Milyen ütvefúrót vegyek?

Indította petike199600, 2012. szeptember 16., 16:09:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szita

A fogantyú felsõ pereménél kitört rész okozhatta a sebet, majd gyorsjavítás, flexkorong szigszallagozása :)

Gyurmaúr(fi-relé)

Sajnos, a mégoly tökéletes "kék erõ" is rejt 1-2 apró-cseprõ hibát, pl azt, hogy a markolat szélsõ  karimájának, mely a markolat kézbõl történõ kicsúszását hívatott megakadályozni, nos annak az a része, melyet leragasztottam,  az már a gép újkorában is igen éles volt,  s így az a gép súlya okán a csontos részhez érve rendszeresen felsebzi azt.  :'(   Kegyetlen ez a villanyász lét, bár nemcsak villanyászással összefüggésben szoktam használni a "kicsikét"... ;)

petike199600

Sziasztok!
Ma van az utolsó napom hogy még cserélhetek és még nem kaptam választ.
Makita hr 2470
Makita hr 2610

Ezekre még tudok cserélni. A gépet még nem használtam. Szerintetek maradjon ez (GBH 2-28) vagy cseréljem valamelyikre?
Köszi!

nova

Hát végig olvasod a témát akkor a hozzászólók nagy része a "kék csoda" mellett tették le a voksukat, persze ehhez az is hozzátartozik, hogy mindenki amit vesz azt ismeri. Tehát lehet hogy a mind a kettõ márka hozza a hasonló szintet, de nyilatkozni mindenki csak arról a típus családról tud, melyet használ.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Na javítsatok ki ha nem jól összegzem a dolgokat!

2kg os Bosch (Bosch GBH 2-28 DFV Professional) : A téglát jól tudja vésni, a betont nem szereti 80 mm fúrásra alkalmas. Napi villanyszerelési munkára megfelelõ rendes karbantartás mellett.
4kg-os Bosch (Bosch GBH 4-32 DFR Professional) Napi vésési munkára és 80 mm furatra ez felel meg a legjobban födém átfúrásokra is alkalmas.Kemény munkát is birja.

Javítsatok ki ha valamit nem jól irtam nem akarok tévedésben lenni.
Szerintetek jó amit a 2kg-os boschról irtam ?



Fecó

80 mm fúrásra bármi alkalmas ami SDS befogószárral rendelkezik, csak valamivel ytongban lehet csak dolgozni, valamivel téglában is, Az egyik gép 1 perc alatt készít lyukat, és egymás után 10-15 db-ot, a másikkal megcsinálsz 1-2 db-ot téglába, és megállsz pihenni. A magam részérõl a 2 kg-os gép inkább lazább vésési munkákra és fõként dûbelezésre használnám, a nagyobb gép már jobban alkalmas dobozfúrásra is, hatékonyabb vésés, jobb fúrásteljesítmény faláttöréseknél. Ha tudsz rá összeszedni pénzt, és napi szinten dolgozni, vésni fogsz vele mindenféle anyagot, a nagyobbat vedd! Amint megcsinálod az elsõ lakást vele, megtérül az ára, és érezni fogod hogy jól döntöttél....

Gyurmaúr(fi-relé)

petike, most lehet, hogy besírsz, ha ezt a site-ot lecheckolod, de úgy gondolom, itt kaphatsz megfelelõ felvilágosítást makita (és akkor még az árakról nem is beszéltem...) ügyben, mely azért ne felejtsük el, hogy JAPÁN! márpedig a felkelõ nap országában úgy általában minden jó; csak nézzük meg pl a Technics, Pio hifiket, Panasonic TV-ket, vagy netán egy Honda Accordot, esetleg egy Legendet, vagy egy Subaru Legacy-t, gépipari termékeket, miegymást. Tehát, én azért lehet, hogy makitáznék a helyedben, de elsõsorban azt vetném össze, mit tud az egyik, mit a másik és a két makita kzûl is inkább a nagyobb tudásút venném, mert lehet, hogy a késöbbiekben a falba fogod verni a fejed, ha a gyengébb készülék esetleg kapitulál
1-1 hardcoreabb feladatnál. :'(  ;)
Íme a site: www.markadiszkont.hu

petike199600

Köszönöm szépen a válaszotokat!
Az utolsó kettõ válasz nekem nagyon hasznos volt amit fecó irt az is nagyon igaz és am Gyurmaúr írt abban pedig meggyõzödt a makitáról!
Tegnap elmentem és visszacseréltem a bosch-t a Makita HR2610-re és remélem ez jól fog szuperálni.
Ha minden jól megy akkor egy kicsit kikell húzzam ezzel a géppel és a célom egy Bosch GBH 4-32 -es gép.
Régen dolgoztam már egy Makita HR2470-el és nekem csak negatv tapasztalataim vannak pl: A téglát alig bírta megvésni ha pedig megtudta akkor nagyon sok ideig tartott nagyon lötyögõs volt az egész gép .
Azért vettem a HR2810-et mert ez papíron erõsebb remélem életben is ez jön vissza és még a bosch árából a különbözetbõl tudtam még hozzá vásárolni.
Szerintetek jól döntöttem? Makita HR 2810

Fecó

Remélem minden jól alakul, a makita bizony nem csinál rossz gépet. Egyetlen negatív élményem van csak a japán gyár hozzáállásával. A konkrét eset egy makita akkumulátoros géppel történt. A BOSCH gépemen ha tönkrement 1 csapágy, eltört egy kar, elszakadt valami apró dolog, mindent meg tudtam venni egyesével, külön-külön. Persze nekik is van olyan alkatrész ami egyben van (mondjuk egy forgórészhez járnak csapágyak is egyben azt hiszem), de a robbantott ábra alapján, szinte minden apróság megrendelhetõ külön cikkszám alapján. Tehát elromlott a makita gépünk, a sebességváltós hajtómû házában, egy mûanyag gyûrûbõl ledarálódtak a fogak. Gondoltam letöltöm a gép rajzát, megrendelem a gyûrût, max 1000-2000 Ft. és máris melózik tovább. De a válasz meglepett, nem lehet külön kapni semmit, gyakorlatilag a teljes hajtómûvet vegyem meg, ami 25 ezer forint környéke. Megvettük, mert nincs más megoldás, de a tudat, hogy egy kis mûanyag gyûrû miatt ennyi kiadás. A BOSCH talán ennyivel jobb a szervizt tekintve, ha már látott valaki robbantott ábrát fúrókalapácsról, akkor tudja, tényleg minden kis alkatrész megrendelhetõ külön-külön.

petike199600

egy valamit nem értek: A bosch gbh 2-28 nak 3.2 joule volt az ütõereje és ennek amire lecseréltem nagyobb gép de az ütõereje csak 2.8 joule az ütõereje.Most akkor ez azt jelenti hogy ezzel nehezebb vésni?

Üzenet összefûzve: 2012. szeptember 27., 16:20:41 DÉLUTÁN

Itt egy kép és egy link a gépemrõ                    l MAKITA

Érdekelne a véleményetek légyszíves írjatok már le mit gondoltok róla remélem jól tud majd vésni .