YSLY kábel

Indította S/K, 2018. február 25., 10:24:50 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Fecó

MSZ 1600-1:1977 7.33 2. táblázat szerinti rémlik neked.

papo

2 elosztószekrény közé tehető pl. YSLY 5*25MM2 KÁBEL?
A leirása alapján az ysly: vezérlőkábel? Pont nekem ma kellene eldönteni, hogy ysly, vagy gumikábel kerüljön beltérbe álmenyó fölé PASZ tálcába.
Ugye a gumi sokkal drágább ezért a dilema.

Köszönöm válaszaitokat előre is.

tothgyula

Üdvözletem!
Én gumi kábelt nem tennék, mivel a gumiszigetelés hamarabb öregszik. A lényeg, hogy a kábel legalább 750/1000V-os szigetelésű legyen.Az MSz HD 60364-5-51:2007 sz. 512pontja azt írja,hogy "A villamos szerkezeteket úgy kell kiválasztani, hogy a névleges lökőfeszültség-állóságuk legalább egyenlő legyen a berendezés táppontján várható túlfeszültséggel."
Van-e túlfesz védelem? EMC?
TothGyula

papo

Köszönöm a választ, túlfeszvédeélmet nem láttam a kiinduló szekrényben. A leendő szekrényből hagyományos dugaljak lesznek leágaztatva.
A gumikábel 450/750-es a kábelgyár leirásában. Az YSLY csak 300/500V.
Marad az NYY? Álmenyó felett érdekes lesz ilyen merevvel dolgozni.

nyaki

Az MSZ HD 60364-5-51:2007 már nem érvényes, helyette van érvényben az MSZ HD 60364-5-51:2010, amely 512.1.1. pontja a feszültség címszó alatt szó szerint ezt írja:
"A villamos szerkezet feleljen meg a vonatkozó villamos berendezésrész névleges feszültségének (váltakozó feszültség esetén az effektív értéknek)."
Mi több az MSZ HD 60364-4-41:2007 412.2.4.1. szakasza szó szerint ezt írja:
"Az IEC 60364-5-52 szerint létesített kábel- és vezetékrendszerek akkor tekinthetők úgy, hogy teljesítik a 412.2. szakasz követelményeit, ha:
- a kábel- és vezetékrendszer névleges feszültsége nem kisebb a rendszer névleges feszültségénél és legalább 300/500 V, továbbá
- az alapszigetelés megfelelő mechanikai védelmét a következők egyike vagy kombinációja biztosítja:
   a) a kábel vagy vezeték nemfémes köpenye vagy
   b) az IEC 61084-es sorozatnak megfelelő nyitható vagy zárt, nemfémes vezetékcsatorna, vagy az IEC 60614-es, vagy az EN    61386-os sorozatnak megfelelő nemfémes védőcső.
1. MEGJEGYZÉS: A kábel vagy vezeték termékszabványai nem írják elő a lökőfeszültség-állóság képességét, azonban azt is figyelembe kell venni, hogy a kábel- vagy vezetékrendszer legalább egyenértékű legyen az EN 61140 megerősített szigetelésre vonatkozó követelményével."

Mindez annyit jelent, hogy a jelenleg legtöbb helyen használatos 230/400V-os rendszerekben, a 300/500V-os kábelek minden zokszó nélkül használhatóak, ráadásul a régijó 450/750V vagy 0,6/1kV normál felhasználású kábelek beszerezhetősége nagyon kérdéses.
Az eredeti kérdésre visszatérve, az említett YSLY vezeték eleget tesz a fenti követelményeknek.

Fecó

Gyakorlati tapasztalatom nekem is az, hogy alkalmas. Szerkezetileg nagyon hasonló az MT kábelekhez.

Laszlo

A YSLY kábel: Jelző-, mérő-, működtető kábel.

A katalógusok szerint.

papo

Köszönöm értékes hozzászólásokat.  A müködetö kábel kategórába  belefér talán.