Villanyszerelési reklám marketing tevékenység

Indította Novill, 2012. szeptember 20., 20:16:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Tekintve, hogy itt a fórumon viszonylag nagy távolságok vannak az egyes tagok lakóhelyei között, így feltehetõen nyugodtan cserélhetünk véleményeket anélkül, hogy sértenénk egymás üzleti érdekeit. Hogyan szerezzünk munkát, melyek a hatékony reklám fogások? A legjobb reklám mindig a jól elvégzett munka, amikor az ügyfelek egymásnak adják át a vállalkozó elérhetõséget.  A jó kapcsolatok is hasznosak. És csak ezután jön a marketing. Melynek részei a különbözõ írott anyagú hirdetések, szórólapok, internetes hirdetések, saját weboldal létrehozása, stb. Ki hogyan látja ezt a kérdést?

nova

A legjobb reklám az elégedett megrendelõ.  ;) A régóta mûködõ kapcsolatrendszer is nagyon sokat segít, ha megfelelõ helyen, megfelelõen mûködtetjük.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szita

Figyelek :) Jól mondod, a legjobb reklám az ajánlás, természetesen szükség van további reklámozásra is. Gondolom a helyi kisokos, tájékoztató mindenes újság is jól jöhet, bár még nem próbáltam.

Novill

Sajnos ezek a reklám kiadványok ( helyi kisokos, újságok, szaknévsorok, stb.) legtöbb esetben a ráfordítást sem hozzák vissza. Többen próbálnak hirdetéseket feladni, de az eredményük többnyire mínuszos, vagyis nem hozza vissza a reklámra fordított költséget. Ahhoz, hogy valaki munkát tudjon szerezni elsősorban kapcsolatok szükségesek. Vagy valakit le kell fizetni. Továbbá  az a tapasztalatom, hogy nagyon le kell menni az árakkal. Ami viszont egy csomó kérdést vett fel.  Ki tudom-e fizetni az alkalmazott kollégát, vagy inkább magam végezzem el a munkát? Szakszerűen vagy szakszerűtlenül dolgozni? Felvállalni a felelősséget vagy kockáztatni? Ellenőrizhetnek vagy nem? A kollégákkal beszélgetve  itt a környéken sajnos felénk az az általános kép, hogy drasztikusan vissza estek a megrendelések számai. Több vállalkozás ha tehette el ment nyugdíjba, így megszüntette a vállalkozását. De vannak fiatalabbak akik, már azon gondolkodnak, hogy megszüntetik a vállalkozásukat, mivel már a tartalékaikból működnek néhányan. Itt a fórumon az ország különböző részeiről vannak fenn, kíváncsi vagyok az ország többi részén mennyire rózsás a helyzet, ha valaki el akar helyezkedni, vagy vállalkozni? A minap egy kisebb átalakítási munkát kellett végeznünk, és kőműves vállalkozó embereivel beszélgettünk és panaszkodtak, hogy 10 évvel ezelőtt magasabb órabérrel dolgoztak, mint ma. Ennyire súlyos lehet a helyzet vajon, vagy csak egy kiragadott rossz példa?

NagyPS

Az én tapasztalatom reklám:
- vásárlói csoportok a működéstől függően éri meg, főleg akkor ha adott szakágban és helyen más még nem tag, de jutalékot kell fizetni, ha van tagságdíj évente nem szabad bele vágni, amúgy éves szinten kb 3-4 megrendelő
- kedvezmény kártyák, ha tagsági díj nincs megéri de lehet hogy egy megrendelő sincs belőle.
- egyéb reklám újság amit kihordanak önkormányzati vagy helyi újságok ha van benne bónusz pld 5% kedvezmény ha bemutatod az újságot akkor is 1-2 megrendelés éves reklámozás mellett.
- az ajánlás hozza a legtöbb munkát.
- a spéci szolgáltatások amihez sokszor spéci végzettség engedély kell.

Ami alapból ma nehezíti a munkát jogi oldalról:
- kötelező de semmire sem jó kamarai regisztráció éves sarcal
- kötelező saját alkalmazásban lévő szakági felelős műszaki vezető vagy sk megcsinálni ami = megfelelő alap végzettség minimálisan technikus
- a bér lényegtelen mennyi a tényleges nyereség a szakmai minimálbér után meg kell fizetni a járulékokat és adókat amik nagy részben minimum összeghez vannak kötve a minimálbér 110% 130% stb.
- állandóan változó építési előírások
- állandóan változó munkaügyi és egészségügyi előírások főleg akkor ha alkalmazottakról van szó és nem egyéni vállalkozó saját magáról.

