 2011. július 02., 12:26:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Almasy_Zsolt

A két személy ugyan abban a pozícióban volt? Próbáltad lekapcsolt villanyórával is a mérést? Végül is az a lényeg, hogy az el. hálózat mit okoz. Eltérések persze lehetségesek a leírtak miatt. Találtam egy linket ami ide illik :
http://www.safelivingtechnologies.ca/Manuals/BV_Home_Measuring%20Instructions.pdf

Tóth Zoltán

Tisztelt fórumozók!

A mellékelt linkeken megnézhetõ "Földelt univerzális alátét"Kíváncsi lennék a szakavatottak véleményére.Eléggé borsos ára van 18000ft,engem félig meggyõztek mint laikust de szerintem jóval olcsóbban is meg lehet csinálni.De  azt is el tudom képzelni hogy humbuk az egész!?

Többfunkciós földelt alátét. Remekül használható nem csak otthon, hanem az irodában is. Mérete 50cm x 25cm. Vezetékkel kapcsolódik a földelt hálózati csatlakozóhoz.
Tehetjük lábunk alá - és napi több órán keresztül leföldeljük magunkat. Vagy helyezhetjük az íróasztalra is kézfejünk és alkarunk alá.
Különleges vezetõanyagból készült.

http://www.foldelnijo.hu/termeacutekek.html

http://www.foldelnijo.hu/index.html

TV-mûsorban: http://www.echotv.hu/index.php?akt_menu=71&mm_id=155&v_id=9936
(itt részletesen bemutatják)

Üdv:Tóth Zoltán

nova

Kedves Zoltán!


Én nem nagyon hiszek ebben az elektroszmog témában, de ez a videó amit belinkeltél eléggé érdekes dolgokat tartalmaz. :)

Elõször is ha védekezni akarunk az elektromágneses sugárzás ellen akkor magunkat vagy a helységet ahol vagyunk köröl kell venni egy árnyékolással, például vezetékeknél is létezik ilyen amikor nagyon zavarérzékeny egy berendezés és annak a vezérlésére szolgáló vezetéket árnyékoljuk. Ilyenkor tényleg földelni szoktuk a vezetékek körül futó fém felület egyik végét.

A feszültségméréssel kapcsolatban már az elõzõ hozzászólásomban is írtam, hogy ahány ember annyiféle ellenállási tényezõ van a kéz finomsága és lelki állapotunk miatt (ha ideges vagyok akkor izzadok, tehát jobban vezetek :) ) A feszültség mérésnél az OL (overload) állapot a méréshatáron kívüli mérés mint magyarázat eléggé érdekes, hiszen amikor a mûsorvezetõ a földelt felületre teszi a kezét akkor egy rövidzárat csinál ezáltal kisebb lesz az ellenállás amit a mûszer már mérni tud az adott méréshatárban.

Nekem is van ilyen csuda szerkezetem :) csináltam is róla egy képet. Ez egy egyszerûbb "osztogatós" verzió. Csuklópánt a kezemben ami van egy csipesz amit a földelt ponthoz kell csatlakoztatni. Valahol van egy jobb verzióm is ami gumipánt a a belsején a csuklónál fém rész melynek a másik végét egy patenttal a rack szerényhez kell csatlakoztatni, mely földelve van. Ezeknek persze az a feladata, hogy örökké éljek, hanem hogy a finom elektronikai eszközöket ne tegye tönkre az esetleges potenciál különbség ami köztem és a szerelendõ eszköz között léphet fel. A jelenség egyszerûen szemléltetve amikor a mûszálas ruha miatt feltöltõdünk és ha régebbi autónk van melynek nincsen központi zárja tehát kulccsal nyitjuk este az ajtót akkor látható is sokszor ez a kiegyenlítõdés ami köztünk és az autó potenciálja között jön létre.

Ha ez ilyen jó buli akkor elkezdem gyûjteni õket és jó drágán árulom õket. Amúgy filléres cucc. :)

Vagy az egérpados megoldás helyett a lábamat pihentettem a fém számítógép tetején ami szintén szigetelve van. Ha ki van építve a megfelelõ EPH hálózat akkor erre a célra a fûtés csõ is megfelelhet.


