Fi relé bekötése

Indította TomM22, 2014. szeptember 30., 14:10:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mormogipapa

Szita az agyam, nem emlékszem mit olvastam pontosan és arra sem hogy hol. A tanárunk is mondott róla valamit de erre sem emlékszem, sajnos a tanárt nem tudom elérni  >:(

petike199600

Sziasztok!
Vettem egy ilyen műszert: http://www.meter.hu/ocs_files/1/636_eazyvolt_eazyvolt_plus.pdf
Ezzel lehet ÁVK-t ellenőrizni, úgy hogy a fázis és föld közé érintem a mérőcsúcsot és ennek le kell oldania az ÁVK-t. Úgy is lehet vele mérni hogy ne oldja le, de most nem ez a lényeg. Kipróbáltam egy 1 pólusú fi-relén és tényleg leverte. Tegnap áthívott a főnököm hogy otthon leverte valami reggel a fi- relét. Azt sikerült neki behatárolnia hogy melyik áramkörön lévő cuccok verték le, de a hiba pontos okát nem sikerült kiderítenie. Mikor áthívott persze hogy nem ment le a fi-relé. Viszont itt is ki akartam próbálni a műszeremet. Ugyanúgy a fázis és a földhöz érintettem a mérőfejet, de nem oldott le az ÁVK. Ha a nulla és a föld közé tettem (mivel automatikus méréshatár váltó van benne átváltott ellenállásmérésre) a mérőcsúcsokat akkor valami 6-700 ohmot írt ki.
Kb 10. éves a villanyszerelési hálózat, az elosztó elég korrekt szerelésnek tűnik. Merlin Gerin cucc minden az elosztóban. Az ÁVK 30mA-es.
Lehetségesnek tartjátok hogy nem működne jól az ÁVK? Vagy szerintetek miért nem oldotta le a műszerem az ÁVK-t?
Köszönöm a válaszokat!

Marton

Petike!
Vajon a fázis pólus melyik felére tetted a tesztert? Lehet, hogy a betáplálási oldali fázisra mértél rá és ezért nem oldott le. Lehet, hogy a betáp oldal nem felül hanem alul van, mindkét oldalon próbálkoztál?
Amikor a nulla és föld között mérsz, természetes a műszered viselkedése. Ha bele gondolsz, egy jó hálózat esetén a föld és nulla vezető között nem is lehet feszültség (ha volna, az már baj volna).
Az a 6-700 ohm viszont nagy szám. Ez talán azért lehet mert némi külömbségi feszültség azért kialakulhat és ez miatt kiírhat ilyen értéket.
Egy digitális multiméter automatikus ellenállás mérő  módban mérj rá kis feszültségre, vajon mit is fog mutatni? Valami hasonló nem reális "ellenállást".

nyaki

Marton!
Annyit tennék ehhez hozzá, hogy a PE és a N között, az L-N közti terhelés hatására mindig van feszültség különbség. Ha nem lenne, akkor lenne baj, mert akkor már rejtett nullázás áll fenn. Az ÁVK-nak a N vezető PE-re való csatlakozásakor is le kellene oldania, ha elég nagy a L és N közötti terhelés által ejtett feszültség, ráadásul ez mérhető is.
Természetesen terhelés nélkül nincs feszültség különbség a N és a PE között.

wpetya

Van olyan Fi-ÁVK relé, amelyiken mindegy a táplálás iránya. Ha nem mindegy, azt jelölik rajta. A négy pólusút(három fázis+ nulla) be lehet kötni egy fázis+nullára is, ugyanis külön-külön figyeli a fázisokat. Ha csak egy fázis van bekötve, akkor is kell működnie, különben nem működne, ha az egyik fázis, és a nulla között terheléskülönbség lenne.

villanyvili

De miért kellene 1 fázisra 3 fázisú Fi relét tenni?  :) 1 fázisra 1 fázisú, 3-ra 3 fázisú. Egyéb kifogás csak lustaság meg költségnövelés.  ;D ;)
Villmix Euro Kft. Debrecen

wpetya

Biztos volt neki három fázisú, és nem akart venni újat ez miatt. Ilyen van.

villanyvili

Idézetet írta: wpetya Dátum 2014. december 21., 15:36:46 DÉLUTÁN
Biztos volt neki három fázisú, és nem akart venni újat ez miatt. Ilyen van.

Ideiglenesen természetesen jó megoldás.
Villmix Euro Kft. Debrecen

mormogipapa

Idézetet írta: villanyvili Dátum 2014. december 21., 13:50:20 DÉLUTÁN
De miért kellene 1 fázisra 3 fázisú Fi relét tenni?  :) 1 fázisra 1 fázisú, 3-ra 3 fázisú. Egyéb kifogás csak lustaság meg költségnövelés.  ;D ;)
villanyvili: Az én kérdésemre reagáltál ezzel a hozászolásoddal?

980POWER

A  3 fázisú, 1 fázisra való felhasználhatóságát az elején lévő rajz alapján azonnal el lehet dönteni. A lényeg, hogy be lehet építeni, de ha a teszt gomb két fázis közt működik, akkor nem lehet tesztelni, ami ugye időnként szükséges. A képen látható a 3. és a 6. pólus közt működik a teszt, de ha N és valamelyik fázis közt, akkor minden további nélkül használható, csak plusz 2 modulhelyet elfoglal, néha nagyon értékes akár egy hely is.