Helyes keresztmetszet választása

Indította nova, 2011. október 03., 21:19:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

gabkatittof

Sziasztok!

Bojlerrel kapcsolatos kérdésem lenne, ha kb 20 m vezeték kell a bojler bekötéséhez védőcsőben behúzva akkor is elegendő a 4-es keresztmetszetű vezeték és akkor B20-as kismegszakítóval kell biztosítanom? Mert gondolkoztam a 6-os keresztmetszeten is, bár emlékeim szerint mintha 4-es keresztmetszetnél vastagabb vezetéket nemigen fogad a bojlerben lévő kötési pont de lehet rosszul emlékszem.

Sztrogoff

A meglévő boylerre akarod meghatározni, vagy bizonyos elméleti teljesítményűre? Egyelőre egyikről sem nyilatkoztál. Támpont esetleg a 20 A-es kismegszakító (4 és fél kW? Nagycsaládos vagy?)...

Gyurmaúr(fi-relé)

Sztem nincs is ekkora "consumer" kategóriájú boálör, vagy? Amiről én tudok, annak 3.5KW a maximális fűtőszál teljesítménye és 200 Lityis, ergo az gond nélkül elmuzsikál B16A-es biztivel, 2.5-ös kábellel, persze ha annak hossza nem több, mint 20 m és nem extrém mennyiségű terhelt másik kábel tőszomszédságában pihen egy tálcában, vagy csatornában.

S/K

1 fázis vagy 3 fázis?
3 fázisnál van 7,5kW-os fűtőbetét is.

nyaki

Idézetet írta: S/K Dátum 2019. március 25., 08:07:14 DÉLELŐTT
1 fázis vagy 3 fázis?
3 fázisnál van 7,5kW-os fűtőbetét is.
...de fázisonként az is csupán 2,5kW, amihez 20m-re szintén elegendő a 2,5mm2-es vezeték.

faxelektro

Jó estét
             Egy kérdésem lenne: kb. úgy 10méter hosszu fi  4-es réz vezeték helyett betettem kettő darab  fi 2,5-ös réz vezetéket mivel nem volt négyes vezetékünk és üzlet sem a közelben ahol vásároljunk, megfelel-e ? Még egyszer ne keljen vissza menni.

Fecó

Ha betartod MSZ HD 60364-4-43:2010 párhuzamosan kapcsolt vezetőkre vonatkozó túlterhelés és zárlat elleni védelemre vonatkozó előírásait, akkor igen...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


kakas

Sziasztok. Egy átfolyós vízmelegítőt fogunk felszerelni.https://www.webkazan.hu/atfolyos-villanybojler/6983-stiebel-eltron-eil-6-plus-atfolyos-vizmelegito-24
Ha 1F kiépítést szeretnék, akkor 26A áramot vesz fel. kb. 25 méter kábelt kell kiépíteni hozzá az elosztószekrényből. Ha 6mm2-t használok, akkor azt csak 25A-el biztosíthatom. Viszont nem elegáns a 4%-al nagyobb terhelés, akkor sem, ha 10% túlterhelés alatt nem old le. A manuál szerint max 6mm2 használható.
Mi a véleményetek, hogyan kell eljárni?

Fecó

Én meg majdnem 25 A-t számoltam. Milyen elhelyezési mód lenne a betápláló vezetéknek? Falon kívűl, vagy süllyesztve, csőben, vagy szabadon?

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


nyaki

Az elhelyezés bármely módját és a feszültségesés (kb. 1,5%) mértékét tekintve is, megfelel az adott hosszhoz és áramhoz a 25A-es biztosítóval védett 6mm2-es PVC szigetelésű vezeték, amennyiben a vezeték környezeti hőmérséklete várhatóan 40℃ fölé nem fog emelkedni. ...szerintem. ::)