Villanytűzhely bekötés

Indította barlang, 2021. szeptember 23., 13:04:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Lackooo

A jogszabályban meghatározott kötelező (ársávos) jótálláshoz nem köthetik ki ki legyen a beüzemelő, tehát bármelyik villanyász beüzemelheti a háztartási gépeket. Ez csakis a gyártói plusz garanciánál lehet megkötés a gyártók részéről.

okgyuri

Szeretném megkérdezni, hogy ha valaki végzett villanyszerelőként, egyéni vállalkozó státuszban dolgozik, neki nem kötelező pecséttel rendelkezni, így elegendő a garanciajegyen a beüzemelőnél a nevét megadni, esetleg adószámmal? (Ha nincsen pecsét...)

S/K

"Ma Magyarországon nem létezik olyan jogszabály vagy rendelet, amely bármely céget vagy vállalkozást arra kötelezne, hogy cége adatait bélyegzővel vesse papírra. Azt azonban törvények szabályozzák, hogy hivatalos iratokon milyen cégadatokat kell szerepeltetnünk, ami minden vállalkozás számára kötelező adatközlés, ezek pedig az alábbiak: a cég neve, székhelye és adószáma. Ezeket azonban akár kézzel, akár géppel is feltüntethetjük, de itt válik nyilvánvalóvá, hogy erre a legpraktikusabb eszköz a bélyegző."

"Az ügyvédi ellenjegyzéshez nem elegendő az ügyvéd egyszerű aláírása, hanem az ügyvédnek az erre való jogosultságát is igazolnia kell. Ezt szolgálja a sorszámmal ellátott, az ügyvédi kamaráknál regisztrált ügyvédi szárazbélyegző. Az ügyvédi bélyegző használata nélkül az ügyvéd aláírása nem minősül ügyvédi ellenjegyzésnek."

Tehát nem kell bélyegző.

sikernet

Jó napot, és szeretném ha hivatalos villanyszerelő válaszolna-segítene. Adva van egy boyler 80l. 1500 W. Egy kétkarikás kerámialapos 1800W+1200W. =3000W-os. főzőlap.  + 1 villany sütő, ami "gőz" főzős is".  A boyler egy 1,5 nm. es vezetékkel van bekötve és földelt konnektorral.  A kerámialapos  főzőlapnak saját földelt dugasza van.  A villany sütőnek nincs dugasz a vezeték végén.
Egyik kérdésem. Kötelező  a FI relé? Lehet-e mindhármat egy FI relével védeni?  A hagyományos  konnektorokat, világítást lehet firelé nélkül bekötni, egy fázisú áramkörbe. Tudnak ez ügyben  kapcsolási rajzot?  Bocsánat, most  találtam az oldalra.  De köszönök minden segítséget.

sikernet

Idézetet írta: sikernet Dátum 2023. március 12., 22:17:10 DÉLUTÁN
Jó napot, és szeretném ha hivatalos villanyszerelő válaszolna-segítene. Adva van egy boyler 80l. 1500 W. Egy kétkarikás kerámialapos 1800W+1200W. =3000W-os. főzőlap.  + 1 villany sütő, ami "gőz" főzős is".  A boyler egy 1,5 nm. es vezetékkel van bekötve és földelt konnektorral.  A kerámialapos  főzőlapnak saját földelt dugasza van.  A villany sütőnek nincs dugasz a vezeték végén.
Egyik kérdésem. Kötelező  a FI relé? Lehet-e mindhármat egy FI relével védeni?  A hagyományos  konnektorokat, világítást lehet firelé nélkül bekötni, egy fázisú áramkörbe. Tudnak ez ügyben  kapcsolási rajzot?  Bocsánat, most  találtam az oldalra.  De köszönök minden segítséget.

Fecó

"Egyik kérdésem. Kötelező  a FI relé?"
Lakások esetében a dugaszoló aljzatok áramköreit, és a világítási áramköröket "FI-relével" kell védeni. A fixen csatlakoztatott berendezések esetében nem kötelező, de ajánlott.

"Lehet-e mindhármat egy FI relével védeni?"
Nem tiltja ezt szabvány, a villamos berendezés mérete és struktúrája alapján lehet csak egy, der akár több ÁVK is.

"A hagyományos  konnektorokat, világítást lehet firelé nélkül bekötni, egy fázisú áramkörbe."
Nem tudom mi a "hagyományos" vagy "hagyománytalan" konnektor, de lásd az 1. választ.

"Tudnak ez ügyben  kapcsolási rajzot?"
Én szerencsésebbnek látom ha inkább egy szakember megszemléli a helyszíni dolgokat, és közösen eldöntik miben tud besegíteni. Nem mondom hogy ez atomfizika, de láttam már csúnya félreértéseket.

A villanysütőnek azért nincs dugaszoló aljzat a végén, mert "beüzemelés-köteles" tehát csak szakember helyezheti üzembe, ő pecsételi a garancialevelet is hozzá. A bojler esetében inkább fix bekötést válasszunk a dugaszoló aljzat helyett.