Szakma kiváló tanulója verseny (Szakmasztár fesztivál)

Indította petike199600, 2014. január 09., 19:15:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Idén is megrendezésre kerül a szakmasztár fesztivál 5. vagy 6. alkalommal. Ide a végzős tanulók mehetnek. Az osztályomból én mentem meg még egy gyerek. A verseny honalapja, ha valakit érdekel: http://www.szakmasztar.hu/ . Itt megtalálhatóak az előző évi feladatok és megoldásaik. Nos, hát ennek a szakmasztár fesztiválnak az elődöntője ma volt. Volt egy modulon kívüli feladatsor 
amire 90 percünk volt és volt egy 45 perces modul. A modulon kívüliből megjegyeztem azokat a kérdéseket amik számomra kérdésesek voltak. Az első feladat az volt, hogy soroljuk fel a MÜ III-as védőcsővel történő szerelés szerszámait. Mindent leírtam kivéve a hajlító betétet és a hajlító ágyat. Hazajöttem megnéztem az előző évi megoldásokat és abból is kihagyták, remélem ezt idén még nem veszik észre és akkor megkapom rá a maximális 4 pontot. Egyébként a modulon kívüli rész 50 pontos volt, a másik 30 pontos. Volt egy olyan feladat, hogy ( bocs ha nem szó szerint mondom, de így emlékszem rá ) Csillárhoz az egyik izzóhoz 3 szálat építettek ki. A csillár műanyagból van. A kérdés az volt, hogy felesleges-e a védővezető? Én erre azt válaszoltam, hogy NEM és magamban gondoltam, hogy a védővezetőt mindenhova ki kell építeni. Ha az lett volna a kérdés, hogy be kell-e kötni akkor egyértelmű a válasz, hogy nem. Szerintetek jó választ adtam erre? Volt a motorvédős kérdés, de erre Nyakitól már választ kaptam egy másik témában amit köszönök szépen! Volt egy olyan, hogy a lakáselosztó táblán 12 kismegszakító van felszerelve, Miért kell ez a sok kismegszakító? Lehetőségek: A: olcsóság miatt. B: Az üzembiztonság, szelektivitás miatt, C: A sok fogyasztó miatt.
Én erre a B-t válaszoltam. És volt egy kérdés amit szerintem elrontottam. Ez egy rajz volt. Tn rendszer volt lerajzolva. A feladsat bébikönnyű de még is el tudtam rontani. A mellékelt képen rajta van a feladat és a leírása is. A másik képen pedig a megoldás látható. A modulos feladat az teljesen könnyű volt egészen addig amíg ki nem nyitottam az utolsó oldalt. Vetületi ábrázolást kellett volna csinálni. Én utoljára ilyet 9. osztályba csináltam maximum 2-szer. Nem nagyon emlékeztem rá. Ugye ez a modulos feladat 30 pontot ért és ebből ez a vetületi ábrázolás ért CSAK 11 pontot. Ha a többi mind jó akkor is maximum 19-et értem el ebből. A másikból sejtésem szerint max. 45 pontom van ami összeadva 64 pont. Ez 80 százaléknak felel meg. A két modul között volt egy rövid szünet, miközben beszéltem a tanárommal, mondtam neki hogy minden sínen van mert nem volt olyan feladat amit ne értettem volna. Aztán látjátok jött ez a r*hadt vetületi ábrázolás amin sok pontot buktam. Ezután lesz még egy előválogató amire még nincs meg hogy hány ember mehet. Ez úgy volt hogy minden megyében az iparkamaránál írtuk a dolgozatokat. Tehát 19 megye + Budapest. Én a a budapestiben írtam. Most egyrészt nagyon ideges vagyok arra hogy egy ilyen hülyeségen buktam el, másrészt pedig azon imádkozok hogy másnak se sikerüljön valami és had jussak tovább az előválogatóba. Na bocsi a hosszú regényért de valamennyire részletesen leírtam ezt a versenyt. Ha tudtok akkor a kérdéses válaszaimra írjátok már meg hogy jó-e.
Nagyon szépen köszönöm annak aki ezt végigolvasta!

nova

Idéza hajlító betétet és a hajlító ágyat

Pedig ezek eléggé alap szerszámok. :)

