Fi relé bekötése

Indította TomM22, 2014. szeptember 30., 14:10:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Üdv!
Fel kellene frissíteni az ÁVK-ról tanultakat. ;)
A védővezető sínre az ÁVK előtt, a bejövő PEN-ről kell lecsatlakozni.
Figyelj arra, hogy a mérő főbiztosítójánál legalább egy nagyságrenddel nagyobb legyen az ÁVK-ra megengedett legnagyobb kioldható áram, tehát ha a főbiztosító 32A, akkor az ÁVK min. 40A-es legyen.
Ha a helyes bekötés után sem működik a próbagombbal, akkor az ÁVK hibásnak minősül és bár attól még működhet üzemi körülmények között, de mivel a próbagomb időnkénti nyomkodása kötelező érvényű, így emiatt cserés lesz.

faxelektro

Jó estét
                Miért kell nagyobb legyen a ÁVK kioldó árama?
                                                                                     Kösz

nyaki

Üdv!
Hogy a biztosító és az ÁVK egyidejű leoldása esetén, az ÁVK ne a terhelési határon működjön, mert könnyen előfordulhat, hogy határterheléses leoldás után a szerkezete véglegesen sérülhet, ami miatt cserés lenne, felesleges plusz költséget generálva.

István03

Köszönöm a segítséget :)
Be kötöttem a fi relét a le írtak szerint de a teszt gombra nem reagál , ezután egy 70w-os próbalámpát a fázis és a védő föld közé kötöttem és akkor se oldót le.
Ezek szerint hibás az új Fi relé ? Holnap ki cseréltetem remélem az már működni fog .

Marton

István!
Ha lehet készíts jó minőségű képeket meg rajzold is le, hogy mit hogyan kötöttél be.
Így szövegben megfogalmazva nem biztos, hogy ugyan arra gondolunk mindnyájan.
Fura, hogy egy új FI-relé nem müködőképes, lehet, hogy csak nem megfelelően alkalmazod.
Egy jó rajz többet mondhat mint 1-2 oldal írás.
Milyen gyártmányú illetve típusú a FI-relé?

István03

Egy commel típusú fi relé volt az amivel próbálkoztam.  Szét szedtem mert nem hagyott nyugodnia a dolog , a tesz gomb el sem érte mechanikát működtető  érintkezőt . Második fel fedezés a fázis csavarjára tekert tekercs darabokban volt . Így már értem miért nem működöt . Vissza kaptam az árát  és helyette egy Zext típusút vettem ami megfelelően működik teszt gombra és próbalámpára is .

Tret

Annyit hozzáfűznék,hogy az AVK névleges áramát ne keverjük össze a névleges kioldóáramával.Az ugyebár sima liba hogy az áram-védőkapcsoló (normál) túláramra nem kapcsol le.A próbagomb ha nem éri el a mechanikát az sem feltétlenül gond,ugyanis a próbagomb egy ellenállást kapcsol az áramkörbe,hibaáramot szimulálva.

faxelektro

Jó estét
               Én is úgy tudtam,hogy a Kombi AVK kapcsol csak túláramra.
    Milyen minőség a TRACON--Kombi AVK? vagy milyent rakjak helyette?

Tret

Hát a traconos dolgok szerintem alapból felejtősek.Inkább válassz schneidert.Én egyébként a kombi cuccoknak sem vagyok híve,de ezek mind személyes vélemények. :)