Spanyol narancs színjelölés

Indította pgz, 2015. augusztus 09., 15:45:04 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

pgz

Helló, most találkoztam új spanyol géppel, gumiszerű tömlővezetékén nem volt dug villa felszerelve, csak a vezetékerek megblankolva.

Rajz nincs, karbantartók megpróbálták józan ésszel bekötni, persze zárlatot okoztak, szerencsére csak a belső szekrényben levő kismegszakítók mentek le.

Szinek 1 zöldes összecsavarva fehérrel, 1 piros, 1 fekete.

Első próba 3f 16A5P dg villa, PE zöldre, N fehér, piros-fekete  1-1 fázis.

Zárlatok sora.

Végül PE kapocsra zöld+fehér, fázis -N  tetszőlegesen piros+ fekete, így hajlandó elindulni.

Nem emlékszem pontosan hol van ez spanyolföld, hogy ott ilyen színjelölésű vezetékek alkalmazhatóak, vagy kaptak szabványfelmentést..??

Erre mondták a sok nem szalonképes kifejezés mellé a karbantartók, a címben is szereplő narancsot, vagyis nekik csak azzal kéne foglalkozniuk.

Mi meg görcsölünk itt közép európába a színekkel , meg az éppen érvényes szabványokkal.

Üdv

tothgyula

Tisztelt pgz!
Az merül fel bennem elsőként, hogy mi az érintésvédelmi módja a gépnek?? Kettős szigetelés, védőföld, TN -C-S+RCD?
Ki ad erre ÉVÉ nyilatkozatot üzembehelyezéskor?? Gépkönyv van-e magyar nyelvű??? stb.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

980POWER

Az épület mögött van egy nagy gyűjtőkonténer ott kérem elhelyezni! Viccet félretéve a kábelt én cserélném itteni szabványosra és a másik vége alapesetben megadja, hogy az valójában mit is szolgál. A védővezető az ugye könnyen kisípolható a géptest és az egyik ér közt kell sípolnia. A nullát kell kimérni a maradék a fázisok.

pgz


Ja sok mindent nem írtam le,igazatok van .

Év nullázás, gépkönyv van, elektromos rajz nincs, angol nyelvű, új gép.

Miért kéne RCD ???

Különben nincs beépítve.

Ami egyértelmű volt az a védővezető, azt egyszerű volt kimérni, a többi már olyan mintha itt kéne felvenni az elektromos hálózatot, persze mindenki azt gondolta csak bekötik és már lehet dolgozni vele.





Szirty

Annak a kábelnek nyilván van másik vége.
na azt kéne megnézni hova van bekötve.
Segíthet :)

JUVILL


Biztos vagy abban, hogy a nullát és a védővezetőt nem cserélted meg?

pgz

Hát ez az egyvezeték volt ami egyértelműen látszott, vagyis a zöld színjelölésű rögtön a szekrény PE kapcsára ment, a többinél meg kötegelt vezetékek voltak, amit először nem akartak szétszedni.

Annyi a fejlemény, hogy valami más méretprobléma is van a géppel, így valószínű visszaküldik.

Az egész azért háborított fel, mert ilyen össze-vissza színjelölést még gyári / nem házilag bontott/talált ,/  vezetéket nem láttam még az elmúlt században sem.




980POWER

Nálunk kering egy fantom név "Tóth Jóska bácsi", ha ezt halljuk akkor hiába minden a szíjelöléssel kapcsolatban, ahol ő volt a villanyszerelő, ott bármelyik színű vezeték bármi lehet. A minap találkoztam egy érdekes esettel aminek szintén ő volt a kivitelezője anno, kötő dobozba bejön 3 ér, egy fázis, ami lemegy az alatta lévő csillárkapcsolóba, onnét feljön kettő és egyik a spejz lámpájához a másik a padlás lámpájához, a másik két bejövő ér pedig egyik egyik lámpához a másik a másik lámpához. Zöld/sárga a fázis a kék és a fekete pedig a nulla, a lámpák felé pedig a feketéken a nulla, a kékeken a fázis, a kapcsoló és a doboz közt  értelemszerűen mind a 3 szín fázis, csak abból 2 kapcsolt fázis. (MM falba vezeték csőbe szerelve)

riksa

Tisztelt pgz!
A nemzetközi vezeték szinkodoknál  "US dc " találtam az általad megadott színeket, melyekhez az alábbi értelmezést adja : piros - L+,  fehér - N, fekete - L-,  zöld -  PG.
Üdv