Azt lehet tudni, hogy mi ennek a szakmai versenynek a célja és küldetése? (Mit kap a nyertes :) ) Másoknak ne kívánj rosszat az sohasem visz előre. Inkább örülj a más sikerének és utánozd.  ;)
Ha jól emlékszem tavaly is volt valamilyen villanyszerelő szakmai verseny melyről beszámoltál. Esetleg nem ez a verseny az?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

exchange

Idézetet írta: nova Dátum 2014. január 11., 20:18:20 DÉLUTÁN
Idéza hajlító betétet és a hajlító ágyat

Pedig ezek eléggé alap szerszámok. :)

Azt lehet tudni, hogy mi ennek a szakmai versenynek a célja és küldetése? (Mit kap a nyertes :) ) Másoknak ne kívánj rosszat az sohasem visz előre. Inkább örülj a más sikerének és utánozd.  ;)
Ha jól emlékszem tavaly is volt valamilyen villanyszerelő szakmai verseny melyről beszámoltál. Esetleg nem ez a verseny az?
Ez OSZTV verseny (legalábbis szerintem) évente van., aki ebben elér egy bizonyos százalékot kijut a döntőbe, és ha ott is jól szerepel Év végin mentesül a vizsgák egy része alul (pontosabban kérheti a kitűnőre való értékelést, legalábbis nálunk így volt.+ Biztos helye van az egyetemre (még azt hiszem tandíjat se kell fizetni de ez nem biztos.). Én nem indultam osztálytársaim igen (pár éve). Pontok szerint kijuthattak volna a döntőbe, de valamiért mégse hagyták őket....  Még mikor felhívták a központjukat az ott lévő ügyfélszolgálatos se értette hogy miért nem mehetek ki.

Minden esetre Petike sok sikert, reméljük a legjobbakat.

Marton

Idézetet írta: nova Dátum 2014. január 11., 20:18:20 DÉLUTÁN
Azt lehet tudni, hogy mi ennek a szakmai versenynek a célja és küldetése? (Mit kap a nyertes :) )
Ha jól gondolom ez a Szakma Kiváló Tanulója verseny utódja. Aki egy bizonyos szintet elér, az ezzel be is fejezi a tanulmányait és megkapja a szakmunkás bizonyítványát. Továbbá egyéb jutalmazásban is részesülnek a jól szereplők.
Egykoron én is ilyen versenyen fejeztem be a tanulmányomat, az utolsó félévet már nem jártam iskolába.

Sok sikert minden résztvevőnek!

petike199600

Sziasztok!
Nova! Igazad van, hogy ezek eléggé alap szerszámok, de annyit felsoroltam, hogy ezeket valamiért kihagytam, de mint mondtam az előző évek feladat megoldási között sem volt ez beírva, és ez szerintem lehet azért van mert lehet előregyártott könyökökkel is dolgozni és akkor nem kell hajlító betét + ágy. Nincs igazam? A versenynek a célkitűzése? Háát, nem nagyon tudom, de nem is nagyon érdekel, igazából a nyeremény sem érdekel egyáltalán, hanem igazából magamnak akartam bizonyítani, de hát ez a vetületi feladat amit kilencedikben tanultam hát kifogott rajtam. Minden ment, kivéve ez. Jó, igen tudom, hogy nem szabad rosszat kívánni másnak, de nagyon dühös vagyok. Igen, ez az a verseny amiről tavaly is beszámoltam.
exchange: Teljesen igazad van, látom képben vagy ebben a szakmai verseny témában. Kösz a jókívánságot!

petike199600

Sziasztok!
Holnap van az utolsó napom a verseny előtt de ma tudtam meg a tavalyi előválogató versenynek a feladatát. A villanyszerelési feladat egy lépcsőházi automata bekötés volt és az automata egy mágneskapcsolót kapcsolt és ez az izzókat.
Az iskolába holnap ezt megszeretném építeni, de nálunk olyan lépcsőházi automata van aminek a működését nem nagyon értem.
Itt a linkje: http://shop.traconelectric.com/product/TLA-3 A 3 vezetékes bekötést alkalmazom. Egy csillárkapcsolót kell betenni az automata elé aminek van egy direkt állása amikor kapcsolja a mágneskapcsolót és ez az izzókat és van az időzítő állása amikor ha megnyomjuk a gombot akkor húzzon meg egy mágneskapcsoló és ez kapcsolja az izzókat. Az a kérdésem hogy a mágneskapcsolónak a behúzó tekercsét hova kell kötni? A direkt állásában tudom hogy az egyesre, de amikor a nyomógombbal kapcsolom akkor hova kell kötni? A nyomógombra? De a nyomógomb ugye a 2-esre van kötve ami szerintem nulla és nem fázis mert ha megnézzük a nyomógombnak a másik felét akkor ott meg tuti hogy nulla van és ugyebár nem küldhetjük egymásnak a fázist és a nullát.
Kérlek segítsetek!
Köszönöm szépen!  :)

