Csillag-delta kapcsolás

Indította petike199600, 2013. február 10., 08:30:17 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Marton

Igen, ha megrajzolod az egyértelmübb lenne. De arra majd később lesz időm válaszolni.

petike199600

Mire lesz időd később válaszolni? A tanáccsal kapcsolatban?
Csinálnál nekem a rajzprogrammal egy ilyen huzalozási rajzot?
Tehát rajta lennek a DIL 0-52-es mágneskapcsoló és egy 16-os Sorkapocs mert annyi bekötési pontja van.
Ez sokat segítene abban hogy ne ilyen kesze-kuszán menjenek.
Őszintén:Tetszik vagy nem tetszik?
Nekem elmegy.

Marton

Nos, készítettem egy általam elképzelt verziót. Ez is egyfajta elv szerint van a sorkapocs kivezetés, ezt hívnám érintkező tükrözésnek. A Te kivitelednek az a baja, hogy nem teljesíti a terített huzalozás lényegét, azaz nincs úgy "kiterítve", hogy könnyen átlátható legyen a vezetékek, bekötés funkciója. Mellesleg abban is van egyfajta logikus sorkapocs kioszás ha jól látom a fényképen, de az egy másik verzió.

petike199600

Ha eszerint a rajz szerint megcsinálnám akkor teljesülne a terített huzalozás lényege?

balzsi

Üdv Marton!
Én is köszönöm a fordítást, ezek után nem kérdéses, hogy melyik programmal kezdem a gyakorlást. Úgy tűnik így sem lesz túl egyszerű, de nem az a típus vagyok, aki egykönnyen feladja.  :)

Marton

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. március 02., 19:12:25 DÉLUTÁN
Ha eszerint a rajz szerint megcsinálnám akkor teljesülne a terített huzalozás lényege?

Az én rajzom alapján is lehet "rossz terítést" megvalósítani. Meg lehet a Te sorkapocs sorrended szerinti is jó, csak jobban átlátható "terítésre" volna szükség.

petike199600

Sziasztok!
Na mit szóltok az újabb fajta huzalozáshoz? Már jobb nem? :P ;D ???

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. március 03., 08:57:01 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Na mit szóltok az újabb fajta huzalozáshoz? Már jobb nem? :P ;D ???
Üdv!

Alakul :)

A záró segédérintkezői nincsenek kivezetve(13-14, 43-44)?

petike199600

Szia! Látom jó a szemed.Azért nincs kivezetve mert már nem volt benne a csavar.A másiknak már ki lesz vezetve minden pontja hiszen
megvan minden csavarja.
Huzalozásról vélemény vagy tanács?

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. március 03., 10:06:06 DÉLELŐTT
Szia! Látom jó a szemed.Azért nincs kivezetve mert már nem volt benne a csavar.A másiknak már ki lesz vezetve minden pontja hiszen
megvan minden csavarja.
Huzalozásról vélemény vagy tanács?

Azt  javaslom, hogy a két bontó közül a egyik csavarjait szereld át az egyik záróra :)
Rakjál fel még négy sorkapcsot, hátha találsz valahol csavarokat.

A huzalozás rendben van szerintem.