Munka sikerek

Indította Zappa, 2011. október 28., 17:14:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Zappa

Ma megkötöttem a szerzõdést egy villamos-villámvédelmis tervezõ céggel. Szabolcs megyében piacelsõ leszek villámhárítózás terén.

nova

Gratulálok :)

Érdeklõdés képen kérdezem õk garantálják azt, hogy piacvezetõ leszel a megyédben villámhárító kivitelezésben?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Bevétellel teli sok sikert kívánok a munkához.

Zappa

Itt senki nem tud garantálni semmit,de az új jogszabályi környezethez igazodni kell.És aki elsõnek lép annak egy darabig elõnye van.

zoli46

Gratulálok én is sok munkát sok szerencsét kivánok. Jó egésszséget    zoli 46

petike199600

Sziasztok!
Lehet nem illeszkedik majd tökéletesen ebbe a témába, de valamennyire biztos.
A következő hónapban fognak a munkahelyemen hivatalosan is felvenni és bejelenteni.
Le fogunk ülni a főnökkel megbeszélni a munkabéremet.
Az én igényem az lenne, hogy legyen meg a 100000Ft, amit én tisztán megkapok. Ehhez viszont 150000Ft bruttó bér kellene. Jelenleg itt 700Ft-os órabérben voltam, ami eddig tetszett, csak hogy ez nettóban havi szinten alig 85000 Ft.
Abban kérném segítségeteket, hogy milyen érveket lehetne felhozni, hogy megkapjam az én általam elfogadott pénzt.
Azért tőletek kérdezem, mert nektek már biztosan volt pályátok során sok ilyen állásinterjú, amin szóba került ugyebár a bérezés is.
A tippeket előre is köszönöm szépen!

Könyves Kálmán

Hello Petike!
Ismét egy sokismeretlenes egyenlet!
Szakmuki minimálbér 2014-ben 118eFT
Te szeretnél ennél 32eFT-al többet. Mivel lehet érvelni?
Oldottál e már meg a cégnél olyan problémát, amit más eddig még nem; vannak e jobbító jellegű javaslataid, meg is valósítottál e már esetleg ilyeneket; milyen a cégnél az általános bérszínvonal, te lefelé vagy felfelé lógsz e ki belőle; te munkakörödben van e kollégád, ő mennyit kap; mi a véleménye rólad közvetlen felettesednek, melletted áll e, ha előjössz ezzel?
Egyik legfontosabb kérdés: hajlandó vagy e váltani, ha az alku során nem neked tetsző válasz születik?

Keress rá neten, vannak HR-es oldalak, ahol vannak jó cikkek erről a témáról is. Szerintem ez ugyanolyan tapasztalat, mint a szakmai fejlődés bármelyik része, próbálkozz, ha most nem jön be, majd a következő jobban fog menni! Nézz meg azért pár hirdetést a környéken, és menj is el interjúra, ha lehet, hogy esetleg legyen "alternatív útvonalad", ha arra kerülne sor!

nova

Nem ismerem a bér viszonyokat annyira a kezdő villanyszerelőknél, de a te esetedben azzal is számolni kell, hogy valós gyakorlatod még nem nagyon van. Ha nagyobb gyakorlattal rendelkezel a munkaerő piacon is könnyebb a helyzeted, tehát a gyakorlat szerzést is érdemes figyelembe venni. Hiszen sok helyen nem szívesen foglalkoztatnak kezdőket.
Amúgy Könyves Kálmán teljesen jó ötleteket fogalmazott meg szerintem.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Petya, mit is mondott Lenin elvtárs? Tanulni, tanulni és megintcsak tanulni!! Ez vár rád az elkövetkező években, ergo elindulsz a ranglétra legalsó fokáról, s majd jutsz egyre feljebb. Nagyrészt rajtad, a képességeiden, a tudászszomjadon fog múlni, milyen hamar lesz belőled önállóan melózni képes villanyász, aki esetleg qualitatívabb tudásra fog szert tenni akár az idősebb kollégákhoz képest. Nomármost, amennyiben egy vérprofi spíler leszel, ez esetben könnyen elképzelhető, hogy mondjuk 5 éven belül már havi nettó félmisit is megkereshetsz, mer mér ne?!
Just watching, learning, proowing, doing...  ;)

mikerulz

Esetleg érdemes külföldi munkák terén is nézelődni, mert ismerősi körben van fiatal, frissen végzett villanyszerelő aki Ausztriába vagy Németországba ment ki dolgozni, mint villanyszerelő. Állítása szerint a fizetés kb. kétszerese az itteni ígért fizetéseknek, viszont azt is mondta, hogy a nagyobb fizetés ellenére ott is élned kell és az árak magasabbak.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki hagyja el az országot de kezdőként egy 2 éves külföldi munkatapasztalat a jövőben még sokat érhet, főleg ha a nyelvben is sikerül fejlődnöd.