Hegesztõ ill. aggregátor

Indította Sten, 2011. április 25., 15:52:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sten

Üdv kollégák! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy egy ívhegesztõt illetve aggregátort milyen érintésvédelmi vizsgálatoknak kel alávetni és milyen idõközönként.

nova

Az aggregátor fixen telepített vagy mobil berendezés?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sten


Novill

Hasznos információk a hegesztési biztonsági szabályzatban (a 143/2004.XII.22. GKM rendelet) található. Az idõszakos vizsgálat forgógépes átalakítónál 2 év, hegesztõ trafónál 1 év.  Én személy szerint kisgépek kategóriájába sorolom az ív hegesztõket és az aggregátokat is és ez alapján évenkénti felülvizsgálatot javaslok. Az ellenõrzés az érintésvédelmi mód hatékonyságára terjed ki. Továbbá ellenõrizni kell a szokásos vizsgálatokkal: hurokellenállás mérés, szigetelési ellenállásmérés, védõvezetõ folytonossági vizsgálata, elektróda fogó és kábelek vizsgálata, a védelmek vizsgálata, ÁVK komplett vizsgálata, feszültség szintek ellenõrzése, stb.

nova

IT rendszer elõírásait kell szem elõtt tartani.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

zsozsó

Idézetet írta: nova Dátum 2011. április 26., 09:14:01 DÉLELŐTT
IT rendszer elõírásait kell szem elõtt tartani.

it rendszer inkább csak a generátorra vonatkozhat, nem?

ELEKTOR-KALANDOR

Érdeklõdnék a hegesztõ elektróda fogójának szig .ell. mérését hány voltal kell elvégezni. Nemrég beszéltem 1 kollégával  5000v-ot . mondott.HA valaki tudja legyen szíves írja meg.

Novill

A  143/2004.(XII.22.) GKM rendelet hegesztési biztonsági szabályzatát kell figyelembe venni. Ennek az egyik régebbi változatában  a  37/1994.(XI.10.) IKM rendeletében ez volt leírva: Az elektróda fogót évente egy alkalommal kell ellenõrizni 1000 V-l.
Feszültségosztály   Villamos szilárdság   Szigetelés-ellenállás
L (Uo<113 V csúcsérték)   1000 V   1 Mohm/500 V
M (Uo> 113 V csúcsérték   2550 V   5 Mohm/500 V

Az hogy ez érvényes-e, abban nem vagyok biztos.

ELEKTOR-KALANDOR

Köszi  NOVILL még én sem hallottam ezen kívül gondoltam megkérdezem itt.

szmihaly

ELEKTOR-KALANDOR!
IdézNemrég beszéltem 1 kollégával  5000v-ot . mondott.

Jól mondta,csak nem jól értelmezte az 5000V-ot. Ennyivel kell mérni az átütésvizsgálatot,ami nem azonos a szigetelésvizsgálattal.