LED bekötés

Indította dolag, 2015. november 29., 21:22:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Egy 12V-os öntapadós IP 54-es Led szalagot kellene fel ragasztani a fürdőkád felett levő díszre ami burkolva van. A kérdés,hogy lejön-e ha csak az öntapadóval  ragasztom vagy még valamilyen keményebb ragasztót rakjak még rá és hogy csináljak egy 90 fokos szöget a Led szalagon?

Simon Endre

Ha a felület gáztömör, pl. csempe az eredeti ragasztóréteg is megfelelő, (ha nincs elöregedve.) Szennyezett, poros egyenetlen felületen síma alapot lehet csinálni sziloplaszból vagy FBS-ből, de nem evvel kell ragasztani! Amennyiben a ragasztóréteg már elöregedett, használt vagy elporosodott, felújítható kétoldalas ragasztószalaggal lehetőleg nem zselés hanem textilbetétes anyagúval. A széles kasírszalag hosszirányú vágásánal a slicer (szike) oldalát vagy az ollóét szilikonolajjal (vagy zsírral) kenni kell, mert egyébként a folyamatos vágás és a későbbi használat is bonyodalmas lessz. A LED szalag műanyag domború fedőrétegben lapirányú törésnél nagyon éles szerszámmal "völgyet" kell vágni (de nem a fóliáig!) lehetőleg a toldási-vágási helynél, vagy ott ahol sem csíp sem előtétellenállás nincs. Sikirányú törésnél a szalagot meg kell szakítani és felragasztás után toldóvezetékkel összeforrasztani és szilikon ragasztóanyaggal bevonni. A kivezetés-hozzávezetés ne terhelje a szalagot, ehhez van öntapadós (+habréteges) lapka aminek fülecsén átvezethető a kábel vagy más változatánál (kétfülünél) ez kábelkötegelővel oldható meg. Még egy jótanács a szerelést a hozzávezetés irányábol  kezd el és a folytatni csak az élkészült részegység próbája után.

faxelektro

A képeken látható led-szalagot fel szabtam méretre a kád főlé és miután fel raktam a sarok toldót be tápláltam de nem működik szerencse,hogy nem ragasztottam fel. A 12V be megy és a szalag végén is 12 voltot mértem.Vissza toldtam mind az öt méter szalagot de akkor sem világit.A led szalagon sehol nem látszik a +meg a - jel én a pirosra kötöttem a pluszt a fehére pedig a mínusz vezetéket. A szalag lehet a hibás nem tudom mi lehet a gond?   

Fecó

Próbáltad felcserélni a polaritást? A kis kínaiak nagyon ravaszak ám :)

faxelektro

Meg próbáltam de sajnos nem működik,holnap viszek egy másik led csíkot és megpróbálom.

Zsolt718

Az összes nem lehet rossz!
Ha a végén is megvan a 12V és mégsem fénylik, lehet hogy 24V-os szalagot fogtál.
A 12V-osban max. 3db led van sorosan egy ellenállással szekciónként.