Ez a mérőhely szabályos?

Indította monguru, 2022. január 04., 11:10:35 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

monguru

Sziasztok!

Egy másik fórumon (nem szakmai) írták:

"Melóhelyen két 3 fázisú óra egy szekrényban, párhuzamosítva."

Ez szöget ütött a fejembe mert én ilyet még nem hallottam!

Válaszoltam is:

"Ilyen nincs, viszont tényleg lehet két villanyóra, ahol az egyik a "valódi" fogyasztást méri, a másik pedig a "meddőt", tehát nincsenek párhuzamosítva.

Az "okos" villanyórák mindkét feladatott egyben látják el."

Erre megkaptam a képeket róla, ti mit szóltok hozzá?




980POWER

Két 3 fázisú okos mérő is van. Össze forgatták a  fázisokat, hogy azonosak legyenek és az amperek pedig összeadódtak. Valószínű valami nem ment el az egyikről és okosban megoldották a hálózatfejlesztést Amper vásárlása nélkül. Feltételezem, hogy ugyan az a két fogyasztási hely tulajdonosa, de két külön néven vagy cégnéven futnak. A megoldás veszélyes, ahogy a látható kismegszakítók burkolat nélkül is illetve egyiknél a vezeték meg is melegedett. A lengő dug villa bármelyik kihúzásával a csapjai feszültség alatt maradhat, ha direktbe kötik és feltételezzük, hogy minden biztonságos, ahogy lenni  kellene, akkor viszont még mindig jogtalan vételezésnek minősül a megoldás. Bár létezik olyan, hogy két irányú betáplálás, de azt hiszem akkor is csak egy mérő mérheti egyszerre. Vannak üzemek, ahol több 20-as vagy 35-ös betáplálás van, sőt akár saját erőmű, ott egész más a helyzet.

monguru

Egyáltalán hogy tudták átvenni?

Kíváncsi lennék a felhasználási hely felülvizsgálati lap-ra!

tothgyula

T! mongoru!
Teljesen szabálytalan a mérőhely kialakítása. A szekrény sem szabványos, dugalj nem lehet a szekrényben.
És ott van az ÉVÉ(áramütés elleni védelem) kérdése. Mi fog kioldani hiba esetén???
Kíváncsi lennék az ÉVÉ jegyzőkönyvre! Ha készült egyáltalán.

S/K

Létező eset mint ahogy 980POWER írta. Egy udvarban több lakás.(8)
Lakásonként 1x10A (70-es évekbeli állapotok) Felújításkor a mért vezetékek összefogva, szinte korlátlan energia. a 3 fázisú vakológép is üzemelt.
Nyílván szabálytalan, mint ahogy az is amikor a szomszédok "összefognak" hogy legyen 3 fázis a fűrészgépnek.