STRAUS-GGT-6503-6500W 196ccm 6,5LE áramfejlesztő probléma

Indította faxelektro, 2018. március 16., 18:48:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét
            Egy lakáshoz hívtak áramfejlesztőt bekötni mivel hálózat felújítások végett többszöri és hosszan ideig lesznek áramszünetek. A lakás egyszerű kettő darab áramkör van egy dugalj meg a világítás. A tulaj meg próbált egyet mondása szerint lekapcsolta a főbiztosítékot majd bedugta egy dugaljba a lakásban de nem működött. Mikor meg mértem az áramfejlesztő nem ad ki feszültséget.
Hozott egy ugyan olyan áramfejlesztőt ki kötöttem a be tápot majd ugyanoda be kötöttem a generátort,a lakáselosztóban lévö két automatát le kapcsoltam .Mikor beindítottuk az áramfejlesztőt meg mértem 227V-jött ki a generátorból .A dug aljakból kihúztunk mindent csak a hűtő maradt mivel nehéz hozza férni .Felkapcsoltam a világítást és működött majd a másik biztosítékot mikor felkapcsoltam egy kis idő múlva úgy kezdett zúgni mintha nagyon meg volna terhelve és mintha szag is lett volna meg is álitottam majd újból elindítottuk de már ugyan úgy mint a másik már nem ad ki feszültséget. Mi lehetett nem értem szar kínai cucc vagy nem tudom mert túlterhelve nem lehetett még egy fás kazán keverő pumpája volt rajta. A márka STRAUS-GGT-6503-6500W 196ccm 6,5LE.

980POWER

Egy fázisú aggregátor? Elvileg túlterhelni nem lehet, mert fokozatosan növelve a terhelést a saját kismegszakítója old le, ha pedig hirtelen kap egy nagy terhelést, akkor lefullad a motor, inverteres hegesztőnél nálunk határesetes a dolog, mert nem old le egyszerre, de kegyetlenül ugrál az aggregátor.

faxelektro

Háromfázisú,van egy háromfázisú dúgalj,három egy fázisú,egy három fázisú kismegszakitó 10Amper és egy egyenáramú dug alj.

980POWER

Lehet járatni kellene egy darabig terhelés nélkül. Szénkefékre gyanakodnék, de nem biztos. Egyenáramit se ad ki?

faxelektro

Az egyenáramot nem mértem.Van rajta egy volt mérő ami nullát mutat ha fel kapcsolom a kismegszakítót ha nem. Ha be írod a Google-ba meg is látod,hogy néz ki.

980POWER

Ugyan ez van nekünk is csak az lambordini néven fut, még nem volt vele gond bár már 3 éve biztos, hogy nem kellet használnunk, ellenben egy jó barátomnak szintén van egy ilyen, ami valami más név alatt fut, azt kellet már javítanom, pár óra alatt (20-nál kevesebb) az egyik szénkefe elkopott teljesen, a másik viszont még ívesre se kopott, az se mutatott semmit és nem is mértem rajta semmilyen feszültséget, kicseréltem a kopott szénkefét a másikat nem bántottam, azóta nem kaptam panaszt, bár nem tudom menyit használja.
Ha nem garis érdemes szétszedni, ha vadi újak mind a kettő, akkor nem igazán értem mi lehet a gond.