Csillag-delta kapcsolás

Indította petike199600, 2013. február 10., 08:30:17 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

balzsi

Czapi korábban feltöltött egy SR vezérlőre készített csillag-delta kapcsolást és annak rajzát. Ezen próbáltam elsajátítani ennek alapjait és ennek eredményeképpen az Ő munkáját kibővítettem a Petike által kitalált folyamatos időzítéssel.

czapi

Idézetet írta: balzsi Dátum 2013. március 03., 23:35:56 DÉLUTÁN
Czapi korábban feltöltött egy SR vezérlőre készített csillag-delta kapcsolást és annak rajzát. Ezen próbáltam elsajátítani ennek alapjait és ennek eredményeképpen az Ő munkáját kibővítettem a Petike által kitalált folyamatos időzítéssel.
Üdv!

Ezen még egy kicsit edzeni kell. :)

Ha a be gombot bekapcsolva hagyod csak a Y/D váltást csinálja meg a vezérlés.   >:(
A be gombnál hiányzik egy felfutó vagy lefutó él vezérlés, ha a kezelő rátámaszkodik a gombra akkor is csak 1 impulzusra kapcsoljon be.

balzsi

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. március 04., 05:58:19 DÉLELŐTT
Üdv!

Ezen még egy kicsit edzeni kell. :)

Ha a be gombot bekapcsolva hagyod csak a Y/D váltást csinálja meg a vezérlés.   >:(
A be gombnál hiányzik egy felfutó vagy lefutó él vezérlés, ha a kezelő rátámaszkodik a gombra akkor is csak 1 impulzusra kapcsoljon be.

Erre nem is gondolta, hogy valaki nekitámaszkodik a gombnak.  :)
Este még gyúrok egyet, hátha sikerül jobbá tenni. ;)

Üzenet összefûzve: 2013. március 04., 17:56:51 DÉLUTÁN

Üdv Czapi

Így már a gyakorlatban is megállná a helyét?

czapi

Idézetet írta: balzsi Dátum 2013. március 04., 11:28:34 DÉLELŐTT
Így már a gyakorlatban is megállná a helyét?

Szerintem most már úgy működik ahogy kell. :)

De majd Szirty kolléga jól megszakérti, mit lehet/kell rajta optimalizálni, javítani. :)

petike199600

Jó estét mindenkinek !  :D
Ma meg csináltam a 3. mágneskapcsoló huzalozását már csak egy kell. Remélem az utolsó már jobb lesz.
Rakok fel a 3. legfrissebről készült képeket. Mit szóltok hozzá?
Várom a véleményeket :P ;D 8)

Marton

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. március 04., 19:58:15 DÉLUTÁN
Rakok fel a 3. legfrissebről készült képeket. Mit szóltok hozzá?
Várom a véleményeket :P ;D 8)
Nos ez már olyan iparos, szépen terítve vannak a vezetékek. Gratulákok, a gyakorlás, kitartás eredményt hoz.

petike199600

Komolyan mondod Marton? :o Azért nem erre számítottam.De azért 100% hogy nem tökéletes.
Holnap megmutatom ugyanezeket a képeket a tanáromnak,egyébként ő mondta hogy az összes vezetéket be kell vinni középre.
Kíváncsi vagyok hogy mit szól majd hozzá.Egyébként igazatok volt mert már nem kell így szerelni a vizsgán de engem érdekel mert szépen lehet vele dolgozni.
Ha valakinek van még véleménye a huzalozásomról azt nagyon kíváncsian várom.
Köszönöm szépen!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. március 04., 19:58:15 DÉLUTÁN
Jó estét mindenkinek !  :D
Ma meg csináltam a 3. mágneskapcsoló huzalozását már csak egy kell. Remélem az utolsó már jobb lesz.
Rakok fel a 3. legfrissebről készült képeket. Mit szóltok hozzá?
Várom a véleményeket :P ;D 8)

Ügyes vagy, de a  nulla meg hiányzik. :)

Holnap megcsinálod a negyediket, majd az első hármat lebontod és egyformára csinálod mind.  8)

petike199600

A nullát bekötöm. ;)
Ezt most hogy érted? Csináljam meg a negyediket olyanra mint a harmadik?
Magyarul ez jobb lett?
Nem hiszem hogy megtudom csinálni az egészet egyformára mert annyi vezetékem már nincs.
Ha előbb ,magyarázza el a tanár ezt a módszert akkor úgy csinálom.Talán így még könnyebb is volt csinálni.
Azt veszem észre hogy a ti véleményetek általában egyezik a tanároméval.
Remélem neki is tetszik.
Na mára ennyi.
Jóccakát!  ;D

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. március 04., 21:14:51 DÉLUTÁN
A nullát bekötöm. ;)
Ezt most hogy érted? Csináljam meg a negyediket olyanra mint a harmadik?
Magyarul ez jobb lett?
Nem hiszem hogy megtudom csinálni az egészet egyformára mert annyi vezetékem már nincs.
Ha előbb ,magyarázza el a tanár ezt a módszert akkor úgy csinálom.Talán így még könnyebb is volt csinálni.
Azt veszem észre hogy a ti véleményetek általában egyezik a tanároméval.
Remélem neki is tetszik.
Na mára ennyi.
Jóccakát!  ;D

Csak megpróbáltam humorizálni :)