Vezetékre csatlakozó fogyasztó

Indította Bence98, 2024. február 06., 21:26:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Bence98

Sziasztok,
Az érdekelne, hogyan tudom meghatározni azt, hogy egy adott vezetékre csatlakozik e fogyasztó. Például egy szigetelési ellenállás méréskor feltételezem nem túl szerencsés dolog 500 V feszültséget adni egy TV-re. Maga a mérendő vezeték megvan, nyilván a vége is. De azt honnan tudhatom, hogy nincs egy köztes kötés?
Köszönöm szépen a segítő válaszokat, az iskolában ilyenekről szó se esik.

Bence98

Felmerült bennem az, hogy például a mérendő fázis vezeték, és a nulla sín között ellenállást mérjek/folytonosságot. Amennyiben kapok értéket, akkor valamilyen fogyasztónak az ellenállását belemérem, azaz valami tuti csatlakoztatva van valahol. Feltéve ha nincs a készüléken belül megszakítva az áramkör, hanem olyan egyszerű mint egy villanykörte.
Ez az elméletem szerintem nagyon sok helyen sántít, 6-8 vezeték esetén már sokat kellene mérni, ide-oda...

tom78

Üdv Olyan probléma az lenne ,hogy munkahelyen reggeli kezdéskor a lámpák felkapcsolásakor az ÁVK leold és kb 20 percig nem lehet visszakapcsolni utána pedig csodák csodájára igen .Mi lehet a hiba oka?

Led fénycsövek vannak 2 sorban amik külön-külön kapcsolhatóak. AZ ÁVK 1 fázisú 30mA A típusú .

S/K

Üdv!
Egy sor felkapcsolásánál is vagy mindkettő felkapcsolásánál leold?
AVK milyen típus/márka?
Régi vagy új hálózat?
Felszerelés óta "csinálja"?
AVK műszeres vizsgálata mit mutat? (ha volt ilyen. Első körben ezt kéne vizsgálni, utána vezetékek szig.ellenállása és végül a lámpatestek.
...de ez több tényezőtől függ.)


(...az autóm nem gyorsul, rángat. Mi lehet a baj?)

tom78

mind kettő felkapcsolásnál leold . Ávk márka Schrack .Viszonylag új szerelés 5 éves .Nem tudom volt-e felszerelés óta sajnos .ÁVK Vizsgálat és egyebek nem volt. .

S/K

Idézetet írta: Bence98 Dátum 2024. február 06., 21:26:35 DÉLUTÁN
Sziasztok,
Az érdekelne, hogyan tudom meghatározni azt, hogy egy adott vezetékre csatlakozik e fogyasztó. Például egy szigetelési ellenállás méréskor feltételezem nem túl szerencsés dolog 500 V feszültséget adni egy TV-re. Maga a mérendő vezeték megvan, nyilván a vége is. De azt honnan tudhatom, hogy nincs egy köztes kötés?
Köszönöm szépen a segítő válaszokat, az iskolában ilyenekről szó se esik.

Szia!
Legolcsóbb módja (viszonylag) a hálózat feltérképezése sok-sok munkával kötődobozok bontásával.
1. Villamos berendezés szig.ellenállás céljából akarod tudni hogy van-e rákötés vagy
2. az adott áramkörhöz tartozó fogyasztók kikereséséhez?

1.Amennyiben szig ell. méréshez szükséges akkor a hálózatról leválasztott áramkör aktív vezetőit összekötöd és e vezetők között és a PE vezető között mérsz szi.ellenállást 500V-al. (Pl. főkepcsoló/kismegszakító le és a teljes hálózatot méred. Ha az érték nem megfelelő akkor részekre kell bontani a hálózatot)
2. Mindent lekapcsolsz és a keresett áramkört felkapcsolod majd körbejársz/nézel...

...vagy van a "kényelmes mód": nagyteljesítményű impulzus-visszhang készülék. Itt viszont a vizsgált áramkört le kell választani és a görbe kijelzi a rákötés helyét, távolságát. (Lakásnál nem biztos hogy tökéletes mert 30-40 cm pontossággal jelez)

S/K

Idézetet írta: tom78 Dátum 2024. február 11., 09:14:40 DÉLELŐTT
mind kettő felkapcsolásnál leold . Ávk márka Schrack .Viszonylag új szerelés 5 éves .Nem tudom volt-e felszerelés óta sajnos .ÁVK Vizsgálat és egyebek nem volt. .

Gondolom ÁVK nélkül működik.

ÁVK vizsgálat és kábel szig.mérés után többet tudni.

...az a 20 perc nem érthető. Talán akkor igen ha felkapcsolás után 20 percel lekapcsol. De az hogy felkapcsolod és azonnal leold, majd 20 perc múlva működik?
Talán felkapcsoláskor amikor egyszerre a LED tápegységek valami szivárgóáramot juttatnak  a testre ami meghaladja a 30mA-t.

tom78

amire én gondolok ,hogy a ledes fényforrások kapcsolóüzemű tápja nagyfrekvenciás jeleket juttat(hat) vissza a hálózatba amit az ÁVK nem torelál

S/K

Az biztos, de máshol mindenhol működik ahol megfelelő a hálózat és az ÁVK?

Előbb leírtak vizsgálata után lehet egyenként a lámpákat is vizsgálni.