H tarifáról visszatérés

Indította T.Mike, 2021. augusztus 01., 08:50:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

T.Mike

Tiszteletem!

H tarifáról  térnék vissza normál áramra. A h tarifán egy 3 fázisú hőszivattyús rendszer működik fázis figyelővel. Ha visszakötöm a normál rendszerbe, a fázisfigyelő hibát jelez, és lekapcsol.
A fázis figyelő L3 sorkapcsa és a 0 között 400V!!!!, L1 180V.
L1, L2, L3 ugyanúgy van bekötve, mint a H tarifán. Mi lehet a gond?

Fecó

L3 és nulla között ha 400 V van, akkor az nem nulla. Csak a fázisok között lehetne 400 V. Attól hogy a nappali mérőre ugyanolyan sorrendben kötöd be a fázisvezetőket, még lehet más a forgásirány. De a fázis - nulla közötti 400 V nem egészséges...

T.Mike

Nincs forgásirány mérőm, de az órát mostanában cserélték (mutatja az éppen működő fázist), és L1, L2, L3 egyenként felkapcsolgatva a betápon ugyanaz a sorrend bekötve mind a H tarifán, mind a normálon.

Tulajdonképpen csak az L1, L2, L3, meg a 0 kötöm át, de letilt.

Fecó

Nulla és fázis között nem lehet 400 V! Attól hogy mindkét mérőn L1-L2-L3 a sorrend, még lehetnek forgatva a fázisok az elosztó felé. A mérőn csak azt látod, hogy megvan mindhárom fázis, és hogy a mérőben jó a fázissorend. Onnantól bármi lehet...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


T.Mike

Köszönöm. Ha jól értem, így teszter nélkül szakaszoljam ki? Szedjek le mindent, ami az óra után van, kössem rá majd kezdjem egyenként visszakötni a köröket?
Egyébként gőzöm sincs, hogy mérhetek 0 L3 között 400V-ot átkötve, mert így külön minden rendben van, megvan a 3x220v a 0-tól, meg a fázisok között is a 400V.

Sztrogoff

Írtál valami 180 V-ot is...
Ha van ott földpotenciál, ahhoz képest mérd meg a három vonali vezetőn a 230 V-okat. Csak, ha megfelelően kis áramot bocsátana a földelt részre a mérési módszered!

S/K

Idézetet írta: T.Mike Dátum 2021. augusztus 01., 08:50:40 DÉLELŐTT
Tiszteletem!

H tarifáról  térnék vissza normál áramra. A h tarifán egy 3 fázisú hőszivattyús rendszer működik fázis figyelővel. Ha visszakötöm a normál rendszerbe, a fázisfigyelő hibát jelez, és lekapcsol.
A fázis figyelő L3 sorkapcsa és a 0 között 400V!!!!, L1 180V.
L1, L2, L3 ugyanúgy van bekötve, mint a H tarifán. Mi lehet a gond?

H mérő és a normál mérő közötti L1, L2, L3 között méred a feszültséget (nem multiméter) és ahol nulla az biztos ua fázis és így kötöd be.

T.Mike

Köszönöm mindenkinek.

S/K módszere bejött, a fázisok így már stimmeltek, de a hiba nem változott. Közben végigmértem a hálózatot, és kiderült, a H tarifa bekötésekor a hőszivattyú felé a 0-át  leválasztották (csak) a végén a normál 0-ról. (Minek?) Így volt egy lebegő 0 meg egy valós 0. Visszakötöttem, így minden OK. 

:)

nyaki

Üdv!
...mert a szimmetrikus tekercselésű, 3f.-ú motornak nincs szüksége nullára.

Sztrogoff

Azért az érdekes, hogy a lebegő nulla és az egyik fázis között van 400 V...