Épületfelügyeleti rendszerek oktatása

Indította JUVILL, 2012. január 29., 18:20:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Elnézést kérek mindenkitõl.
Szeretném megkérdezni, most a fórum jellege szakmai, vagy kereskedõi?

Novill

Igen látszik a kereskedõi jelleg. Azok a szakemberek akik profik az intelligens villanyszerelésben valószínû sok információt jelentenek nekik ezek az infók is. Azt azért szerintem figyelembe kellene venni, hogy a megrendelõi kör szélesebb részét a villanyszerelõkön keresztül lehetne elérni. Viszont az is tény, hogy kevés villanyszerelõ van  a különbözõ KNX rendszerekben otthon. Így a villanyszerelõknek kellene szakmai segítséget adni. Itt a kereskedelmi jelleg mellett jó volna beszélni arról, hogy hogyan kell villanyszerelõnek kiépíteni az ilyen hálózatokat. Egy vonalra hány busz csatlakozó telepíthetõ, milyen méretûek legyenek az elosztók, egy elosztón belül az erõsáramú és gyengeáramú rendszerek elhelyezése, rész feladatok megoldása az épületgépészeti rendszerekbe, mik azok a hibák melyek a gyakorlati kivitelezésben elõfordulnak, hogyan kell a szerelést elökésziteni a programozáshoz,  hiba jelenségek javítása, stb.

TermiCont

Szakmai vagy kereskedelmi jelleg?

Érdemes visszanézni a korábbi hozzászólásaimat, a kereskedelmi jelleg leginkább akkor jött elõ amikor valamilyen kérdésre válaszoltam.
De azért ne legyünk álszentek. Többségében akik a szakmai tudásunkat folyamatosan fejlesztjük és invesztálunk bele nem kevés pénzt és energiát, szakma gyakorlók vagyunk.
Tehát ez a foglalkozásunk, hivatásunk stb.
A szakma gyakorlók egy része természetesen rendelkezik személyes érdeklõdéssel is (hála istennek).
Elõadásaink, oktatásaink és termék bemutatóink költség fedezetét
csak az általunk végzett tevékenység tudja megteremteni.
Látom azokat a kollégákat akik jönnek hozzánk és vásárolnak, számítanak a szakmai hozzáértésünkre, szakmai értékítéletünkre.

Kívánok mindenkinek sok megrendelést és jól fizetõ megrendelõket, hogy legyen ereje és ideje, tudását és ismereteit fejleszteni.

Novill

Ne érts félre, nem akartam megsérteni senkit. De úgy gondolom sok cég hibás marketinget végez. Ha  alapfokú szakmai információkat adunk át és ezáltal felkeltjük a szakmai érdeklõdését. Nem törvényszerû a piac vesztés. Sõt véleményem szerint piacot hozhat. Mert lehet, hogy az a villanyszerelõ aki megkapja ezen információt. Nem biztos, hogy vállalkozik rá, hogy pénzért elmenjen egy tanfolyamra. (Én és sokan mások elmentünk.) De ha itt esetleg bõvebb infót kap, felkeltjük az érdeklõdését. Látni fogja összefüggésében a villanyszerelést és a KNX rendszer szerelését. Nincsenek csodák a hagyományos villanyszerelést jól ismerõ szakemberek ugyanolyan jól fognak tudni KNX -s rendszert kiépíteni. De ha nem ismerik idegenkedni fognak tõle, és nem fogják ajánlani a potenciális megrendelõknek. Annak is nagy a valószínûsége, hogy nem fognak laptoppal futkosni, kiépítik a hálózatot. És a többit ráfogják bízni a profikra. Így viszont a profiknak jelent majd piacot. De ha a marketing csak odáig jut, hogy például azt ragozzuk, hogy milyen ez az idõjárás jelzõ állomás összekapcsolva az internettel és hogyan fog beavatkozni rendszer az épületgépészeti és árnyékoló szerkezet mûködésével kapcsolatosan. Milyen kényelmi funkciókkal tudjuk elvarázsolni az embereket. Ez nem biztos, hogy a helyes út. Tehát ha azt akarjuk, hogy szélesebb körben, akár rész feladatokba is megjelenjen e technika. Akkor a marketing szemléleten is változtatni kell. Nem kell félni a szakmai információk átadásától. Végezetül én is sok megrendelõt és jó ügyfelet kívánok mindannyiunknak.

by_ron

Saját tapasztalat, hogy az ügyfelek mind részletesebb oktatása, nemhogy csökkenti a forgalmat, de hihetetlen sok hasznot hoz. Egyrészt utána tényleg nem félnek belevágni az új és "ismeretlen" területbe, újabb és újabb tudást felszedve.  Emiatt az új projektek, amik eddig meg sem születtek, anyag eladás szinten pörgetik fel az adott cég forgalmát. Mivel tudják, hogy szakmailag támaszkodhatnak a cégre, nem is fognak máshová elpártolni, még ha ott két forinttal olcsóbban is kapnák meg ugyanazt. Egy új terület, megint új területeket nyit meg elõttük és olyan termékeket is megvásárolnak, ami nem is kapcsolódott az eredeti céljaikhoz és így tovább.

Egyetlen területet tudok elképzelni ahol ez káros lehet, mégpedig annak aki csak szolgáltat és telepítéssel foglalkozik. Itt evidens, hogy nem fogja kiadni a szakmai titkokat, hisz onnantól nincs munkája, de szerintem ilyen mélységben ezt nem is várhatja el senki, illetve az ilyen oktatásokat ugye nem is õk végzik, hanem a termékek forgalmazói, gyártói.

TermiCont

Örömmel olvastam az elõttem, hozzászólók véleményét, többségében egyet is értek velük.
Ezen a fórumon szakmai információkat szeretnék átadni.
Fõ területünk a KNX, ebben mindenkinek igyekszünk segíteni, akkor is ha nem éppen vásárlásról van szó.
Szívesen látunk mindenkit szakmai programjainkon és attól függetlenül is.

Meghirdetjük "KNX alapok" klubnapunkat 4 órában. (alapfok)
Ekkor megismerhetõ a KNX busz rendszer felépítése, alkalmazása és az ETS4 szoftver egyszerû alkalmazása. Inkább nyitott szakmai beszélgetésre számítsatok mint elõadásra. Találkozhattok készülékekkel és megismerhetitek, hogyan lesz belõlük rendszer.
A program a fórumon jelentkezõknek ingyenes.
Idõpont :február 15.  14.00
helyszín: 1135 Budapest, Szegedi út 43.
Befogadóképességünk korlátozott, jelentkezéseket a beérkezés sorrendjében tudunk elfogadni.