Euro Scart,RCA,HDMI,RF csatlakozási problémák

Indította Attila1, 2020. szeptember 26., 17:37:23 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Sziasztok!
Ha az Euro Scart,RCA,HDMI,RF kábelek vagy aljzatok csatlakozói leporosodnak,vagy egyszerűen csak kontakthibásak lesznek,
ez tud-e hibát vagy kárt okozni az összecsatlakoztatott készülékekben?

Atis57

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. szeptember 26., 17:37:23 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Ha az Euro Scart,RCA,HDMI,RF kábelek vagy aljzatok csatlakozói leporosodnak,vagy egyszerűen csak kontakthibásak lesznek,
ez tud-e hibát vagy kárt okozni az összecsatlakoztatott készülékekben?

Szia!
Elsőre  NEM !
másodjára ; Ha a GND/testpont nem érintkezik  és a 2-t készülék két, külön fázisú dugaljba van bedugva , azért lehet érdekesség .

Attila1

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. szeptember 26., 18:45:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. szeptember 26., 17:37:23 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Ha az Euro Scart,RCA,HDMI,RF kábelek vagy aljzatok csatlakozói leporosodnak,vagy egyszerűen csak kontakthibásak lesznek,
ez tud-e hibát vagy kárt okozni az összecsatlakoztatott készülékekben?

Szia!
Elsőre  NEM !
másodjára ; Ha a GND/testpont nem érintkezik  és a 2-t készülék két, külön fázisú dugaljba van bedugva , azért lehet érdekesség .
Köszönöm a választ!
Micsoda lehet az érdekesség?

Még az jutott eszembe,hogy én régebben csináltam olyat,hogy az Euro Scart pár tüskéjét próbáltam megszüntetni(mármint az összekötő Euro Scart kábelban),talán tüske kihúzással,vagy vezeték elvágással(nem kaptam csak 21-es bekötésű Euro Scart kábelt).
A kérdésem az lenne,hogyha ezek a kis tüskékhez vezető vezetékek véletlenül összeérnek,milyen kárt tudnak okozni a készülékben?
Zárlatot tud-e okozni,és ha igen,az hogyan jelentkezne?

Attila1

Arra akarok kilyukadni,hogy összeér olyan,aminek nem volna szabad a csatlakozó kábelben.

nyaki

Az adó rész nem fog sérülni, míg a vevő legfeljebb nem fog működni.
A HDMI kényesebb e tekintetben, mert bár védett digitális MOS áramkörök szolgálják ki a vezetéket, ami megvédi a berendezéseket a károsodástól, de gyengébb minőségű fokozatok esetében, a sztatikus feltöltődéseket véletlenszerűen tolerálhatja az adó és a vevő is, ezért működés közben nem célszerű babrálni a csatlakozásokat.

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. szeptember 26., 23:40:10 DÉLUTÁN
Az adó rész nem fog sérülni, míg a vevő legfeljebb nem fog működni.
A HDMI kényesebb e tekintetben, mert bár védett digitális MOS áramkörök szolgálják ki a vezetéket, ami megvédi a berendezéseket a károsodástól, de gyengébb minőségű fokozatok esetében, a sztatikus feltöltődéseket véletlenszerűen tolerálhatja az adó és a vevő is, ezért működés közben nem célszerű babrálni a csatlakozásokat.
Tehát bármi ér bármihez az Euro Scartnál,semmi gond,csak nem fog működni.
Ezt nem gondoltam volna.
Köszönöm a válaszod!

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. szeptember 26., 23:40:10 DÉLUTÁN
Az adó rész nem fog sérülni, míg a vevő legfeljebb nem fog működni.
A HDMI kényesebb e tekintetben, mert bár védett digitális MOS áramkörök szolgálják ki a vezetéket, ami megvédi a berendezéseket a károsodástól, de gyengébb minőségű fokozatok esetében, a sztatikus feltöltődéseket véletlenszerűen tolerálhatja az adó és a vevő is, ezért működés közben nem célszerű babrálni a csatlakozásokat.
Nekem azt mondta egy elektronikai műszerész ismerősöm,hogy a kapcsolófeszültség szállhat el,ha például sérült szigetelésű Scart
csatlakozókábelt csatlakoztatok a készüléktornyomba.
Mindig TV set top box 1.--videómagnó 1.---videómagnó 2.--HDD/DVD rekorder---Mindig TV set top box 2.---Képcsöves 37 cm-es TV
Mind felfűzve EURO-SCART kábellel.
Igaza van-e?

nyaki

Igaza is van, meg nem is.
A kapcsolófokozat nem direkt tápot ad ki, hanem egy védőellenálláson keresztül, ami ha hosszabb ideig van zárlatban a testelés felé, akkor megszakadhat, de ez nagyon-nagyon ritka. Legalábbis én még nem találkoztam ilyen jellegű hibával, de ez nem jelenti azt, hogy nem is létezik.

Attila1

Köszönöm a választ!
Akkor a kapcsolófeszültség elszállásán kívül más nem történhet,ugye?

Még egy kérdés:
Ha tegyük fel az RF kábel,a tetőantenna kábel,a HDMI kábel lesz zárlatos,annak mi lesz a következménye?
A tetőantenna illesztője(azt hiszem,így hívják)túlél egy zárlatot?
Gondolom az RCA kábelnél nem történik zárlat esetén semmi sem,ha az Euro Scart-nál sem történik semmi.
Úgyszintén nem történik semmi az Euro Scart-ban kezdődő,és RCA kábelben végződő csatlakozókábelben sem,az én logikám szerint.

nyaki

Mint korábban említettem, csak a digitális átviteli láncon keresztül üzemelő berendezések az inkább fenyegetettek, az analógok mindent IS kibírnak.