családi ház villamos tervezése

Indította Baltuga, 2013. szeptember 12., 13:15:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

A háromfázisú körfűrész már nem számít szokványos felhasználásnak, így a 3x16 A-al már gondok lehetnek. A bővítésnél természetesen jobb a magasabb amperszám a szelektivitás miatt. Ez is pénz kérdése a csatlakozási díj fizetése az áramszolgáltató felé, valamint a mérőhellyel kapcsolatos esetleges költségek miatt. Igen a légkondik ha lesznek növelik az energia igényt  típustól függően 6-16 A egy fázison. Az egyidejűséggel kell kalkulálni a szabványtól függetlenül is. A búvár szivattyú és kapu motor nem számít jelentős fogyasztásnak általában.

Zsolti1990

Gyurmaúr:
Ez a tulfesz védős elosztó jó lesz a 3. Lépcsőnek vagy is a D-nek: APC PF8VNT3-GR

Novill legyen szíves írjon nekem egy árat 3x20A-ra növelés esetén 3x16-ról.
Minden költséget beleszámolva tegyük fel teljesen új mérőhelyet kell kialakítani!

Novill

Az árat csak a helyszín pontos ismeretében lehet adni. A csatlakozási díj 3x4A=12 A bővítésre X 3600Ft+27% áfa, a többit a regisztrált villanyszerelőtől kell majd megkérni. Ami jelentős összeget képvisel már anyagban is.

Zsolti1990

Akkor maga csak a csatlakozási díj 54.864Ft+a többi.
Örülnék ha olyan 500.000-nél megállna a dolog a belső szereléssel meg mindennel együtt,mert ha belefér túlfesz védelmet beiktatni sem lenne rossz.
Köszönöm az eddigi segítségeket.

Gyurmaúr ha tudod légyszíves a fenti kérdéseimre adj választ!
Nagyon sokat segítenél,mert akkor így lesz egy kiindulási alapom!

NagyPS

Zsolti1990 két rossz hírem van:
- ha a jelenlegi mérőhelynél az új igényt a meglévő elemekkel nem lehet teljesíteni akkor új mérőhely
- az új mérőhely 3F utcai homlokzatra új tetőtartóval és csövezéssel vagy kerítésvonalon lehet létesíteni, új földelő szondával, ez egy 3F mérőhelynél csak anyagban 150e körül van.

A tulfesz védelem, ezt méreteztetni kellene, és több lépcsős megoldás kialakítása szükséges egy a mérőhelynél elhelyezhető szabványos kialakítás 3F 160e körül van.

Így nagyon alá becsülőd a költséget.

Zsolti1990

Akkor munka díjjal meg belső szereléshez szükséges anyag költséggel 700-800ezer ft.
Túlfesz védelemmel meg 1 millió ft.
Úgy látom így elfelejthetjük a túlfesz védelmet...

Gyurmaúr(fi-relé)

Könyörgöm, ne dobálózzunk már a milliókkal! holnapra összeszedem neked, mi, mennyi, merre! Garantálom, hogy egy olyan PVT mérőhely, mint amilyet az egyik képemen láttál, azaz ez itthttp://www.villanyoraszekrenyek.hu/home/termekek/pvt-csatari-plast-termekek/pvt/vezerelt-merohelyek/pvt6090a-vkf-50140-ftafa már 50 rugóból megvan!Ebbe egyébként belefér minden, ami kell, azaz a középső 300x300-as tokozottba érkezik a méretlen NAYY-J kábel, mely rácsatlakozik a 3 db NH0-ás méretű késes aljzatra, a PEN pedig a bal oldali 150x300-as tokozottba igyekszik, ahol helyet kap az OBO 1801-es fő EPH sín és ez a tokozott nem lesz plombálva, hiszen -egyebek mellett- ide érkezik a szondától jövő fő PE vezeték is. a 300x300-ba kerül az OBO MC50-B, azaz a B lépcsős túlfeszvédelmi cucc, mely dettó 100 rugó alatti áron elérhető.  De te is rákereshetsz pl. az OBO MC-50B B lépcsős túlfeszvédelmi unit árára itt-ott-amott, yo?! A jobb oldali 150x300-as tokozott fedelére kerülhet egy strapabíró VGK 64, vagy 101 (L. kép, bár ez a 162-es dög!) típusú tűzvédelmi főkapcsoló, mely a vaterán 5-8 ezer körül szokott lenni. Én pár éve 4 db-ot vettem összesen 5 rugóért, de mert annyira fullos állapotban volt, megvette egy kolléga 17-ért a 4-et, úgyhogy sajna most nincs raktáron. Take it easy, plz!!!

