Beszerelhető-e az EBA kismegszakító egy Hensel szekrénybe?

Indította rajki, 2013. október 29., 16:35:04 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rajki

Sziasztok!

Mérőhely szabványosítás okán Gouman táblát kell cserélnem Hensel szekrényre.
Az ELMŰ végez majd kismegszakító cserét (32 A-t kér a fogyasztó).
Hazafelé jutott eszembe, hogy a régi EBA biztit be kell szereljem a Henselbe, amíg nem megy ki az ELMŰ.
Ez is kalapsínre szerelt, vagy valami egyedi rögzítése van?

Köszi!

Fecó

"Egyedi" rögzítése van, 2 db M4 csavar személyében. Ne kínlódj vele, pattints fel egy kismegszakítót a sínre ameddig meg nem jönnek, az "Ebát" pedig hagyd ott nekik, hogy ez volt a gyári. Szerintem nem kötnek bele ha az áramerősség egyezik...

rajki

Köszi. Pont van egy 16 A-es 10kA-es (ELMŰ-s) F&G-m, beteszem azt a 16-os EBA helyett.

Gyurmaúr(fi-relé)

És milyen a méretlen fővezeték? Nem kérték a földkábel kiépítést?? Én már ebben a témában elveszítettem a fonalat...  :'(

rajki

Társasházi mérőhely! Csak a méretlen doboztól cserélem MKH-ra!

NagyPS

Lakáson belül vagy kívül van, mostanában ez is problémájuk szokott lenni, sokszor nem tetszik nekik ha bent marad.

rajki

Lakáson kívül van. Eleinte nekem sem volt egyértelmű ez a bent-kint dolog. Aztán rákérdeztem: amennyiben a fogyasztó 25A-nél többet kér, vagy ennél többre bővít (egy fázisnál stílszerűen 32 A-re), akkor át kell helyezni a mérést ingatlanon kívülre, szabványos szekrénybe. Ugyan ez a helyzet vezérelt mérő új bekapcsolásánál, vagy három fázis igénylésénél. Sokan mutogatják a szomszédjuk benti Gouman tábláját, ahol ott fityeg a lila 32-es kismegszakító, ilyet nem szoktam vállalni. 50-50 hogy ráteszik-e vagy sem, és nem a fővezeték miatt, hanem mert bent van és nem kettős plombálhatóságú. Többet ér a becsületem és a hírnevem annál, hogy ilyen vagy-vagy dolgokba belemenjek...Kerülete válogatja, hogy ráteszik-e benti mérőhelynél a 32 A-t a Gouman táblára. Egyébként is 10-es ALU vagy 10-es réz kell neki minimum, 10-es alu-t meg ritkán fűztek régen! A 6-os MKH-ba is belekötnek 32 A-nél, mivel a szabvány szerint a terhelhetősége 35 Amper, de a biztosító csak 25-ös lehet rajta!

Novill

Hol vannak egyértelműen meghatározva a szolgáltató részéről, hogy mikor mit kell tenni  csokorba gyűjtve. Mert ezek bizony belső előírások. Ezt nem szabályozza az MSZ 447 szabvány de még a regisztrált villanyszerelők jegyzete sem.  Pedig ha le lenne egyértelműen írva  a meglévő merőhelyekkel kapcsolatos teendők közelebb kerülnénk az egységes követendő elvekhez.

Gyurmaúr(fi-relé)

Mondjuk azért azt én szeretném látni, hogy pl. egy gangos, csini módon felújított bérházban (ilyen épületek 90%-nál a kecóban van a mérőhely, még akkor is, ha 2 db 3 fázisú mérő van és az azokhoz vezető méretlen fővezetékeket esetleg 10-12 éve újították fel) majd engedni fogja a közösböhmbácsi, hogy a derék villanyász szétvésse a fél gangot és elhelyezzen a legtöbbször pasztell színű falon "szép" kékben virító henselt, vagy egy még esetleg beige (idéntől már a Csatári is RAL szürke lett, mint a szamár) PVT kombinációt, tehát mondjuk 1 db A1-es méretű kábelfelfűző, felette a 2 db A2-es méretű mérő tokozott, majd azok felett 1-1 db A0-ás kismegszaki, fi-relé, stb-t tartalmazó tokozott, melyből megy vagy 8-10 kábel a kecó felé. Hááát... :'(