"kukába" vele, avagy mit tehetünk a "koros" vészvilágító lámpákkal???

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2011. október 29., 16:44:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Kedves Kollégák?
Talán közérdeklõdésre és ezzel együtt közös agyalásra sarkallhat bennünket egy személyes, azaz általam kezelendõ probléma, mégpedig az, hogy kezembe akadtak 17 éves Beghelli vészvilágító lámpák, melyek még a manapság használatos lámpákhoz képest nagyobb feszültséggel és teljesen más típusú -tehát nem henger alakú- aksikkal készültek, épp ezért nem lehet bennük már telepet cserélni, viszont arra még tökéletesen alkalmasak (lennének), hogy esetleges áramszünet esetén a generátor által táplált hálózaton mûködhessenek, pl akkor, amikor az 1 órás mûködési idejû új akksisok épp tõltenek. Kérdésem a következõ; szerintetek van arra mód, hogy ezen 8W-os T4 (T5?)- ös fénycsõvel használatos lámpákból az emberfia kivegye a jelenlegi elektronikát -és természetesen a lepukkant akksit- és monjuk 8W-os fénycsõhöz való VVG-t, vagy EVG-t beletéve ismét -csak hálózatról, azaz generátorról- használhatóvá tegye azokat??? Igaz, a VVG némi hõt is termel, illetve ebben az esetben ugye egy classic mûködtetésrõl beszélünk, amikor gyújtó (sima 4-22W közötti "plé" Tungsram) is kell.
Vélemény??? ???

Novill

Úgy gondolom, hogy egy 17 éves lámpával már nem sok értelme van az átalakításnak. Lehet, hogy olcsóbb egy új lámpatest.

szmihaly

Nekem  saját célra a mûhelyben ilyen lámpa mûködik lassan egy éve.Raktam bele a régi elektronika helyet  QT-ECO 1x4-16/220-240 L elektronikus elõtétet,nincs gond vele azóta se.

Gyurmaúr(fi-relé)

Helló! Most néztem meg az ár-gépen a terméket, ez tényleg 3.200.- ??? Mert, ha csak ennyiért lehet újra hasznossá tenni a régi Beghelliket, nos ez esetben inkább spongyát rá!!! Ha van jobb ötleted, illetve tudsz olcsóbb beszerzési forrást, kérlek jelezd,jelezzétek!
Köszi elõre is!  :(