Zsolti1990

Azt megköszönném ha összeszednéd. :)
Kicsit felhúzott amikor írta az előző kolléga az árakat!
Leírod,összeszedem a dolgokat ha meg aktuális lesz a dolog amikor már jön a regisztrált vill. Szerelő felvázolom a dolgokat neki.
Jártam már párszor pórul,amikor utólag derült ki,hogy ezt meg azt jobban meg olcsóbban meglehetett volna csinálni...
Jobban képbe szeretek azóta lenni a dolgokkal,meg inkább több embert megkérdezek.
Köszi a türelmet ;)


Üzenet összefûzve: 2014. november 09., 23:44:37 DÉLUTÁN

Még annyi kérdésem van,hogy a fent linkelt villanyóra szekrény csak földkábellel kompatiblis?
Úgy értem,hogy ha nekem nem föld kábelt húznak be hanem ugyan úgy ahogy most van a villanyoszlopról,a tetőtartó oszlopon keresztül akkor úgy is jó a szekrény?

Gyurmaúr(fi-relé)

Noshátakkorkéreszszépen, íme néhány túlfeszvédelmi cucc és áraik (a teljesség igénye nélkül):http://butor-lakberendezes.vatera.hu/epitkezes_felujitas/elektromos_tartozek_kabel/obo_tulfeszultseg_levezeto_c_fokozat_4_polusu_2000202614.html
]http://butor-lakberendezes.vatera.hu/epitkezes_felujitas/elektromos_tartozek_kabel/obo_v20_c_3_npe_280_tulfeszultseg_levezeto_tn_s_2003139467.html
[url=http://butor-lakberendezes.vatera.hu/epitkezes_felujitas/elektromos_tartozek_kabel/v_20_c_3_npe_280_tulfeszultseg_levezeto_1997368688.html]


OBO Tavaszi Akció
[/url]
Ebből azért már láthatod, hogy nem kell mindenkinek mindent 1 szóra elhinni!  ;)
Természetesen a linkelt mérőszekrényt lehet ú.n. önhordó légvezetékkel is kötni, ebben az esetben ugye végig kell a falon(ban) csövezni Mü I-es csővel és szintúgy a középső 300x300-as tokozottba érkezik -alulról- a légvez. Viszont mivel mostanság (ha jól emlékszem, akkor helyileg Gyöngyöshalászon lenne az objektum, ergo ELMŰ-ÉMÁSZ felségterület) a mérőket már a kerítés közelébe, az utcai oszlophoz képest a legrövidebb kábelnyomvonal figyelembevételével kell elhelyezni, ezért -pláne amennyiben az utcai oszlop a te oldaladon van- mindenképp földkábeles csatlakozást célszerű nyomatni, pláne, hogy az oszlop tetejétől számított első 20 méter ingyenes, ha bővítést, új bekötést kérsz! Ennyi legalább jár a HFH-ért... HFH-ról jut eszembe, legjobb tudomásom szerint "szeretett" pártunk és kormányunk itt is végrehajtott egy 50%-os "rezsicsökkentést", nemde?! 

Zsolti1990

Köszi a linkelést.
Akkor ezek közúl kell nekem B,C túlfesz levezető.
Annyit megtennél még nekem,hogy a fent linkeltek közül leírod pontosan mik tartoznak a B-hez meg külön a C-hez.
Jó így látom én is de pontosan ebből meg abból tevődik össze a B meg xy-ból a C.
Megköszönném ha leírnád.
Sajnos az oszlop ahonnan csatlakozik jelenleg a fővezeték a tartórúrhoz pont az utca másik oldalán van.
De majd a szaki megmondja...

A napokban felvázolom a lakás elosztást a leírtak alapján hogy gondolom akkor majd megbeszéljük a vezeték keresztmetszeteket is.

Üzenet összefûzve: 2014. november 10., 20:49:16 DÉLUTÁN

Azt honnan tudtad,hogy az ingatlan Gyönhyöshalászon van? :)