Ami pénzügyi oldalról:
- nincs normális PTK ami egyenlően védené a szereplőket a másikkal szemben, bizonyítás a kezdeményezőt terheli teljes mértékben
- banki feltételek hitelekre szinte teljesíthetetlenen
- banki számla vezetés költségei nagyon oda kell figyelni + tranzakciós adó

A piac:
- szinte nincs új beruházás, felújítás, korszerűsítés
- ami van ott az ár 90% a minőség és megbízhatóság 10% arányt képvisel

A vállalkozási formák ha most kezdi valaki
- e.v. - lehet ÁFA mentes, pénzügyi szemléletű könyvelés, SZJA alá tartozik, szüneteltethető 1hó-tól max 5 évig több megszakítással, ha nem jön be keveset vesztünk
- céges formák - könyvelő, könnyvizsgáló, ügyvéd alapító-okirat, kell alaptőke, AFA mentes lehet, pénzügyi szemléletű AFA-zás választható, ja igen ha megszűnik is pénzbe kerül.

Gyurmaúr(fi-relé)

Szerintem az 1. és legfontosabb egy jól megszerkesztett, igényes, könnyen kezelhető website, mint pl Novill kollégáé! Erre semmiképp ne sajnálja a pénzt (és az időt) az, aki valóban a villanyászásból szeretne megélni. De mit sem ér egy puccos website, ha nincs jól optimalizáva, hiszen fontos, hogy akár a Google-re, vagy egyéb kereső optimalizáló siteokra felmenve a lehető legelején feljöjjön a link, hiszen a legtöbb ügyfél nem keresgél órákig, hanem max az 1., 2. oldalt nézi meg és onnét fog választani, amennyiben...
Amennyiben nem kérdezősködik az ismerősi, baráti körben ,főként olyan ismiknél, akiknél az elmúlt hónapokban, évben volt villanyászati szerelés. Hiszen amennyiben van ilyen a baráti körben és az ő véleménye pozitív, akkor jó esély van a további megrendelésekre és bár ahány ügyfél, annyiféle "kész tény", tehát könyen elképzelhető, hogy ameddig a gipszjakabnál egy, mindkét fél számára elégedettséggel felérő projekt volt, nem biztos, hogy nyúlbéla esetében is hasonló lesz a resume. Ami az ingyenes újságokat illeti; a villanyászat -szerintem- nem az a műfaj, ahol egy pár soros apró elegendő lenne ahhoz, hogy mondjuk egy akár milliós nagyságrendű kertesház villanyászati melóra valaki felkérje az egyébként tök ismeretlen villanyászt. Ami pedig a több kolumnás képes hírdetést illeti; na, az totál felejtő utca, hiszen a képeket bárki,bárhol készíthet, akár fotoshop-pal is! ;)   

petike199600

Sziasztok!
Nagyon elkeserítő nekem ezt olvasnom hogy nincs munka meg nem lehet megélni főleg azért mert én szeretem ezt a szakmát és ebben
szeretnék dolgozni ha a képességeim is megengedik.Szoktam nézni álláshirdetéseket de mindenhol az van írva hogy 5 év szakmai gyakorlat szükséges. Hogy fogok én elhelyezkedni 0 gyakorlattal? Hogy szerezzek gyakorlatot ha sehova nem vesznek fel?
Ez nagyon idegesítő helyzet. Nagyon úgy néz ki hogy a nyári munkából sem lesz semmi. :'( Nyári gyakorlatom abból fog állni hogy takarítok,takarítok és még többet takarítok.  Ezzel biztos rengeteg gyakorlatom lesz.
Nagyon lehetetlen helyzet ez. Nem tudom hogy fogok elhelyezkedni.
Sz*r a helyzet!!!!!  >:( >:( :'( :-\

Novill

Petike!
Nem kell azért elkeseredni a világ mindig alakul változik. Egyelőre a villamos áramot még vezetéken vezetik, ezért még jó ideig lesz szükség villanyszerelőkre.  Nem tudom mennyi villanyszerelőt képeznek évente ki és  mennyi marad a szakmában. Lesznek akik tovább tanulnak és felsőfokú végzettséget szereznek, ők már nem lesznek valószínűleg villanyszerelők. Inkább elmennek lehet termék menedzsernek. Valószínűnek tartom, hogy a jó ( több éven iskolai oktatásban vesznek részt, tehát nem gyorstalpalón) villanyszerelők száma csökkenő. Az idősebbek pedig kivonulnak a piacról nyugdíjba vonulás miatt. Ezért a fiataloknak kell átvenni a szerepet. Nem könnyű ma állást és munkát keresni az igaz. De úgy látom elég igyekvő vagy, így ha nagyon akarod biztos találni fogsz munkát. Ha először nem teszed túl magasra a fizetés igényedet, és a munka közben szorgalmasan igyekezni fogsz a gyakorlati villanyszerelést elsajátítani a tudást előbb utóbb sikered lesz. Ha körbenézel az osztály társaid között, hogy kit mennyire érdekel a szakma, abból is leszűrheted  a tendenciákat. A kezdetben ne legyél túlzottan okoskodó típus, inkább alázattal és türelemmel kell lenni a szakma iránt. Ha megfelelő szakmai gyakorlatod lesz, akkor már lehet a fizetés igény is nagyobb, amit meg is lehet fizetni, de főként kitermelni. Először a lakóhelyen és közvetlen közelében kell szétnézni. Cégeket, vállalkozókat megkeresni, még sajnos az alkalmi munkát sem kell teljesen elvetni.