Videómagnóval kapcsolatos kérdések

Indította Attila1, 2020. szeptember 30., 17:30:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Köszönöm a válaszod!
Még egy zárlattal kapcsolatos kérdés:
ha belső zárlat van a videómagnóban,vagy az EURO C-típusú aljzatban,mekkora az esélye,hogy valamelyik védelem működésbe lép,akár a készülékben levő biztosíték,akár a kismegszakító?

Másik kérdés:
az gondolom normális jelenség(régebben vettem észre),ha a videómagnó fedőlapja el van távolítva,nem minden funkció működik úgy,ahogy kellene,csak ha le van takarva a készülék valamivel.
Mi célt szolgál ez?
Minek a védelmében van ez így kialakítva?

nyaki

"Még egy zárlattal kapcsolatos kérdés:
ha belső zárlat van a videómagnóban,vagy az EURO C-típusú aljzatban,mekkora az esélye,hogy valamelyik védelem működésbe lép,akár a készülékben levő biztosíték,akár a kismegszakító?"
Valamelyiknek működnie kell, hiszen azért vannak a védelmek, hogy kellő időben és helyzetben működjenek.

"Másik kérdés:
az gondolom normális jelenség(régebben vettem észre),ha a videómagnó fedőlapja el van távolítva,nem minden funkció működik úgy,ahogy kellene,csak ha le van takarva a készülék valamivel.
Mi célt szolgál ez?"
Halvány lila gőzöm sincs. Videómagnóban ilyen jelenséggel még nem találkoztam. Az adott készülékre nézve lehet akár normális működés is, de ezt szerviz vagy a szervizdokument segítségével ki lehet deríteni.

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. október 07., 00:20:39 DÉLELŐTT
"Még egy zárlattal kapcsolatos kérdés:
ha belső zárlat van a videómagnóban,vagy az EURO C-típusú aljzatban,mekkora az esélye,hogy valamelyik védelem működésbe lép,akár a készülékben levő biztosíték,akár a kismegszakító?"
Valamelyiknek működnie kell, hiszen azért vannak a védelmek, hogy kellő időben és helyzetben működjenek.

"Másik kérdés:
az gondolom normális jelenség(régebben vettem észre),ha a videómagnó fedőlapja el van távolítva,nem minden funkció működik úgy,ahogy kellene,csak ha le van takarva a készülék valamivel.
Mi célt szolgál ez?"
Halvány lila gőzöm sincs. Videómagnóban ilyen jelenséggel még nem találkoztam. Az adott készülékre nézve lehet akár normális működés is, de ezt szerviz vagy a szervizdokument segítségével ki lehet deríteni.
Én arra az optikai részre gondoltam,ami a kazettafészek közepén van,szerintem az csinál ilyen furcsaságokat.

Attila1

Csak azért gondoltam,hogy nem fognak működni a védelmek,mert a másik kérdésnél azt írtad válaszként:
"Idézetet írta: nyaki - 2020. Szeptember 18., 10:09:28 délelőtt

    Ha a készüléken belül zárlat történik, akkor nyilvánvalóan a kismegszakító ki fog oldani, feltéve, hogy a hurokimpedancia ezt lehetővé teszi.
    A kettősszigetelés minden szempontból jobb és kezelhetőbb.

Ez egy kicsit úgy hangzott nekem,hogy"nem biztos,hogy lekapcsol.""

Attila1

Az általam sokat emlegetett mindenféle ragasztószalag kibírja-e a videómagnóban fellépő hőmérsékleteket,ha beesne(beesnének) egy nagyon meleg részre?

nyaki

Igen. A magnóban nincs magas hőmérékletű pont. Inkább a mechanikát és a fejegységet félteném.

Attila1

Van a mechanikánál pár darab rugó,kisebb és nagyobb.
Ha elfárad a rugó,és eltörik,az gondolom ha olyan helyre kerül,lecsapja vagy a videómagnó belső biztosítékát,vagy a kismegszakítót?
A nagyobbat le is fényképeztem még régebben.

nyaki

A magnóban található rugók finommechanikai alkatrészek és csak úgy nem szoktak elfáradni, akarom mondani, erre az esély egyenlő a nullával. Ezek a rugók a magnó teljes élettartama alatt ellátják a feladatukat.
A rugóprobléma akkor szokott előfordulni, amikor a szerelő - és nem a javító -, egy csípőfogóval "kiszámítja az új rugóállandó értékét" és megpróbálja jól visszaakasztani a régi helyére. Ekkor előfordulhat az, hogy a rugó részére kialakított hornyokból, kapókból stb. kiugrik és önálló életet kezd élni a magnó belsejében.
A magnómechanika kialakítása végett nagyon kicsi az esély arra, hogy a rugó pont a tápban landolna, de ha még is, akkor igen, remélhetőleg a biztosítások működni fognak.

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. október 03., 19:17:39 DÉLUTÁN
Nevezett alkatrész a C19, ami C jel lévén kondenzátort jelent. A ráírt adatokból kiindulva, ez egy ún. X-típusú kondenzátor, kifejezetten váltakozóáramra tervezve. Zavarszűrőkben és feszültségcsökkentő kapacitív előtétként szokták alkalmazni. Ezek jó minőségű kondik, melyeknek az a legfőbb tulajdonsága, hogy átütés esetén öngyógyuló, de tartós meleg hatására képes a kapacitását is elveszteni vagy végleg megszakadni. Innen nézve a dolgot, nagy eséllyel a zavarszűrés hatásossága vagy a segédtáp feszültsége fog lecsökkenni, de ezen kívül semmi. Ha netalán valami csoda folytán mégis átütne és rövidzárba menne, akkor a panelon található biztosíték fog kiégni, de ilyennel még nem találkoztam.
A készüléktornyod felépítése jó, mert a három készülék közül a box termeli a legnagyobb hőt és az került legfelülre.
Köszönöm a segítséget!
"a panelon található biztosíték fog kiégni"
Ez az a biztosíték,ami ki fog égni,ami a képen van?

Másik kérdés:
A kék színű kondenzátort érdemes lenne kicseréltetni,ha semmilyen hibát nem veszek észre?

A csatolt képekből az első az,amin a videómagnó belső biztosítéka van(szerintem)(feketével jelölve általam),a másodikon pedig a kondenzátor,amit ki kell-e cserélni(feketével jelölve általam).

Attila1