Patkányrágta kábel a földben

Indította tothgyula, 2023. február 08., 17:40:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Az alábbi esethez hívtak. A főépületből a garázsba( kb.25m hosszban )földbefektetett MT5x2,5mm2-es kábelen kapták az áramot. Reggelre mindhárom C10-es leoldott. A kutyák 2db. patkányt fogtak és oldjam meg a feladatot.Légvezeték körülményes a gyümölcsfák és tuják miatt.Ha földbe tennék új kábelt pl:KPE vagy más anyagú csőbe,tudnátok-e biztonságos védőcsövet javasolni.A fémcső kizárt.
Köszönöm.

Atis57

Szia!

Ha már kiástad , a klasszikus zsugorcsöves kábel javitó készlettel.helyrehozhatod. Régebben ilyennel javitottam--van 17 éves darab is.!

S/K

Toldás/zsugorcsövezés szerintem ideiglenes gyors megoldásként elmegy, de a későbbiekben is fennállhat ismét a "rágás" veszélye.
Amennyiben ki lehet ásni akkor a megfelelő földkábel vagy az olcsóbb MT védőcsőben vagy akár a földkábel is védőcsőben. Bár a megfelelő mélységben fektetett földkábelt nem hiszem hogy a rágcsáló megrágja.

https://www.1vill.hu/installaciotechnika/vedocso-csatorna-kabeltalca/vedocso/vedocso-szalban-tekercsben/vedocso-50m-40mm-piros-kopoflex-kopos-kf-09040-ba/?gclid=CjwKCAiA0JKfBhBIEiwAPhZXDy71K3nImU4rzn6R5vYH41ke4EKwKg7bGLm3S5AUw43MLeArKRKDKhoCNAcQAvD_BwE

tothgyula

Nem ástam ki és nem is érdemes. Ugyanis a tulaj elmondása szerint különböző időkben oldottak le a kis megszakítók. Tehát több helyen is megrághatták. Egyelőre áram nélkül van a garázs és kézzel nyitogatják fel a garázskaput.