KNX rendszerrel kapcsolatos hírek, olvasnivalók

Indította nova, 2011. április 19., 22:01:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Egy kis olvasnivaló a KXN világából KNX journal online könyv formájában. Aki a pdf fájl formátum híve az is elérhetõ.

Két nyelven kiadott kis magazin, angol és német nyelven érdekes dolgok az EIB KNX világából. Kis épületek és házakról szólnak elsõsorban a cikkek. Energia hatékonyság, megújuló energiaforrások, hûtés fûtés, hálózati alkalmazások, audió videó rendszerek vagy akár konyhai rendszerek ezeket és hasonló témákkal foglalkozik.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

TermiCont

A Dél-Westfaliai  Egyetem készített egy piaci felmérést az épületfelügyeleti busz rendszerek használatával kapcsolatban.
A leggyakrabban használt busz rendszereket ezen az oldalon láthatjuk.

A teljes tanulmány itt található

Novill

Remélem, hogy Mo-n is  belátható idõn belül a KNX rendszernél itt is szépen növekedni fog a grafikon. Tanulságosak ezek az adatok, évente érdemes lenne bele nézni, hogy lássuk a fejlõdési trendet.

nova

Végignéztem én is a tanulmány grafikonjait, azt lenne jó tudni, hogy a piacon végzett felmérés pontosan mit is takar? Szerintem a can-busz és mod busz protokollokat még sok helyen használják az iparban.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Zoli

Ha már KNX hírek, akkor mostanában talán a legfontosabb a Magyarországi Userclub magalakítása után a light+building 2012! Igen érdekesnek ígérkezik, aki teheti menjen el, nézze meg!
KNX Top Event 2012

Novill


nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Zoli

Igen, lesz az is. Kétévente megrendezik ezt a díjátadót, de ezen kívül egy hatalmas kiállítás is lesz, remélhetõleg rengeteg újdonsággal! :)
Welcome to Light+Building 2012

nova

Biztos érdekes lesz, ti esetleg mentek ki? Ha igen akkor én személy szerint szívesen elolvasnék egy élmény beszámolót a kiállításon látottakról. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Zoli

Valószínûleg megyünk! :D
A beszámoló természetes! :)