Szerverszekrény áramfejlesztőről

Indította Tret, 2016. június 30., 20:09:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tret

Tisztelt szakik!

Jövő héten a szolgáltató trafócseréje miatt 2 nap, 8 órás áramszünet lesz.Ez eddig jól hangzik, viszont
ez alatt az idő alatt egy szerver szekrényt kellene életben tartanunk.Szünetmentes tápegysége van de az nem lesz elég.
Külön betáplálása van 3 fázis, amiből kettő van aktívan használva,hálózati feszültségnél a fázisokon 4 és 5 A mérhető.
Áramfejlesztővel szeretnénk megoldani a problémát,oly módon hogy egy váltókapcsolóval leválasztjuk a hálózatról és átkapcsoljuk egy csatlakozóra amire az áramfejlesztő dolgozik. MOSA GE 10000 típusú áramfejlesztőt ajánlották.Szívesen vennék minden tanácsot,illetve tapasztalatot ezzel kapcsolatban!Ha valaki jártas efféle tudományokban legyen kedves egy-két szóban biztatni a tevékenységünket!  :)

nyaki

Én nem látok semmi különöset a dologban.
Mivel gondolom, hogy online üzemű szünetmentesről megy a szerver, így remélhetőleg a benne található akkupakk az átkapcsolási időt átfogja, a beépített túlfeszvédelem aktív, a feszcsökkenés védelem is működik, ezért nem marad más hátra, mint egy kézi működtetésű 1-0-2 kapcsolót beépíteni, ami a N vezetőt is kapcsolja. Motoros üzem híján, még a fázisszinkronnal sem kell foglalkozni. Innen nézve a dolgot tedd, amit tenned kell! ...azaz, hogy legyen elég nafta a tartályban, időben kapcsoljátok át és persze érintésvédelmileg helyesen legyen összekötve a rendszer, no meg sűrű imádság, hogy ne romoljon el idő előtt. ÁVK használata erősen ajánlott.

Tret

Igen erre én is így tekintettem,váltók apcsoló beépítésre került,csatlakozó felszerelve.Igazándiból az áramfejlesztő kiválasztásával kapcsolatban merültek fel kétségeim,kicsit utána nézve a történetnek,az egyszerűnek tűnő szituáció megbonyolódott azzal például, hogy sokak szerint az elektronikus eszközökhöz csak az elektronikus szabályozású áramfejlesztő a megfelelő,az is lehetőség szerint legyen dízelüzemű,és kétszer de legalább 30% al nagyobb teljesítmény leadására képes mint ami valójában várható.Illetve hogy a három fázisú áramfejlesztőről,egy fázison is levehető a maximális teljesítmény,ez azért is lényeges mert az áramfejlesztő nehezen viseli az asszimetrikus terhelést.És akkor itt van még a vezetékhosszból adódó feszültségesés kérdése,meg hát még ki tudja mi jöhet szóba.Bár lehet hogy ezt én komplikálom túl?   ;D

nyaki

Az elektronikusan szabályozott aggregátor nyilván sokkal jobb az aszimmetrikus terhelésekre, ha ez az aszimmetria 25-30%-on belül mozog, de semmi esetre sem mondanám azt, hogy csak azért kell ilyen, mert elektronikus eszközt üzemeltetsz róla. Az online szünetmentessel felvértezve, egy minőségi aggregát (netán inverteres is) tökéletes párosítás. ...és ha még automatizálva is van az egész folyamat, az meg már egyenesen maga a mámor. :)
Az általad választott 10kW-os aggregát a mért áramadatokból határeset, de megfelelő lesz, azonban a nagyobb üzembiztonság érdekében jobb lenne egy 15kW-os.

Üzenet összefûzve: 2016. július 03., 21:46:34 DÉLUTÁN

Egyébként mennyiért vesztegetnek egy ilyen cuccost?

Tret

Hát ez 1 milla körül van,amúgy mi is csak béreljük.1 fázisra kötöttem mert a maximális teljesítmény ugyanúgy levehető,és amúgy sincs semmi ami igényelné a 3 fázist.Egyenlőre jól üzemel,a szerverszekrény egy plusz szerver meg egy légkondi megy róla,meg a telefontöltőm  ;D
Volt itt nálunk próbára egy másik gép ami teljesítményben hasonló volt mégis elhasalt.A feszültség a fogyasztói oldalán a kábelnek a fele volt a normálisnak kb,frekvenciákról meg ne is beszéljünk.Ez korrekt,beépített túlterhelés védelemmel,ÁVK val...

nyaki

1 milli-óhhh!?
Még jó, hogy lehet kapni. :D
Tegnap kutakodtam egy kicsit a típus után és sok jót mondanak róla, amit most Te is megerősítettél.
Gondolom, hogy deltában használod. ::)

tothgyula

Üdvözletem!
Az általad üzemeltetett aggregát-melyet 1 fázisra kötöttél, ahogyan írtad-fel tennéd a rajzát, vagy a tipusát?
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

Tret

Üdv!
A típusa Mosa ge 10000 bes/gs.Becsatoltam róla leírást.8 órát üzemeltettük,2 x álltunk le vele kb 1 percre.

tothgyula

Nagyon köszönöm, fáradságod nem volt hiábavaló. Eddig 26 fő töltötte le, úgy tűnik jó téma és aktuális.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

Tret

Ó hát ez nem fáradtság,holnap rakok fel egy-két képet hátha valakit érdekel... ;)


Üzenet összefûzve: 2016. Július 06., 08:45:54 am

Na erről volt szó nagyvonalakban. :) Az elosztóba egy tracon 4 pólusú moduláris váltókapcsolót építettem be,ami igen, nem a csúcs kategória,viszont velük van a cég lepacsizva szóval...-én meg ezt választottam mert be tudtam építeni könnyen és csak nagyon ritkán fogjuk kapcsolgatni.Remélem :)

Üzenet összefûzve: 2016. július 06., 08:58:06 DÉLELŐTT

Bocs de minden kép elfordult...  ::)