Vezetékek színjelölése

Indította dit35, 2013. október 20., 18:05:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Helló czapi!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 11:45:06 DÉLELŐTT
Az nem merült fel benned, hogy nem a szabvány igazodik a kábelhez?

Nem, hiszen ettől teljesen függetlenül írtam le hogy ilyen kábelek egyre gyakoribbak.
Hogy ez a kábel mennyire szabványos vagy mennyire nem, azt a kérdést nem feszegettem, egyszerűen csak vannak ilyen kábelek.

Hogy a csak fekete de számozott ereket tartalmazó 5 eres kábelben melyik számú ér legyen a nulla a hmm szabvány szerint (ha van ilyen) azt majd Te megmondod.

czapi

Idézetet írta: Szirty Dátum 2013. október 26., 12:30:29 DÉLUTÁN
Helló czapi!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 11:45:06 DÉLELŐTT
Az nem merült fel benned, hogy nem a szabvány igazodik a kábelhez?

Nem, hiszen ettől teljesen függetlenül írtam le hogy ilyen kábelek egyre gyakoribbak.
Hogy ez a kábel mennyire szabványos vagy mennyire nem, azt a kérdést nem feszegettem, egyszerűen csak vannak ilyen kábelek.

Hogy a csak fekete de számozott ereket tartalmazó 5 eres kábelben melyik számú ér legyen a nulla a hmm szabvány szerint (ha van ilyen) azt majd Te megmondod.

MSZ HD 60364-5-51:2010 szabvány
524.3.1.Z1 szakasza írja le hogy
A nulla vagy középvezetőket a teljes hosszukban kék színnel kell azonosítani.

524.3.1.Z2 szakasza írja le hogy
A védővezetőket a zöld-sárga színkombinációval kell megjelölni, és ezt a kombinációt más célra nem lehet használni.

Tehát a berendezés üzembe helyezésekor vagy a felülvizsgálatakor a nem szabványos kábeleket cseréltetni kell.

Szirty

Üdv czapi!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 15:06:20 DÉLUTÁN
Tehát a berendezés üzembe helyezésekor vagy a felülvizsgálatakor a nem szabványos kábeleket cseréltetni kell.

Hogyne!
Hiába nyomod le a torkomon a szabványidézeteket, nem változtat a dolgon.
Ne kerülje el a figyelmedet, hogy kábelek ereinek jelöléséről van szó.

Amúgy tudsz valami magyarázatot arra amit leírtam azon kívül, hogy szerinted ki kell cserélni ezer kilométer kábelt olyanra amilyet nem is nagyon lehet kapni?
Miért gyártanak a kábelgyártók olyan kábeleket amiben csak fekete számozott erek vannak, (erősáramú kábeleket is, nem csak jelzőkábeleket) ha az szerinted nem szabványos? :-)
Lehet szabványnak nem megfelelő terméket árusítani? vagy ezeket használjuk 24V-ra, vezérlésre stb. De az meg piros meg kék kell hogy legyen... hmm vagy nem?
Hogy van ez?

czapi

Üdv!

Nem értem a problémádat.

Ha a kábelen keresztül megy a "nulla" akkor kék színnel kell jelölni.
Ha a kábelen keresztül megy a "föld" akkor zöld/sárga színnel kell jelölni (jelzőkábeleken is).

Ha ez nem így van akkor nem felel meg szabványnak.

Szirty

Üdv czapi!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 17:40:45 DÉLUTÁN
Nem értem a problémádat.

Akkor értem miért nem válaszoltál a kérdésre. Mert nem érted vagy "hivatalból" nem akarod érteni.

Kellemetlen lenne mondjuk 300 méter 240-es föld kábelt végig feltárni, hogy a gyárilag színjelölés nélküli eret zöld-sárga szigszalaggal betekerjük. Vagy hogy van ez annál?

IdézA védővezetőket a zöld-sárga színkombinációval kell megjelölni, és ezt a kombinációt más célra nem lehet használni.

Vagy: Jellemző megoldás, hogy a földelő sínt egy földelő szimbólummal jelölik, nincs rajta színjelölés! :-o

czapi

Idézetet írta: Szirty Dátum 2013. október 26., 17:49:30 DÉLUTÁN
Üdv czapi!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 17:40:45 DÉLUTÁN
Nem értem a problémádat.

Akkor értem miért nem válaszoltál a kérdésre. Mert nem érted vagy "hivatalból" nem akarod érteni.

Kellemetlen lenne mondjuk 300 méter 240-es föld kábelt végig feltárni, hogy a gyárilag színjelölés nélküli eret zöld-sárga szigszalaggal betekerjük. Vagy hogy van ez annál?

Na itt elvesztettem fonalat. >:(
Ismételd meg légyszíves a kérdést.
Mit jelent az hogy hivatalból?

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 17:56:18 DÉLUTÁN
Na itt elvesztettem fonalat. >:(
Ismételd meg légyszíves a kérdést.

Ott olvasható most is ahova először leírtam.
Ellentmondást látok és arra keresem a választ. Az ésszerűt.

czapi

Idézetet írta: Szirty Dátum 2013. október 26., 17:49:30 DÉLUTÁN
Üdv czapi!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 17:40:45 DÉLUTÁN
Nem értem a problémádat.

Akkor értem miért nem válaszoltál a kérdésre. Mert nem érted vagy "hivatalból" nem akarod érteni.

Kellemetlen lenne mondjuk 300 méter 240-es föld kábelt végig feltárni, hogy a gyárilag színjelölés nélküli eret zöld-sárga szigszalaggal betekerjük. Vagy hogy van ez annál?
Kevered a dolgokat. Újabb szabvány idézet:
MSZ HD 60364-5-51:2010 szabvány
524.3.2 szakasza írja le hogy
A PEN vezetőket ha azok szigeteltek, a következő módszerek egyikével kell megjelölni....
Idéz

IdézA védővezetőket a zöld-sárga színkombinációval kell megjelölni, és ezt a kombinációt más célra nem lehet használni.

Vagy: Jellemző megoldás, hogy a földelő sínt egy földelő szimbólummal jelölik, nincs rajta színjelölés! :-o

Ennek mi köze a kábelekhez?

Lehet hogy el kellene olvasni a szabványt, és utána értekezni róla.  :) 

Szirty

Helló czapi!

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. október 26., 18:23:44 DÉLUTÁN
Ennek mi köze a kábelekhez?

Hát mi köze? Kérdezd meg czapit, hiszen épp ő idézte a kábelerek színeivel kapcsolatos kérdésemre válaszként. Megadjam a mail címét? :-)

Azért nem értem mit nem értesz, mert te magad állítod szembe egymással az ellentmondásokat a szabvány idézetekkel... Bár nyilvánvalóan akaratlanul és nem azért mert egyetértesz velem.

czapi

Sajnos már nem először fordul elő, hogy valamit szeretnék elmagyarázni Szirty kollégának, sajnos ez még egyszer sem sikerült.  >:(
Be kell látnom hogy ehhez kevés vagyok.  >:(
Meg kell kérnem a tőlem okosabb és kitartóbb kollégákat, hogy magyarázzák már el a PE,N,PEN jelölését a kábelekben a szabvány szerint.
Én megyek ejtőzni, azt hiszem bevágok egy üveg vörösbort. :)