Milyen kötõelemet használsz a vezetékek kötéséhez

Indította nova, 2011. január 07., 20:26:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Gondoltam ez is egy jó kis téma lehet ki mit gondol? Milyen technikát alkalmazz a vezetékek kötésénél? Milyen technikákkal találkozott? Milyen gyártmányt használ és az ezekkel kapcsolatos tapasztalatokra lennénk kíváncsiak.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

zsozsó

Wago kötõelemek elég jók. Gyorsan lehet velük szerelni, a rugós szerkezet meg jó, mert többször lehet használni.

Novill

Valóban a Wago kötõelemek jók, de vannak utánzatok . Megfogja a villanyszerelõ és kicsúsznak a vezetékek a kötõelembõl. Igaz olcsóbbak, mint a Wago kötõelem. Én is Wago  kötõelemet használok, de van mikor KF kötõelemet is használok. Ha valaki jól elkészíti a kötést KF kötõelemmel szerintem semmivel sem rosszabb a Wagonál. Árban kb. ugyanott van mint a Wago ára. Vannak kollégák akik esküsznek a forrasztott kötések jóságára. Villamosan biztosan jók, de ezek lágyforrasztásnak számítanak. Ezért nem tartom megfelelõnek, mert mechanikai szempontból viszont gyengék. Egy adott tûz esetén a bizonyítási eljárás keretében nem tudja megállni a helyét.  Ezért a felülvizsgálatok során sosem fogadom el megfelelõnek a forrasztott kötéseket.  Nem szedetem szét a kötéseket, de javasolni szoktam, hogy csavarjanak rá KF kötõelemet.

MM

néhány esetben találkoztam WAGO kötõelem szétégésével ezek a következõk voltak, alu vezeték "szárazon", alu vezeték 2,5-es és legalább 25A szinte folyamatosan, réz 1,5-ös szintén 25 A körül.
Ehhez azt hiszem nincs mit hozzáfûzni. A WAGO-nak nemrég jött ki egy új sorozata, ami sokkal kisebb mint az elõd, még gyakorlatban nem próbáltam, de már volt a kezemben  és igen tetszett a kicsi mérete, remélem a tulajdonsága a régi maradt

Koros Imre

Személy szerint sorkapocs,Wago, Kf. Forrasztani nem szoktam erösáramu kötéseket. Igaz mindegyik kötésmódnál találkoztam már szétégett kötésekkel. Wago-val csak az a gondom,hogy nehéz az eredetit beszerezni.

nova

IdézWago-val csak az a gondom,hogy nehéz az eredetit beszerezni.

Nem nehéz beszerezni, csak megfizetni :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Koros Imre

Igazad van a nehéz szót nem tettem idézõjelbe,az árára gondoltam én is.

Novill

Gondoljunk a mostani  Mcu árakra, plusz hozzá a jó minõségû kötõelemekre.  Beszerezni be lehet, de megfizetni nem könnyû.  Ki fogja tudni ezt megfizetni. Viszont ha nem jó minõségû termékkel dolgozunk, akkor meg garanciába mehetünk vissza dolgozni.

Tret

Szerintem a megfelelõ minõségû vezetékkötés nagyon fontos,ebbõl nem szabad engedni.Wago kötõelemekkel dolgozni könnyû,szakszerû,szabványos,és árban szerintem a sima sorkapcsokkal egyszinten van.Ezen nem szabad spórolni.Nekem ez jött be.Oldható wagó-val sodrott vezetékeket is lehet kötni úgyhogy szuper.

krisz1986

Én ugy tudtam erõs áramra eleve tilos is forasztott kötést készíteni. De ugylátszik én emlékszem roszul. Én is inkább vagy sorkapocsot részesítem elönyben. Kerülöm a forasztást.