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2014. február 20., 16:33:49 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Holnap van az utolsó napom a verseny előtt de ma tudtam meg a tavalyi előválogató versenynek a feladatát. A villanyszerelési feladat egy lépcsőházi automata bekötés volt és az automata egy mágneskapcsolót kapcsolt és ez az izzókat.
Az iskolába holnap ezt megszeretném építeni, de nálunk olyan lépcsőházi automata van aminek a működését nem nagyon értem.
Itt a linkje: http://shop.traconelectric.com/product/TLA-3 A 3 vezetékes bekötést alkalmazom. Egy csillárkapcsolót kell betenni az automata elé aminek van egy direkt állása amikor kapcsolja a mágneskapcsolót és ez az izzókat és van az időzítő állása amikor ha megnyomjuk a gombot akkor húzzon meg egy mágneskapcsoló és ez kapcsolja az izzókat. Az a kérdésem hogy a mágneskapcsolónak a behúzó tekercsét hova kell kötni? A direkt állásában tudom hogy az egyesre, de amikor a nyomógombbal kapcsolom akkor hova kell kötni? A nyomógombra? De a nyomógomb ugye a 2-esre van kötve ami szerintem nulla és nem fázis mert ha megnézzük a nyomógombnak a másik felét akkor ott meg tuti hogy nulla van és ugyebár nem küldhetjük egymásnak a fázist és a nullát.
Kérlek segítsetek!
Köszönöm szépen!  :)
Üdv!

A kapcsolást el kell készíteni a katalógus szerint, az 1-es láb kivételével.
A csillárkapcsoló közös pontját a mágneskapcsoló tekercsére, a tekercs másik végét az N-re kell kötni.
A csillárkapcsoló direkt ágát a lépcsőházi automata L kapcsára.
A csillárkapcsoló időzítős ágát a lépcsőházi automata 1-es lábára.
A lámpákat (ami a katalógus szerint az 1-es lábra ment) a mágneskapcsoló érintkezőin keresztül a az L-re.

petike199600

A csillárkapcsoló közös pontját azt hogy érted? A bemenetét vagy mit? Az nem jó ha a mágneskapcsolót az 1-es-re teszem?

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2014. február 20., 19:09:59 DÉLUTÁN
A csillárkapcsoló közös pontját azt hogy érted? A bemenetét vagy mit? Az nem jó ha a mágneskapcsolót az 1-es-re teszem?
Üdv!

A kapcsolóban található érintkezők egyik vége közösítve van, ezt kell kötni a tekercsre

Marton

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2014. február 20., 19:09:59 DÉLUTÁN
A csillárkapcsoló közös pontját azt hogy érted? A bemenetét vagy mit? Az nem jó ha a mágneskapcsolót az 1-es-re teszem?
A csillár kapcsoló ugyebár egy kettős kapcsoló, e két kapcsolónak, billentyűnek van egy közösített érintkezője, ez a közös pont. Mondhatjuk úgy is, hogy a bemeneti pont, amelyre szokásos alkalmazás esetén a direkt fázist kötjük.
A maradék két önálló bekötő pont pedig Czapi leírása szerint kösd be.
Tehát a mágneskapcsolót nem közvetlenül a lépcsőházi automata 1-es pontjára kötöd, hanem a csillárkapcsolón keresztül.
Egyébként több jó megoldás is lehetséges, kötheted úgy is, hogy a csillárkapcsoló közös pontjára szokásosan a fázist kötöd. Egyik ágáról direkt kapcsolod a mágneskapcsolót, másik ágáról pedig az automatát táplálod. Ez esetben kell a 1-es pontot közösíteni a csillár kapcsoló másik ágával.