Én szerintem ez egy nagyon jó kis átverés lehet. A témának Almasy Zsolt inkább a szakértõje, ha gondolod néz körül a honlapján ami a profilja mellett van hátha van ezzel kapcsolatban információ.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Nova: az elektroszmog az nem hit kérdése. Attól még létezik. Ha az elektronikai eszközöket védjük a statikus feltöltõdéstõl, akkor emberi szervezet is lehet érzékeny az elektroszmogra.
Zoltán: a videó megtekintése utáni gondolatom.Villamos biztonságtechnikai szempontból, viszont aggályosnak tartom. Gondoljunk bele ha védõvezetõ megszakad ( konnektor földje), és egy hibás készülék test zárlatos lesz fázis kerül konnektor földjére. Így ezen termékre fázis kerül, és ha egy földelnek tekinthetõ (radiátor) tárgyhoz ér plusz. Akkor áramütés veszélye állhat elõ.  .  Az elektroszmog védelem ennél azért összetettebb és bonyolultabb, mint egy egér alátét alkalmazása. Az elektromágneses sugárzások csökkentése, árnyékolása, villamos berendezések árnyékolása, hálózatok lekapcsolása,stb.
De nem zárom viszont ki azt, hogy a test feszültség csökkentésnek jó hatása van az ember egészségére. Erre talán egy természet gyógyász válaszát kellene kérnünk.
A termék ára szerintem borzalmasan magas.

Almasy_Zsolt

Néhány gondolat az emberi test földelésérõl, a különféle földelt alátétekrõl.
Munkám során már több esetben találkoztam ezekkel az eszközökkel és bizony vannak komoly fenntartásaim a módszer használatával kapcsolatban. Ez a módszer a testfeszültséget hivatott csökkenteni, de kérdés, hogy kellõen biztonságos-e az alkalmazása. Véleményem szerint nem! Maradjunk a számítógépes munkaállomások példájánál. Mi okozhat magas testfeszültséget? Itt a hozzá nem értök a monitorokkal és a számítógépekkel riogatnak. Itt van egy kis gond. Egy modern monitor illetve megfelelõen földelt számítógép nem hoz létre még épületbiológiai szempontból sem erõs elektromos tereket.  Íróasztalok esetében két fõ probléma szokott elõfordulni. Elsõ eset az asztal alá begyûrt számtalan elektromos vezeték, tápkábelek, töltök, elosztók, asztali lámpák, stb. Az itt kialakuló erõtereket akár az asztal is átvesz és ennek hatására az asztalnál ülõ ember testfeszültsége is megemelkedik. Ez nem jó, de itt van egy egyszerû és olcsó megoldás. Megfelelõen kell elrendezni a vezetékeket és lehetõleg érdemes árnyékolt tápkábelekre cserélni a hagyományos vezetékeket vagy irodai esetben fém kábelcsatornába rakni õket. Sok esetben ez tökéletes megoldást jelent.
A nagyobb fém vázakat persze be kell kötni az eph rendszerbe és máris megszûnt a probléma. Pár hónappal ezelõtt egy nagy irodaházban készítettünk egy tesztet ahol ezzel a megoldással 100-200V/m rõl 4-5V/m-re csökkentettük az elektromos térerõsséget. Itt már nincs magas testfeszültség, így a földelõ alátétek is feleslegesek sõt áramütés szempontjából akár veszélyes is lehet.  (Persze más kérdés amikor mondjuk egy gyártósoron a sztatikus töltésektõl kell védeni például elektronikai alkatrészeket)

Másik és egyben komolyabb probléma, amikor hibás, vagy hiányzó védõföldelés okoz magas elektroszmogot. Gondolom Ti is találkoztatok olyan esettel amikor pl. régebbi panellakások szobáiban nincs kiépített védõföldelés. Ez tipikus panel probléma.
Na ez az eset az, amikor valaki mondjuk  tv kártyát rak a gépébe és amikor rádugja az antennakábelt akkor megcsípi az áram vagy jókat szikrázik. Ezekben az esetekben 500-800 V/m es tereket is lehet mérni és ez jócskán megemeli az ott ülõ testfeszültségét. Tehát az egyszerû felhasználó hazaviszi ezt a cuccost és bedugja a konnektorba ( amit persze senki nem vizsgált meg) aztán szépen magára köti azt a feszültséget ami megjelenik a földelésen. Az eredmény sokkal rosszabb és veszélyesebb lesz!  Ez komoly érintésvédelmi probléma, és akkor még nem beszéltük azokról az esetekrõl amikor más gond van a hálózattal, de ez már más fórumba tartozik.
Összefoglalva a jó megoldás az, hogy a magas testfeszültség okát, forrását kell megszüntetni és nem az általa okozott magas testfeszültséget kell kivezetni az emberbõl. Nem az embert kell földelni, hanem az elektromos eszközeinket... Persze fontos az is hogy néha kapcsolatba kerüljük a természettel és mondjuk mezítláb sétáljunk a harmatos fûbe vagy a tengerparton, de ez már természetgyógyászati téma. Tehát én nem tartom szerencsésnek azt amikor mérés nélkül csak úgy hazavisznek az emberek valamit, bízva abban, hogy védelmet nyújt valami ellen, amirõl szinte semmit sem tudnak. Persze mondják minden a pénzrõl szól...

