A villanyszerelő rossz szakma, ami nem fizet jól? Vagy az ellenkezője igaz?

Indította Madara, 2018. június 26., 10:47:45 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Madara

Engem érdekeltek mindig a szereléssel, elektromossággal kapcsolatos dolgok.

Van mindenféle infó a villanyszerelő szakmáról.

Olyan is, h nagy a hiány, ezért ha valaki ügyes, már kezdőként is jól kereshet.

Épületvillamosságban, általános villanyszerelőként, jelenleg a kezdők 200ezer nettó körül vannak havonta, akinek pedig 2 év gyakorlata megvan az 300nettó körül megkeres havonta vagy több. Alkalmazottként és heti 40-maximum50 órában, keresnek ennyit.
Ez igaz? Vagy ennél kevesebb?

Nevetséges alacsony a bérek, még így is, h nagy hiány vagy szakemberből és a bérek is emelkedtek és az építkezési beruházások is nőttek még így se keres annyit mint egy jobb recepciós vagy irodai asszistens vagy ilyen lazzúlós diplomákkal mint a könyvtáros stb, mert ezek nem hiány szakmák, de még ezekbe is megvan vidéken a 160-180nettó, de villanyszerelőnél már olyat is hallottam, h 140nettó havonta, heti 50 órában. Az mi? Medence őr ismerősöm, aki üldögél egész nap, beszélget, sok szünete van, nem retkes, nem hiányszakmát csinál, nem szakember az keres kicsit többet vidéken. Meg árufeltöltő is keres 150-170 körül, pénztáros még többet.

Döntse el akkor az ember, hogy mi igaz és mi nem.
Akkor úgy válasszak pályát, h jó esetbe egy helyre ha el tudok menni betekinteni.

Akkor, ha az pont egy kivételes jó hely, egy az 1000-ből, a többibe meg mind nevetségesen keveset keresnek ezzel a szakmával és szétdolgozzák magukat 50-60 órákban?

Vagy fordítva, h az egy hely amit megtudok nézni, az pont az egyik legrosszabb és akkor az alapján?

Olyat is hallattam, hogy akit tényleg érdekel és jól csinálja, az akár 2-3 év után is átmehet egyéni vállalkozónak és jól megélhet.

Olyat is, hogy 8-10 év megtanulni úgy a szakmát, h egyéni vállakozóba, épületvillamosságba átmenjen valaki. Ezt nem is nagyon értettem, mert 8-10 év az már egy kész orvos rezidens képzés után vagy egy senior mérnök oktató vagy egy professzionális programozó. Mármint értem én, h aki fel akarja értékelni a szakmát az tud nagyokat mondani, h 2 év iskola aztán meg 10 év még mire egyedül dolgozhatsz, de akkor is...

Az egy dolog, h érdekel a szerelés, az elektromosság. Amit láttam eddig, h mit csinál egy szerelő az tetszett.

De ha mondjuk valaki adósságot örököl, nincs úgy eleresztve anyagilag. Akkor az is számít, h azért ne olyan rosszul fizető szakmát tanuljon.

Áramszolgáltatókhoz pályakezdőket felvesznek amúgy? emasz, elmu, eon, demasz ezekre gondolok
Ott mennyik a fizetések nettóban? Hány órát dolgoznak?

Nagyon köszönöm az információkat, hozzászólásokat.

Fecó

Szerintem nincs kategorikusan rossz vagy jó szakma. Nem véletlen hogy ilyet is és olyat is hallasz. Sokan azt hiszik, villanyszerelő iskola után, megkapják a bizonyítványt, és jelentkeznek valahova, akkor majd fél milla nettó, mert ez hiányszakma. Könyörgöm, ki tud termelni valaki ekkora összeget? Legálisan 250 nettó kifizetés a munkáltatónak majdnem fél millióba kerül. Ezt nem mindenki, mindenhol tudja kitermelni. Azt kell mondjam, hogy bizony van villanyszerelő, aki szinte minimálbéren tengődik, és még elég komolyan is dolgoznia kell, és van villanyszerelő karbantartó aki legálisan bejelentett negyed milla nettóért alszik a gyárba. Az, hogy alkalmazottként mennyit keresel, nagyban a munkahelyeden is múlik. Jó bevétellel és jó nyereséggel rendelkező cégek, gyárak könnyedén kifizetnek komolyabb összeget is. Kisebb vállalkozásoknak (akik nem levajazott projekteken dolgoznak) néha gyötrelmes az életbemaradás is. El kell indulni az úton, gyűjteni a tapasztalatokat, és helyezkedni próbálni. Már nem nyugdíjig szól egy állás mint régen...

coyote2

Az előző munkahelyemen nettó 120000 megállított, mint villanyszerelő karbantartó. A jelenleginél  ahol villanyszerelő vagyok, ez jóval több. Csatlakozva az előttem szólóhoz cége válogatja mennyit akar vagy tud kifizetni.

Tapatalkkal küldve az én VFD 610 eszközömről