Epilepszia és villanyszerelés S.o.s kerdes

Indította CASTIEL001, 2021. október 10., 16:55:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Idézetet írta: CASTIEL001 Dátum 2021. október 10., 20:15:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: S/K Dátum 2021. október 10., 19:37:20 DÉLUTÁN
Volt baráti-baráti körbe villszerelő és egész ügyes volt. Azért tudta hogy hol a határ, fesz. alatt nem nagyon dolgozott mert akkor szinte mindig előjött neki a roham. Ő inkább csak előkészítette a védőcsövek helyét a téglában,(sosem szerette ha azt mondtuk neki hogy véssen), csövezet, gipszelt, dobozolt elosztót kötött, későbbiekben meg elosztószekrényeket rakott össze. Hibakeresést nem vállalt, nem mintha nem tudta volna. Szóval ezeket a munkákat meglehet valósítani, de mondjuk meg hogy nem ezek a villanyszerelő álmok. Mint előttem is írták rengeteg dolog kapcsolódik a villanyszereléshez. Nem csak munka, hanem felelősség. Mint általában minden szakmához.
Neked kell eldönteni hogy hol az a határ amit még meg tudsz csinálni.
Hozzáteszem, egy "elosztószerelő" egész jól keres.
Sok sikert kívánok!
(a "trollkodó")

Szia!

Ez a kérdés már 1972ben is esetleges volt, hogy melyik üzemorvos mit enged meg.
De pl riasztószerelésnél (ami azért 12/24V-s áramkör ) sem engedték dolgozni az ilyen kollégát
.A MÁV, POSTA(ma távközlés ) OVIT, Vizmű,gépkocsi /targonca vezetés,magasban /állványon ,s általában a nagy  cégeknél sem engedtek igy dolgozni, hogy a jövő mit hoz ? Nem tudni. De trafóállomás kezelőt is tanácsolt el üzemorvos,emiatt.
Lehet, hogy egy másik szakmával jobban járnál.


Szia Köszi szépen megismertelek a kép alapján Köszi a barátibb hozzászólásodat egy dolgot nem értek azt írtad hogy a feszültség alatt dolgozott akkor mindig előjött neki a roham Ezt arra érted hogy megrázta az áram picikét is azáltal vagy mi oknál fogva? Amúgy a felelősségtől egyáltalán nem félek ha valamit megtanulok Akkor jól csinálom mindig fontos vagyok figyelmes és bírom a stresszt is lehet hogy az a ismerősöd akiről beszéltél kicsit súlyosabb epilepsziás volt hál istennek Én tényleg roham mentes vagyok már 15 éve csak azt a fránya gyógyszert kell szednem Jót nevettem azon amit írtál hogy nem ezek a villanyszerelő álmok Igen tudom ezeket utálják a határt amit említettél azt én tudom hogy meg tudom csinálni nem kérdés A kérdés inkább az hogy jogilag nem e fogok akadályba ütközni Korábban már említettem hogy egy 1989es szabály alapján korlátozzák az epilepsziás sokat ami akkoriban normális volt mert nem volt normális gyógyszert de azóta kijött sok gyógyszer és nagyon sokan rendes életet élnek köztük én is semmilyen problémám nincsen csak gyógyszert kell szednem az elosztó szerelő nagyon jól keres én is néztem nem tudom hogy miért te Gondolom villanyszerelő vagy Mondd meg nekem kérlek hogy miért én arra tippelek hogy nagyon monoton munka és azért nem csinálják sokan én nem vagyok villanyszerelő iskola előtt állok De azzal is gondjaim vannak hogy kezdjem el és később lesz gondom ebből vagy sem És a lesz gondom ebből rész arra értem hogy nem e ütközők bele egy olyan üzemorvos ba aki azt fogja mondani hogy nem írja alá papírom

Fecó

Itt két dolog van. Ha te egyéni vállalkozó leszel, magadért fogsz felelni. Sok esetben még üzemorvoshoz sem megy el senki. Nekünk volt ipari tanulónk ugyanezzel a betegséggel. Ráncoltam a szemöldököm, és mielőtt "vállaltam" volna elküldtem az üzemorvosunkhoz. Jah, nem tiltják meg hogy munkát végezzen. Csak írnak egy papírt a korlátozásokról, nem dolgozhat magasban, létrán sem, nem dolgozhat mélyben, nem dolgozhat felügyelet nélkül, nem dolgozhat feszültség közelében sem és egyéb hasonló. Na most ha alkalmazottként mész valahova, akkor a főnöködnek kellene biztosítani ehhez hasonló körülményeket, és ha bármi történik veled, nyilván ő is felelős ha nem voltak adottak a feltételek. Itt a lényegi kérdés: a munkáltató bevállalja-e?

Sztrogoff

Idézetet írta: CASTIEL001 Dátum 2021. október 10., 20:15:06 DÉLUTÁN
...egy dolgot nem értek azt írtad hogy a feszültség alatt dolgozott akkor mindig előjött neki a roham Ezt arra érted hogy megrázta az áram picikét is azáltal vagy mi oknál fogva?...
Feszültség alatt dolgozott az nem azt jelenti, hogy megrázta az áram, hanem "csak annyit", hogy a berendezés, amin valamit csinált, feszültség alatt volt, tehát ha hibázott, akkor az zárlatot és/vagy áramütést jelentett. Ezek helyes munkavégzésnél nem állnak elő, mert alkalmas munkamódszerrel és felszereléssel dolgozik a szerelő. De van, akinek a tudat is elég, hogy itt feszültség van, és attól kissé kijön a relaxált alapállapotból (hogy már az elektromos feszültséggel egy mondatban ne használjam azt a kifejezést, hogy a dolgozó feszültebb - lelkileg).

Talán egyszerűbb dologgal, mint a színtévesztés, amire van szemüveg már vagy 25 éve, azzal sem jutnak fejlettebb álláspontra az orvosk és a rendeletkészítők.