Ariaden

Sziasztok!

Szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget... Három hete költöztünk ebbe a lakásba, ami Svájcban van. Eddig különösebben nem tűnt fel, vagy nem gondoltam bele, de a képen szereplő villanyóra a hétéves lányom 12 nm-es szobájának a falán csücsül, szép halkan búg is. Eddig az ágya is ott állt, tegnap azonnal áttettük az ágyát a másik sarokba. Azért aggódom, egy kapcsolórendszer nem játék, kiköltözni egy évig sajnos nem tudunk. A kisebb kapcsolók jó svájci módra tételesen fel vannak sorolva, hogy minek a kapcsolói (mosógép szárítógép, nappali, konyha szülői háló, mosogatógép, főzőlap, sütő, viszont a 3 egymás mellettiről szó nincs a papíron sem. A fala túloldalán van a lift amúgy, társasház lévén. Tudok tenni vmit, árnyékolással, bármivel, vagy egyszerűen költöztessem be a másik szobába a húgához? Köszönöm szépen a válaszokat, elnézést, hogy hozzá nem értőként beírtam ide, de a google nagyjából itt adott jó információkat.

980POWER

Ezek a kapcsolók 3 darab mágneskapcsoló, de a számok rajta utalnak arra, hogy mit kapcsolnak, rajzon rajt vannak. A háló szobában nem szerencsés ilyesmi elhelyezése, de túldramatizálni sem kell. Annak a kapcsolószekrénynek szerintem van ajtaja is és ha fém előfordul, hogy árnyékol is. Ha nem közvetlen alatta vagy előtte van a gyerek az azért mindenképp előny.

Ariaden

Valóban van egy fém ajtaja. Nem egy vastag anyag.
Kicsit átformálnám a kérdést, ha a saját gyereked szobája lennél, tennél valamit? :)

980POWER

Sajnos még nincs gyerekem de elméletileg tettem valamit, úgy értem, hogy a gyerek szoba külső falán, de a lakáson belül lett volna egy ilyen elosztó szekrény, 30 centis téglafal a szobával ellenkező oldalán besüllyesztve. tehát minimum 15 centi fal választotta volna el a szekrény hátsó falát ás a szoba belső falát, át terveztem egy külső falra a bejárati ajtó mögé az egészet. Ez még csak terv mivel felújítás előtt álok és nem egy évig lenne ott a gyerek. A képen láthatónál megnézném, hogy az ajtó be van e kötve az EPH vagy a védővezetékek sínébe vagy esetleg már a sin eredetileg is így van kialakítva. Egyszerű sípolós műszerrel lehet megnézni. Ha be van akkor ennél nagyobb árnyékolást nem igazán lehet utólag kialakítani.

Novill

Szokták javasolni még az árnyékoló festést, árnyékolt vezetékkelt szerelést és az ilyen célra kitalált kapcsolót amely leválasztja a vezetéket a hálózatról a terhelés megszüntetése esetén. Ilyen eset amikor éjszaka már nem használnak fogyasztókat. Tudom ez nem minden esetben oldható meg, ha a hálózat kialakításakor nem vették figyelembe, társas házban ez még nehezebb. Egyik legfontosabb, hogy a létesítmény földelési ellenállás értéke megfelelő ( minél kisebb) legyen még a nullázás előtt, folytonos védővezetők és szakszerű EPH kialakítás. Az elektroszmog érzékenység ugyan mindenkire hat, de mindenki érzékeny rá. Ezért is és anyagi okok miatt nem nagyon téma, csak akkor amikor természet gyógyászhoz fordulnak kerül előtérbe.
A műszeres vizsgálatoknál mágneses térerőt mérnek. Ez pedig mindig létezik. Az értékét egy szabvány előírásához viszonyítják. Így ha a megengedett érték felett van akkor szoktak javaslatokat tenni. Ezek a javaslatok sok esetben megfoghatatlanok és kételkedésekre adhat okokat. A méréseknél egy rossz érintésvédelem kialakításakor a műszer mindig be fog jelezni a rossz tartományba. Ilyen lehet például, ha nincs kialakítva megfelelő értékű földelés az épületben még akkor is ha az elosztó táblánál összekötve az N és PE sínt alakítottak ki védővezetőt. Tehát röviden régi elnevezés szerint van összefüggés az érintésvédelem és az elektroszog között  :).