Elosztó szekrények darab vizsgálati jegyzõkönyve

Indította Novill, 2012. október 13., 09:29:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

L1 és L2 között nullát mutat a (egyébként működőképes) feszültségkémlelő?

S/K

Nem, mert nem "eltérő feszültségű"  ugyanazt a feszültségszintet mutatja. 400V
Amúgy értem.  Ha L1 400 V , L2 399 V akkor  már nem ugyanaz a feszültség.
Köszönöm.

tothgyula

S/K Üdvözletem!
Úgy érzem,fogalomzavarban vagy. A fázisfeszültség:230V, a vonali feszültség: 400V.

papo

Sziasztok. Mennyibe kerül egy 3*63A-es 400 modulos szekrény( persze nincs tele) darabvizsgálati jegyzőkönyve körülbelül.  Tudom sok mindentől függ.

Fecó

Eddig ilyet nem csináltunk megbízásos alapon, csak magunknak. Ennél az áramerősségnél max egy szigetelési ellenállásmérő műszer kell, és nyugodtan megcsinálhatja bármilyen villanyszerelő, nem kell külön képesítés hozzá. Ezen felül kell legalább egy kapcsolási rajz, EU megfelelősségi nyilatkozat, CE jellel ellátott adattábla, kezelési-karbantartási útmutató.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


papo

Köszönöm, az infókat. Az elosztószekrény rajzolásra van valami "elfogadható" árú szoftver?

Marton

Idézetet írta: papo Dátum 2019. január 14., 18:21:29 DÉLUTÁN
Köszönöm, az infókat. Az elosztószekrény rajzolásra van valami "elfogadható" árú szoftver?
Én továbbra is az sPlan rajzoló szoftvert ajánlom. Olcsó, 50€. "Hibája", hogy nem CAD kompatibilis. Rugalmasan használható. Bármennyi és bármilyen rajzjelet, makrót létre lehet vele hozni, ki-ki szájaíze szerint. Nagyon sok rajzelemet már létrehoztam vele, akár közre is adhatom. A Drobboxban közre is adtam.

Fecó

Én is azt használom, szerintem is egyszerű, csak én szoftverhamisítás áldozata lettem :)

Zsolti


Én továbbra is az sPlan rajzoló szoftvert ajánlom. Olcsó, 50€. "Hibája", hogy nem CAD kompatibilis. Rugalmasan használható. Bármennyi és bármilyen rajzjelet, makrót létre lehet vele hozni, ki-ki szájaíze szerint. Nagyon sok rajzelemet már létrehoztam vele, akár közre is adhatom. A Drobboxban közre is adtam.
[/quote]

Hol található ez a Dropbox?
Köszönöm

Fecó

Ismer valaki olyan hivatalos állásfoglalást, szabványt, rendeletet, melyben meghatározásra kerül, hogy mennyi időnként szükséges elvégezni az elosztóberendezések karbantartását, és pontosan milyen munkafolyamatokat kell ilyenkor véghezvinni. Tudom hogy évente illene, meg így szoktuk, meg úgy kellene, de hivatalosan, szakmai előírások, szabványok alapján keresnék hivatkozást. Köszönöm!