családi ház villamos tervezése

Indította Baltuga, 2013. szeptember 12., 13:15:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Kár, mert ha még fotovolti cuccod is lesz, akkor tényleg komoly vill berendezéseid, hálózatod lesz, tehát egy Orosz rulettel ér fel ennek nem megadni a maximális túlfesz védelmet. Ami a napelemet illeti; nos, annak stringjénél eleve be kell építeni az oda való -tehát CSAK a DC részhez megfelelő- túlfesz védelmi unitot. Az inverternek már külön nem kell túlfesz védelem, mivel ugye DC oldalról a stringnél, míg AC oldalról a "B", illetve a mért főelosztóban lévő "C" lépcsős túlfesz védelem gondoskodik annak szakszerű védelméről,ha... Ha úgy döntesz, hogy mégis berakatod a "B"-t vagy a mérőszekrénynél jelenleg rendelkezésre álló, vagy -nem tudom, hogy hol van a mérőhelyed, a kerítésnél, vagy a ház falában?- egy újonnan odaerősített 300x300-as PVT-be. Te döntesz, de azt érdemes végiggondolni, hogy megéri-e a konstans para minden combosabb villámlás esetén? Ja és amennyiben nincs külső villámvédelmed, tehát villámhárítód, a napelemek felhelyezését követően tutira kell csinálni kockázatelemző modellezést, mely nagy valószínűséggel azt fogja kihozni, hogy kelleni fog 1-2 felfogó, megfelelő helyre elhelyezve a tetőn.

Könyves Kálmán

Gyurmaúr!
Fentebb mellékelt képeidet kicsit jobban (nagyítva) megnézve felmerült bennem egy kérdés. A szemes kábelsarut ugye nem csípőfogóval vagy más oda nem illő szerszámmal "préseled" a 16os MKH-ra? És ha mégis, ez mennyire jó megoldás szerinted?
Én személy szerint nem egy ilyen elégett kötést javítottam már(ipari környezetben).
Ha rosszul látom javíts ki, és elnézést a kotnyeleskedésért!


Gyurmaúr(fi-relé)

Préselem a 25-ös keresztmetszetű vezetékhez való szemes sarut a 2 db 16-os MKh-ra (tehát 2 db MKh-t dugok bele), mint ahogy már sok esetben préseltem rá és eddig még soha, sehol nem volt belőle gond, ugyanis olyan erőkarú fogóval préselem, hogy azt onnét csak egy atomrobbanás tépheti ki. Remélem, senki nem fogja azt mondani, hogy "na azt már nem ,ezt csak és kizárólag forrasztani lehet, mert arra nevetni fogok egyet...)

nyaki

Hali!
Hogyan sikerül 2db 16-os vezetéket összepréselni egy 25-ös saruba? ::)
Tán' kihagysz néhány elemi szálat, vagy 35-öset akartál írni?

Könyves Kálmán

A forrasztás tényleg vicces lenne, csak ezek a saruk kiköpött másai annak, mint amikért tanulóként az első "virtuális seggberúgást" kaptam.
Milyen profilú az a présed, amivel ilyet nyomsz?

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem, az tényleg 25-ös és nem hagyok ki egyetlen elemi szálat sem! Nem egyszerű, de meg lehet csinálni, egyszerre kell benyomni a 2 db 16-os MKh-t,de ugyanezt meg lehet csinálni 16-os szemessaruval és 2 db 10-es MKh-val, vagy 10-es MT egyes ereivel.   

nyaki

Ügyes fiú vagy, mert nekem még nem sikerült, pedig kényszerből már egyszer próbáltam, de aztán hagytam a fenébe. :-\

Gyurmaúr(fi-relé)

nyaki kérlek; ne add fel!!! Fog az menni neked is, persze nem mindegy, milyen minőségű az MKh,de pl a Prysmian (MKM) tökéletes! Mi lesz akkor, ha egy olyan helyzet áll elő, hogy emígyen kell rögzíteni az MKh-kat a szemes saruba???  ;)

Baltuga

Szerintem az igazi kapcsolat a forrasztás, sokal jobb mint az érvéghüvely vagy a saru.

De nekem még mindig az a kérdésem hogy melyik a legoptimálisabb megoldás vezetékezés esetében, az állmennyezet, vagy az aljzatbetonba lefektetett Mü II cső, nem akarom széttrancsírozni a falaimat.

Gyurmaúr(fi-relé)

Sorry, de hogyan forrasztasz egy 16-os, vagy 25-ös kábeleret, ill MKh vezetéket?? Azt csak saruval lehet hozzácsavarozni pl. az NH (NKI) aljzathoz, tehát a sarura még jó ideig szükség lesz! A fő kérésedre visszakérdezek; szerinted??? Segítségképpen ,íme még 1-2 kép:


Üzenet összefûzve: 2013. szeptember 15., 22:50:45 DÉLUTÁN

Még mielőtt elvonulok sunyni, kérdezem, hogy már meg vagy győzve?? Egyébként, az álmennyezet felett szinte minden ép.gépészeti cső, vezeték, miegymás futkoshat, persze megfelelő szigeteléssel, távolsági előírások betartásával, mert pl ha elkezd izzadni a hidegvíz cső és nincs megfelelően szigetelve, akkor a gipszkartonod úgy ázik el, ahogy kell! Viszont, ha tényleg nem szeretnéd a vill hálózattal szétvésetni a kecót, akkor légy következetes és a víz, gáz, fűtés csoveket, sőt amennyiben lesz, akkor a szellőzés (használt levegő elszívó)/klíma csöveit is rakasd az álmennyezet fölé, csak úgy, mint a "nagyok"... Ha már lúd, legyen dagi!!! ;)