Motoros redőny bekötése

Indította Padavan, 2016. október 02., 06:52:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Padavan

Sziasztok
Sikerült összeraknom a redonymotor bekötését erre a típusra , leírom hátha majd másnak is segítség. Viszont tovább gondoltam és ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim. Szóval a barna a kék és zoldsarga a táp a motornak. Ezzel működik is a motor távirányítással. A tovább gondolásom pedig: A fekete és fehér vezeték összeérintésével impulzust küld a motornak, és elindul. HA fent van akkor le, ha lent akkor fel. Viszont mozgásban újra összeérintve az ereket, megáll a motor. Következő összeérintéssel másik irányba indul. Szóval impulzust adva mozog, de az irányt nem tudom szabályozni. Hogy tudnám azt kivitelezni, hogy este pl 7kor lemenjenek? Elkezdtem abba az irányba menni, hogy a távirányító frekvencia jelét fogni és azt időben megindítani a motor felé...kérem a segítséget:)

980POWER

Ebben az esetben a típus megjelölésnél lehagytál egy fontos szót, mégpedig a "prémium" mert hogy azok távirányíthatóak a simák nem.  Smart 35 SE 10  prémium vagy  Smart 35 SE 13 prémium, a második szám arra ural, hogy mekkora a nyomatékot tud Nm, ez határozza meg, hogy mekkora redőnyt bír el. Ez egy relézett motor, megállás után mindig ellenkezőleg fog indulni. Egyébként a dobozában bent van a teljes leírás garancia számla meg minden alkatrész illetve a motor oldalán van egy matrica ami a típus beazonosítását lehetővé tenné annak is aki nem ismeri fel ránézésre, kivétel, ha valahol már ez fel volt szerelve, hány ilyen motort szereltek fel ennél a háznál? Nem hiszem el, hogy nincs papír, vagy valami sumák van a dologban.

Padavan

Az intézte a redonymotorokat, akinél az ablakokat vettük, ezzel is foglalkoznak, de a neten is megtalálható doksin kívül nem tudott mással szolgálni.10db redőny van. Szóval mit javasolsz arra, hogy akár egy fali kapcsolóval , vagy anélkül időre az összes lemenjen. Mert így ha vlmik fent van, ill vlmeik lent akkor impulzusra pont ellentétesen fognak megindulni, és igazából ezt kellene kiküszöbölni

nyaki

Ha már így kisakkoztad a működését, akkor mi történik a másik fehér/fekete ér összeérintésekor?

ttt

Sziasztok! Hasonló problémával szembesültem, az én esetemben a fehér kábel zavart meg (köszönöm a fórumnak, akkor nagy valószínűséggel a programozáshoz kell és ha jól értem, nem kell bekötni).

Hasonló típusom van ezek közül (a beépítést végző nyílászárós cégtől csak "smarthome távirányítású bidi motor"-ként szerepel, közelebbi típus nélkül: https://href.li/?https://www.smart-home.hu/radios-motor-smart-home

A célom, hogy távirányítva és kapcsolóval is működjön. Jól értem tehát, hogy a következőképpen kell bekötni a csőmotorból kijövő öt kábelt Inis Uno T kapcsolóval:
- kék: hálózati nullába
- zöldsárga: hálózati földbe
- fekete: kapcsoló L1 vagy L2
- barna: kapcsoló L1 vagy L2
- fehér: nem szükséges bekötni
Majd persze a kapcsolónak is kell egy bejövő fázis. És akkor így mind távirányítva, mind kapcsolóval működni fog.

Megerősítést, letoltást szívesen fogadok:)

ttt

Na most jobban megnézve Padavan utolsó hsz-ét, mégsem jó a logikám. Tehát a max amit elérhetek vele, ha jól értem, akkor:

barna kék zöldsárga a hálózatba
fehér-fekete bekötve egy csengőkapcsolóba és az mindig a másik irányba indítja el.

Ha jól értem, akkor távirányítású smarthome motornál nem opció az h fel-le-stop parancsolkkal bombázzam.

MoonWalker

Miért nem jó a rádiós kapcsolója? Azzal tudod  mindenhogy vezérelni.
Én nem vacakoltam vele, magát a távirányítót hekkeltem rá az arduinora. Internetről tudom vezérelni.
Idézetet írta: ttt Dátum 2021. december 12., 11:13:58 DÉLELŐTT
Na most jobban megnézve Padavan utolsó hsz-ét, mégsem jó a logikám. Tehát a max amit elérhetek vele, ha jól értem, akkor:

barna kék zöldsárga a hálózatba
fehér-fekete bekötve egy csengőkapcsolóba és az mindig a másik irányba indítja el.

Ha jól értem, akkor távirányítású smarthome motornál nem opció az h fel-le-stop parancsolkkal bombázzam.

otvoslajos

Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy mennyi egy redőnymotor nyugalmi fogyasztása? Mert arra találtam adatokat, hogy a működési mennyi. De azt tudjuk, hogy élete nagyobb részét csak figyeléssel tölti el, vagyis leginkább ezzel terheli a hálózatot folyamatosan. Smart Home 35RE-10 motor egyébként ami érdekelne.
Köszi! :)

Atis57

Idézetet írta: otvoslajos Dátum 2022. május 08., 07:05:35 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy mennyi egy redőnymotor nyugalmi fogyasztása? Mert arra találtam adatokat, hogy a működési mennyi. De azt tudjuk, hogy élete nagyobb részét csak figyeléssel tölti el, vagyis leginkább ezzel terheli a hálózatot folyamatosan. Smart Home 35RE-10 motor egyébként ami érdekelne.
Köszi! :)
[/quote

Szia!
Az eddigi  MASCOnál vásárolt  olasz (kinai ) motorok vezérlője  1---3Wh -t fogyaszt.
Ez 12-25 motornál már  elég jó --éves átlagban.