indukciós főzőlap + elektromos sütő

Indította bazsi, 2017. január 01., 11:43:15 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Üdv a "klubban"
A varisztor 2 db vagy csak megfeleződött, no és hová lett (volt) bekötve, mert ha két fázis közé akkor az volt a hiba mert az 580 V csúcsban igaz a 230V islehet PP 334 V. Azt nem írtad hogy mértél-e a fázisok és a nulla között is  230 voltot mert  ez az igazán kényes pont, mert ha netán a nulla valahol elveszett  az nagyon-nagyon nagy baj. A főzőlap bekapcsolatlanul is a hálózaton van mert a vezérlő elektronika "figyelő" állásban van és ebben az állapotában is védelemre szorul a tranziensek ellen. Ha valóban jól kötötted be ez nem lehet üzemképtelenség (meghibásodás) oka, habár az alkalmazott bekötési előírás hibásan 400V 2N mert esetedben csak 1 az  "N" és erre nincs (a felirat szerint) példa, de a bekötési rajz jó. Amennyiben egy fázissal és egy nullával (oldalanként) próbálod és üzemel akkor nincs gond, de a védőelemet (lehetőleg garanciálisan) pótolni kell.

therman

Köszönöm a választ!

A varisztor szegényke egy darab, csak szétrobbant, ezért van két részben. Közben lerajzoltam, hogyan volt bekötve, hátha segít a hiba megtalálásában. Esetleg hiba lehet, hogy a szürkét és a kéket összekötöttem a gépben?

A fázisok és a nulla között is mértem, ott 230V van.

Tibi

nyaki

Üdv!
A hiba vagy a készülék gyártásában esett meg vagy a bekötésben volt, esetleg a felirat van rosszul matricázva. Utólag már nehéz bármit is bizonyítani.
Sajnos az a gond, hogy a legtöbb gyártó a garancia megtartása végett, kötelezővé teszi a beüzemelési dokument meglétét, pecséttel aláírással, miegymás. Ha nincs ilyen jogosultságod, akkor keresni kell egy erre a feladatra szerződött partnert, aki ezt a dokumentet ellenjegyzi és így már lehet érvényesíteni a garanciát.

hápikacsa

Helló mindenki. Nekem csak egy olyan érdekesség merült fel jelen napokban, amivel nem tudom hogy foglalkozzak e, vagy sem. A lényeg, hogy adott egy 3*16 megszakító. Erre van rákötve a 7,2kw indukciós főzőlap és a 3,6kw sütő.  5*2,5 mbcu van behúzva. Nos a lényeg, hogy amikor használjuk a gépeket, és éppen kapcsolnak, zümmög a megszakító. Ugyebár szinte csúcson van járatva, a kérdés az, hogy ez így hosszú távon bírni fogja, vagy előbb-utóbb meg fogja magát adni a biztosító?

Marton

Mérni, annyit jelent, hogy tudod mit és miért csinálsz. Mondta anno tanáraim.
Tehát meg kellene mérni az áramot egy lakatfogóval, hogy mennyire van túlterhelve az adott kisautomata.
De valószinűbb, hogy a hangot az indukciós főzőlap működési módja miatti ok adja.
Nagyfrekvenciával szaggatott, félvezetővel táplált áramkörről van szó. többek között így szabályozzák a teljesítményt, illetve a főzési hőt.

Simon Endre

Nem csak az indukciósnál, hanem már a kerámialaposnál is PWM szabályozás van emiatt a csúcsáram 18 A is lehet és ez megrezgeti a zárlatvédelem vasmagját, hogy ezt meddíg bírja a kismegszakító ......?
A termikus védelem viszont "integrál" és terhelésarányosan véd.

hápikacsa

Idézetet írta: Marton Dátum 2018. január 21., 12:05:23 DÉLUTÁN
Mérni, annyit jelent, hogy tudod mit és miért csinálsz. Mondta anno tanáraim.
Tehát meg kellene mérni az áramot egy lakatfogóval, hogy mennyire van túlterhelve az adott kisautomata.
De valószinűbb, hogy a hangot az indukciós főzőlap működési módja miatti ok adja.
Nagyfrekvenciával szaggatott, félvezetővel táplált áramkörről van szó. többek között így szabályozzák a teljesítményt, illetve a főzési hőt.
Ő ez így oké, szerzek is egyet, mivel az enyém sajnos elveszett a postán, de amúgy a sütő felfűtésekor is van ez a hang. Kimérem mi a helyzet és jelentkezem.