FI relé gondok

Indította eszmilan, 2016. július 27., 10:34:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Feco!
És még ezeken kivül vannak: "IR" impulzus ellenálló (Gewiss), és automatikusan visszakapcsoló tipusok stb.
Dániában pl. állattartó telepen szabványelőírás a szelektív ÁVK és utána sorbakötve  egy nem szelektív tipus. Ennyire védik az állatokat.
TothGyula.

Fecó

Nah, alakul ez a Fi-relé tudástár is, esetleg pár mondatban össze tudja foglalni a kolléga mit is tud az IR jelzésű készülék? Erről még én sem hallottam. Az automatikusan visszakapcsoló relé, az gondolom valamelyik alaptípusra épül, csak kiegészül az automatikus egység vezérlőrészével, ami visszakapcsolgatja.

Sztrogoff

Meglepetéssel vettem tudomásul, hogy az NDK FI-relének volt egy olyan változata is, aminél külön volt a vezérlő egység és az áramváltó, nagyobb áramokra, 500 mA-es névleges hibaárammal. A FI-ST 1 N típusjelű szerkezetet hazánkban is forgalmazták.

S/K

Többször találkoztam olyan kivitelezéssel amelyben az ÁVK kiválasztása nem volt megfelelő. Legtöbb ilyen a kültéri elosztókba szerelt "beltéri" ÁVK . Pedig ez is meg van különböztetve hogy milyen környezeti hőmérsékletig üzembiztos. Amin nincs jel az belső térben használható, amin van jel az kültéren is. ( hópelyeben a fok, pl -25)

faxelektro

Azt szeretném kérdezni,szerelt már valaki szakember EATON-AFDD+ ivzárlat védökapcsolót mert amiket  olvasok a termekről,hogy miket tud akkor ha minden így van nagyon meg éri beszerelni még akkor is ha meg van az ára is.
                                                                  Köszönöm

gommer

Üdv mindenkinek!

FI relével kapcsolatos az alábbi kérdés:

Teszt gombra azonnal leold, fázis-föld próbalámpázásra is azonnal leold. viszont föld-nulla "zárlatra" nem. Ez így jó, vagy nem jó? Olvastam olyat hogy nem minden relé figyeli a föld-nulla zárlatot.

Marton

Ha akkor zárod rövidre az elmenő nullát és a földvezetéket amikor nincs terhelő áram a készüléken, tehát áram megosztás sem alakul ki a föld és nulla vezetéken. Terheld meg valami fogyasztóval, akkor le kell oldania mert a nulla árama megoszlik a föld vezetéken át. Tehát különbségi áram alaul ki. Egyéb esetben valószinüen az elmenő nulla a földelő vezetékkel azonos. Hibás bekötés lehet.

gommer

Nem volt bekötve a hálózatba semmiféle fogyasztó, ezért nem oldott le. Bekapcsoltam egy 1500W-os porszívót, összezártam a földet+nullát, azonnal leoldott.

Sztrogoff

"Olvastam olyat hogy nem minden relé figyeli a föld-nulla zárlatot."
Kérünk linket erről a megfogalmazásról, mert ez azt jelentené, hogy egyesek meg figyelik.

faxelektro

Egy Németországban dolgozó kolléga mondta ,hogy nem engedélyezett újabban az AC-típusú fi-relé csak az A-típusú.Halott valaki ilyenről?