Fûtés és HMV elõállítás vezérlése

Indította nagyatis, 2012. október 16., 13:21:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: bizsergetettem volna fel még képet a rendszerről, de nem okés valami.
Senkit nem akartam untatni. elnézést a darabos küldésért és az esetleges malőrökért Moderátortól.

15 kép feltöltése van megengedve hozzászólásonként. Igazából engem nem zavarnak a képek, viszont annak jobban örülök, ha képfeltöltés funkciót használjátok. Sajnos a külső tárhelyekkel többször jártuk már meg. Egy idő után törlik a képeket és a fórumról is eltűnnek ezáltal. A hozászolások sok esetben értelmetlenek lesznek. Ezért is tartjuk inkább saját szerveren.
Át szoktam pakolni a képeket általában, csak kicsit macerásabb így módosítani a hozászolásokat.
ui.: Remélem jó sorrendben töltöttem fel őket.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Honeywell rendszer javításához, fejlesztéséhez tudnék ajánlani bevált céget, ha érdekel, de inkább privátban, nehogy a reklámozás bűnébe essek.

faxelektro

Jó estét mindenkinek
   Ismeri valaki az ASTRA G-80-as faelgázasitó kazán villamosságát mivel a levegö befúvó ventilátora össze-vissza
   müködik és nem tudom,hogy mi működteti jó lenne egy rajz vagy egy jó tanács.
                                                            Köszönöm a segitséget.

czapi

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2014. április 12., 19:35:58 DÉLUTÁN
Jó estét mindenkinek
   Ismeri valaki az ASTRA G-80-as faelgázasitó kazán villamosságát mivel a levegö befúvó ventilátora össze-vissza
   müködik és nem tudom,hogy mi működteti jó lenne egy rajz vagy egy jó tanács.
                                                            Köszönöm a segitséget.
Üdv!

A mellékelt adatlapot találtam

faxelektro

Köszi a segitséget czapi
                                              a gond hogy nem tudok angolul

czapi

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2014. április 12., 20:50:47 DÉLUTÁN
Köszi a segitséget czapi
                                              a gond hogy nem tudok angolul

Segít a Google Fordító

Barni87

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy Siemens fűtésvezérlő beállításával kapcsolatban.
A mellékelt ábra alapján ki van építve a fűtésrendszer.
A vezérlő típusa RLU222.
A "v1"-es 3 utas szelep SFA21/18 motorral van szerelve.
A "k1"-es 3 utas szelep egy Acvatix SSP61 motorral rendelkezik.
A pufferben egy merülő hüvelyes QAP22 hőérzékelő van.
Az előremenő csőszakaszon pedig egy QAD22 csücsül.

Ezek ismeretében kellene úgy beállítanom a vezérlést, hogy egy fix előremenő hőmérséklet legyen a radiátoros körben, melyet bármikor lehessen módosítani.
Valamint alapesetben a pufferben lévő hőt használja, majd amikor a benne lévő víz hőmérséklete a kívánt előremenő hőfok alá csökken, akkor a "v1" szelep váltson át az "A" oldalra és indítsa el az erre a körre telepített kazánt.
A vezérlő minta példáiban nem találtam hasonló alkalmazást.

A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.:Barnabás